در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

فشار فروش در بازار ارز رمزنگاری، نظر تحلیل‌گران درباره جهت حرکت بیت‌کوین

0 699

بازار ارزهای رمزنگاری در 20 سپتامبر (29 شهریور) با دور جدیدی از فشار فروش روبرو شد، زیرا بازارهای مالی جهان به خاطر ترس از عدم توانایی اورگراند گروپ در پرداخت بدهی‌هایش (Evergrande Group- یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذارای در حوزه املاک و مستغلات در کشور چین) تحت فشار قرار گرفتند. اخیرا، شرکت اورگراند با بدهی سنگین 300 میلیارد دلاری مواجه شد و  در صورت سقوط این شرکت، بازارهای سهام دچار نوسانات شدیدی خواهند شد.

داده‌های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهند که فشار فروش که از روز گذشته شروع شده تا امروز صبح ادامه داشت و قیمت بیت‌کوین را از بالای سطح 47000 دلار به زیر سطح 41000 دلار  رساند. البته، روندهای صعودی در زیر این سطح وارد عمل شدند و قیمت را  به بالای سطح 42000 دلار برگرداندند.

قیمت بیت‌کوین
نمودار روزانه قیمت بیت‌کوین

با افزایش ترس و تردید در کل بازار ارز رمزنگاری، تحلیل‌گران نظرات خود را  در مورد حرکت قیمت در 20 سپتامبر و جهت آن در روزهای آینده مطرح کردند.

نزولی شدن روند به معامله‌گران هشدار داد

کاهش شدید قیمت بیت‌کوین بسیاری از معامله‌گران بازار را غافل‌گیر کرد. اما به گفته  تحلیل‌گر و  کاربر توییتر با نام مستعار جان ویک (John Wick)، حرکت قیمت که منجر به اصلاح نزولی در 20 سپتامبر شد، یک الگوی شمع معکوس نزولی (bearish reversal bar) را در نمودار 4 ساعته تایید کرد که حاکی از حتمی‌الوقوع بودن این حرکت نزولی بود.

الگوی نزولی
شکل گیری شمع معکوس نزولی

طبق اظهار نظر این تحلیل‌گر،  این کاهش به دنبال آخرین تحولات مربوط به اورگراند رخ داد که هفته گذشته با شکل‌گیری الگوی  معکوس نزولی بیت‌کوین مورد توجه قرار گرفت.

به احتمال زیاد چندین هفته طول خواهد کشید تا اتفاقات رخ داده پیرامون شرکت اورگراند بر بازارهای مالی جهان تاثیر بگذارند و  این نشان می‌دهد که معامله‌گران باید منتظر افزایش نوسانات در بازارها باشند.

منطقه حمایت بیت‌کوین کجاست

تحلیل‌گر و کاربر توییتر با نام مستعار کریپتوکاپو (CryptoCapo) در مورد سطح‌های کلیدی که باید زیر نظر داشت اظهار نظر کرد. وی با ارسال نمودار زیر منطقه حمایت کلیدی را بین 42000 تا 44000 دلار و  منطقه حمایت پایین‌تر از آن را 38000 دلار تعیین کرد.

بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

کریپتوکاپو گفت:

من انتظار دارم که قیمت از منطقه آبی برگشت کند. اگر این منطقه پس از تست مجدد شکسته شود، قیمت به منطقه سبز کاهش خواهد یافت. این دو منطقه فرصت‌های خوبی را برای ورود به موقعیت ایجاد می کنند، چون پیش‌بینی می‌شود که قیمت در ماه‌های آینده افزایش یابد (به بالای سطح 100000 دلار).

بازار در وضعیت اشباع فروش

آخرین تحلیل توسط اسکات ملکر، تحلیل‌گر و معامله‌گر بازار، ارائه شد.  وی با ارسال توییت زیر خاطرنشان کرد که کاهش قیمت منجر به واگرایی صعودی در نمودار 4 ساعته شده است. واگرایی صعودی زمانی رخ می‌دهد که شاخص قدرت نسبی در منطقه اشباع فروش باشد.

واگرایی صعودی
واگرایی صعودی با رسیدن شاخص قدرت نسبی به منطقه اشباع فروش و آماده شدن برای شروع یک روند صعودی.
واگرایی نزولی با رسیدن شاخص قدرت نسبی به منطقه اشباع خرید و آماده شدن برای شروع یک روند نزولی. من در پایان هفته نمودارها را بررسی نکردم.
اکنون در منطقه اشباع فروش، من قبل از ورود به موقعیت، منتظر شکل‌گیری یک واگرایی صعودی دیگر خواهم بود.
شاخص قدرت نسبی
شاخص قدرت نسبی در منطقه اشباع فروش

همانطور که ملکر تاکید کرد، حرکت قیمت بیت‌کوین در روزهای شنبه و یکشنبه یک هشدار قبل از کاهش قیمت در 20 سپتامبر صادر کرد، چون با رسیدن شاخص قدرت نسبی به منطقه اشباع خرید یک واگرایی نزولی شکل گرفت.

در حال حاضر، این شاخص دوباره به منطقه اشباع فروش رسیده است و این تحلیل‌گر منتظر شکل‌گیری یک واگرایی صعودی دیگر است، چون این یک سیگنال امن برای ورود مجدد به بازار به حساب می‌آید.

در زمان انتشار این مطلب، بیت‌کوین در بالای سطح 42000 دلار معامله می‌شد. ارزش کل بازار ارز رمزنگاری در حدود سطح 1.9 تریلیون دلار و نرخ تسلط این ارز برتر بازار 42.5 درصد بود.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.