در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ورودی USDC به کوین بیس چه پیامدی برای بیت کوین می تواند داشته باشد

0 422

داده ها نشان می دهند که صرافی کوین بیس به تازگی شاهد بزرگ ترین ورودی یواس‌دی کوین بوده و این باعث گمانه زنی هایی در مورد افزایش احتمالی قیمت بیت کوین شده است.
شرح مختصر ارز پایدار یو اس دی کوین (USDC) و موارد استفاده آن

واریز 1.4 میلیارد USDC به کوین بیس

براساس پست منتشر شده توسط مارتون در پلتفرم ایکس، مقدار زیادی یو اس دی کوین به صرافی کوین بیس واریز شده است. شاخص مورد نظر در اینجا “ورودی به صرافی” است که کل مقدار یک دارایی را که وارد کیف پول های مرتبط با یک صرافی متمرکز یا گروهی از پلتفرم ها می شود، رهگیری می کند.

افزایش در شاخص ورودی به صرافی می تواند نشان دهنده این باشد که سرمایه گذاران علاقه مند به خرید ارز رمزنگاری هستند. در مورد دارایی هایی مانند بیت کوین، چنین روندی طبیعتا می تواند یک سیگنال صعودی برای قیمت باشد.

هنگامی که ورودی یو اس دی کوین به بازار افزایش می یابد، معنایش این است که سرمایه گذاران یا معامله گران در حال آماده شدن برای انجام معاملات هستند. این ورودی USDC می تواند نشان دهنده اعتماد به بازار و آمادگی برای تخصیص سرمایه به دارایی های مختلف از جمله بیت کوین باشد.

نمودار زیر نشان می دهد که ورودی USDC به صرافی به تازگی یک جهش بزرگ را ثبت کرده است. به گفته مارتون، 1.4 میلیارد UCDC وارد کیف پول های کوین بیس شده است. با توجه به حجم بالای ورودی، اگر شخص یا سازمان پشت این ورودی قصد خرید داشته باشد، می تواند برای بیت کوین و سایر ارزهای بازار صعودی باشد.

کوین بیس

با این حال، این سناریو نیز وجود دارد که در آن نهاد یا شخص قصد دارد این مقدار USDC را به ارز فیات تبدیل کند و از آن برای خرید ارزهای رمزنگاری استفاده نکند. در چنین حالتی، سرمایه قابل توجهی از بازار خارج می شود که نشانه نزولی خواهد بود.

لازم به ذکر است که مشابه این ورودی قبلا یک بار و آن هم در 9 ژانویه 2023 رخ داده که قبل از افزایش قابل توجه قیمت از کف چرخه در 16800 دلار بوده است.

پیش بینی روند صعودی توسط یک تحلیلگر

یک تحلیلگر با حساب کاربری “𝕄𝕠𝕦𝕤𝕥𝕒𝕔ⓗ𝕖” در پلتفرم ایکس با انتشار نموداری نوشت که یک شاخص مهم سیگنال خرید را نشان می دهد. این تحلیلگر معتقد است که بیت کوین احتمالا در ماه های آینده روند صعودی خواهد داشت. وی با اشاره به صلیب صعودی در شاخص “Golden Moment” در نمودار دو ماهه، گفت که این سیگنال تقریبا پس از 9 سال دوباره سبز شده است.

علاوه براین، شاخص سوپرترند سیگنال خرید را نشان می دهد که حاکی از افزایش بیشتر قیمت است. سیگنال خرید این شاخص در گذشته قبل از روند صعودی بزرگ بیت کوین ظاهر شده است.

خروج 10 میلیارد دلار بیت کوین از صرافی ها در سال 2024

تقریبا 10 میلیارد دلار بیت کوین از زمان تایید ETFهای اسپات توسط SEC از صرافی های ارز رمزنگاری خارج شده است. داده های شرکت کوین‌گلس نشان می دهد که از 11 ژانویه تاکنون موجودی بیت کوین صرافی های ارز رمزنگاری بیش از 136000 کوین کاهش یافته است.

براساس داده های گلس‌نود، موجودی کل صرافی های ارز رمزنگاری تا 28 مارس 2320458 بیت کوین بود که پایین ترین میزان از آوریل 2018 تاکنون است.

روند خروج بیت کوین همچنان ادامه دارد و کوین‌گلس گزارش داد که بیش از 22000 کوین (به ارزش حدود 1.54 میلیارد دلار) در 27 مارس از صرافی ها خارج شده که سومین برداشت بزرگ روزانه در سال 2024 بوده است.

منبع newsbtc newsbtc cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.