در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چگونه بهترین هودل باشیم؛ استراتژی برای کسب سود در بلند مدت

0 834

در این مطلب قصد داریم در مورد استراتژی هودل کردن یا نگهداری ارزهای رمزنگاری و نحوه کسب سود از این استراتژی بحث کنیم. با توجه به نوسانات قیمت در بازار ارزهای رمزنگاری، شاید بهترین کار در حال حاضر هودل کردن دارایی‌های رمزپایه برای بلندمدت باشد. 

چرا هودل کردن یا نگهداری ارزهای رمزنگاری بهترین استراتژی است؟

بازار ارزهای رمزنگاری روزانه نوسانات شدیدی دارند و بدون اغراق تصمیم‌گیری برای خرید و فروش ارزها براساس پیش‌بینی تغییرات قیمت در آینده، کار زیاد عاقلانه‌ای نیست.

در واقع، همین امر در مورد دارایی‌های دیگر مانند سهام صدق می‌کند. تحقیقات اخیر بررسی کردند که چه اتفاقی می‌افتاد اگر شخصی در سال 2006 در شاخص S&P 500 ده هزار دلار سرمایه‌گذاری می‌کرد. این تحقیقات همچنین چندین سناریوی مختلف را مورد بررسی قرار دادند.

در صورت حفظ این سرمایه‌گذاری تا 31 سپتامبر 2020، ارزش آن به 41100 دلار می‌رسید. از دست دادن 10 روز از بهترین روزهای بازار می‌توانست ارزش 18829 دلاری را برای این سرمایه‌گذاری به همراه داشته باشد که 22270 دلار کم‌تر از 31 سپتامبر بود.

به طور مشابه، ورود و خروج سریع از بازار ارزهای رمزنگاری نیز ریسک از دست دادن بهترین روزهای بازار را در پی دارد. همه شاهد بوده‌ایم که چگونه بیت‌کوین و اتریوم موفق شده‌اند جهش‌های چشمگیری را در عرض چند ساعت به ثبت برسانند. هجوم برای فروش به خاطر ترس، می‌تواند ریسک بسیار زیادی برای یک پرتفوی به همراه داشته باشد.

یافتن پروژه‌هایی که واقعا به آنها اعتقاد دارید و مقاومت در برابر ترس از دست دادن (فومو) یکی از استراتژی‌هایی است که خود را بارها و بارها ثابت کرده است.

چرا نگهداری دارایی‌ها در کیف پول یا صرافی گزینه مطلوبی نیست؟

اگرچه نگهداری ارزها بهترین استراتژی است، روش‌های اشتباهی در بکارگیری این استراتژی وجود دارند. جزم کردن عزم برای هودلینگ دارایی‌های رمزنگاری و دست نخورده نگه داشتن آنها کار آسانی نیست. سرمایه‌گذاران فاقد نظم و انضباط  با شروع کاهش قیمت‌ها دچار دل نگرانی می‌شوند و این امر آنها را وادار می‌کند تا به طور نسنجیده و احساسی عمل کنند.

هودل کردن از لحاظ احساسی دشوار است و به صبر و چشم‌انداز طولانی‌مدت نیاز دارد. همچنین توجه به خطرات احتمالی استفاده از کیف‌پول‌های صرافی بسیار مهم است. ما شاهد بروز برخی حوادث بوده‌ایم که در آنها، سرمایه‌گذاران وجوهی را که در پلتفرم‌های معاملاتی ذخیره کرده بودند، از دست داده‌اند. برای مثال، صرافی مت‌گوکس (Mt. Gox)  در فوریه سال 2014 معاملات در پلتفرم خود را به حالت تعلیق درآورد و اعلام ورشکستگی کرد. اکنون بعد از گذشت هفت سال، کاربران آن هنوز منتظر دریافت وجوه خود هستند.

گذشته از نگرانی‌های امنیتی، برخی فکر می‌کنند که نگهداری ارزهای رمزنگاری در حساب به این معناست که آنها رشد نمی‌کنند، به همین دلیل برای معامله کردن آنها وسوسه می‌شوند. سرمایه‌گذار باید به این باور برسد که با نگه داشتن یا هودل کردن می‌تواند سود خوبی کسب کند.

روش‌های جایگزین چه هستند؟

برنامه‌های استیکینگ به روشی رایج برای کاستن اثرات منفی هودلینگ تبدیل شده‌اند. این یک روش سرمایه‌گذاری در بخش دیفای است که به حل برخی از مشکلات مربوط به هودِلینگ کمک می‌کند.

با استیکینگ، توکن‌ها و دارایی‌های رمزنگاری دور از دسترس سرمایه‌گذار قرار می‌گیرند و همین ریسک فروش به خاطر ترس را از بین می‌برد. این دارایی‌ها همچنین در کیف‌پول صرافی ذخیره نمی‌شوند و در نتیجه قابل هک نیستند. با این حال، سرمایه‌گذار باید قبل از استیکینگ، اعتبار پلتفرم مربوطه را ارزیابی کند تا مطمئن شود که اقدامات امنیتی آن بی عیب و نقص هستند. پلتفرم‌های متمرکز می‌توانند ایمنی بیشتری ارائه دهند.

با این وجود، دارایی‌های استیکینگ شده نیز می‌توانند برای سرمایه‌گذار سود به همراه داشته باشند؛ به این معنی که به مرور زمان بر ارزش آنها افزوده می‌شود.

یک سرمایه‌گذار در پلتفرم استیکینگ به دنبال چه چیزی باید باشد؟

اول این که سرمایه‌گذار باید بداند آیا یک پلتفرم از استیکینگ توکن یا ارز مورد نظر وی پشتیبانی می‌کند یا خیر.  اکثر پلتفرم‌ها گزینه‌های بسیار کمی برای استیکینگ ارائه می‌دهند، اما تعداد کمی از آنها بخش زیادی از دارایی‌ها را پشتیبانی می‌کنند. این به سرمایه‌گذار امکان می‌دهد تا دارایی‌های خود را در یک مکان نگهداری کند.

در مرحله بعد، سرمایه گذار باید میزان غیرمتمرکز بودن یک پلتفرم استیکینگ و قابل اعتماد بودن آن را بررسی کند. سرمایه گذار باید بداند که کدام پروژه ها برای برنامه های استیکینگ فهرست شده اند و بررسی کند که آیا حداقل درصد بازدهی سالانه (APY) برای توکن مورد نظر تضمین شده است یا خیر. برخی پروژه‌ها بازدهی بالایی را تبلیغ می‌کنند که هرگز عملی نمی‌شود، بنابراین سرمایه‌گذار نباید در آنها استیکینگ انجام دهد.

سرمایه‌گذار همچنین باید بررسی کند آیا پلتفرم مزایای اضافی ارائه می‌کند یا نه. برخی از پلتفرم‌ها ایردراپ دارند، در حالی که برخی دیگر گزینه‌های متنوعی ارائه می‌دهند که حداکثر سود را برای سرمایه‌گذار به ارمغان می‌آورند.

با این حال، برای رسیدن به حداکثر سود باید به دنبال ارزهایی با قابلیت رشد در بلندمدت و همچنین یک پلتفرم قابل اعتماد بود. قفل کردن توکن‌ها می‌تواند برخی از فشارهای روانی مرتبط با هودلینگ را از بین ببرد و در ضمن، منجر به افزایش تدریجی ارزش دارایی‌های سرمایه‌گذار شود. با توجه به بلاتکلیفی و عدم اطمینان در بازار ارز رمزنگاری، استیکینگ می‌تواند موجب آرامش خاطر هودلرها شود.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.