در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

فومو(FOMO) چیست؟ چرا فرصت خرید بیت کوین از دست می رود؟

0 2,226

قیمت بیت کوین از ابتدای سال 2019 بیش از 120 درصد افزایش یافته است. با این حال اغلب شاخص ها نشان می دهد که نیروی بزرگ فومو هنوز آغاز نشده است.

فرصت های از دست رفته

در طول سال 2018 این جمله بارها تکرار شد:

اگر شما در اوایل سال 2017 بیت کوین را می خریدید حالا x یا y یا z درصد سود کرده بودید.

در شروع سال 2017 و در ماه ژانویه قیمت بیت کوین کمتر از 1000 دلار بود. اما قیمت بیت کوین در اواسط ماه دسامبر همان سال به 20 هزار دلار رسید.

نیروی ترس از دست دادن فرصت خرید(فومو) تنها از اواسط نوامبر 2017 اتفاق افتاد، زیرا در عرض چند هفته قیمت بیت کوین از 7500 دلار به 19700 دلار رسید. افزایش 1800 درصدی قیمت بیت کوین از ابتدا تا انتهای سال 2017، باعث ایجاد یک تب تند یا شیدایی رمزنگاری شد که مردم شروع به خرید در قیمت های بالا کردند.

در نتیجه هنگامی که کاهش 80 درصدی سال 2018 اتفاق افتاد، این معامله گران ضررهای زیادی را تجربه کردند. در هر حال ورود به این بازار پس از افزایش 1800 درصدی غیرمنطقی به نظر می رسد.

سرمایه گذاران باهوش می دانند که بیت کوین را در زمان نزول بخرند و برای کسب سود مناسب، آن را در قیمت های بالاتر می فروشند.

در اواخر سال 2018 بیت کوین به پایین ترین سطح سالانه خود و به قیمت 3100 دلار رسید.

همانطور که قبلا گزارش شد، طبق معیارهای  فومو بیت کوین، از قبیل میزان علاقه در شبکه های اجتماعی و جست و جوهای گوگل، نشان می دهد میزان علاقه در سال جاری هنوز با سطوح میزان شیدایی رمزنگاری سال 2017 فاصله دارد.

پیش بینی هایی که توسط کارشناسان مختلف و محافظه کار ارائه شده، قیمت بیت کوین را در سال جاری بین 7000 تا 10000 دلار محاسبه می کنند.

با این حال پیش بینی هایی نیز از احتمال یک روند پارابولیک وجود دارد که ادعا می کند قیمت بیت کوین می تواند بالاترین سطح تاریخی خود را بشکند، زیرا تا رسیدن به پدیده نصف شدن پاداش بیت کوین کمتر از یک سال باقی مانده است.

علاوه بر این بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک دارایی مناسب برای جذب سرمایه است. زیرا شرکت های بزرگی مثل فیدلیتی، TD Ameritrade و مایکروسافت در حال ورود به این عرصه هستند.

احتمالا سطح کف بیت کوین را از دست داده اید

در حالی که فومو هنوز در سطح بسیار پایینی است، معامله گران و بازیکنان دارای پول های بزرگ، در حال کسب سود اند. گری اسکال و جک دروسی در مجموع 31 درصد از بیت کوین عرضه شده در ماه را خریداری  کرده اند. بنابراین ممکن است خرید برای افرادی که در حاشیه هستند دیر شده باشد. به این معنی که اگر شما هنوز منتظر رسیدن به سطح کف برای خرید هستید، احتمالا قبلا بیت کوین از این سطح عبور کرده است.

در واقع باید اینطور گفت که اگر قیمت بیت کوین به 100000 دلار برسد، همانطور که برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند، آیا این که شما بیت کوین را در قیمت 3 هزار دلار یا 8 هزار دلار و یا حتی 15 هزار دلار خریده باشید، مهم است؟

نهنگ ها در حال اندوختن بیت کوین

طبق گزارش ها در ماه مه، تنها حدود 732 هزار آدرس دارای بیش از 1 بیت کوین هستند. نهنگ ها همچنان در بازار به بازی خود ادامه می دهند. آنها در حال جمع کردن ذره ذره هستند و یا بیت کوین خود را خارج نمی کنند.

تنها 636813 بیت کوین دیگر قبل از رخداد نصف شدن پاداش بعدی استخراج خواهد شد. چقدر فرصت خواهید داشت؟ با گذشت زمان و انجام فوموهای مختلف ممکن است دیگر فرصت از دست رفته باشد، مگر آن که پیش بینی ها در مورد قیمت 10000 دلاری به وقوع بپیوندد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.