در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ارز دیجیتال کیو یا Initiative Q چیست؟ آیا یک طرح کلاهبرداری است یا فناوری؟

83 26,253

در این مطلب قصد داریم تا شبکه پرداختQ یا ( Initiative Q )،سازندگان و اهداف آن را بررسی کنیم و از همه مهمتر ببینیم که آیا یک شبکه هرمی کلاهبرداری است یا فناوری جدید.

تقریبا به تازگی اخباری پیرامون پروژه  Initiative Q در رسانه های اجتماعی ایرانی منتشر شده. سار ویلف(یکی از سازندگان پروژه) می گوید که این “شبکه پرداخت آینده” خواهد بود. ازافراد زیادی دعوت شده تا به این شبکه پرداخت بپیوندند، چون هدف آن ایجاد یک ارز دیجیتال جدید است. این پروژه در سال 2018 راه اندازی شده و از آن زمان تنها اعلام می کند که به زودی شبکه خود را عملیاتی می کند.

بسیاری از افراد با هیجان خواسته اند تا به Q دعوت شوند. اما برخی معتقدند که این فقط یک طرح هرمی با ایجاد وَهم سریع ثروتمند شدن و بدون ماهیت است.

این طرح سعی کرده با این شعار که “هر چه زودتر به این شبکه بپیوندید، شانس شما برای به دست آوردن ارز رایگان بیشتر است”، افراد زیادی را به سمت خود جلب کند. اگر چه تا حدودی موفق شده، اما با انتقاداتی نیز مواجه شده. به ویژه اینکه پروژه Q شبیه یک طرح هرمی پیچیده است، زیرا موفقیت آن به تعداد افراد ثبت نام کننده بستگی دارد.

در حال حاضر Initiative Q تنها یک ایده است و ارز آن هیچ رسمیتی ندارد. کسانی که در این پروژه ثبت نام کرده اند تنها روی تبدیل شدن این ارز به یک ارز واقعی و با ارزش(طبق وعده ها) حساب کرده اند.

از دیگر مواردی که این طرح دارد سوء استفاده از نام پی پال است، در حالی که هیچ ارتباطی با این شبکه پرداخت ندارد.

درباره پروژه Initiative Q 

 Initiative Q یک ارز رمزنگاری نیست، بلکه یک پروژه اختصاص یافته برای ایجاد یک شبکه جهانی پرداخت با ارز مخصوص به خود، بدون واسطه یا بانک و کارمزدهای بسیار پایین است. 

با این حال، Initiative Q فعلا مبتنی بر بلاک چین نیست، اما براساس “فناوری های جدید پرداخت” است. برخلاف معروف ترین ارزهای رمزپایه، این شبکه یک سیستم پولی متمرکز با ویژگی برگشت پذیری پرداخت خواهد بود.

این پروژه تلاشی برای ایجاد یک سیستم پرداخت جدید با این شعار بوده است : “چیزی برای از دست دادن وجود ندارد، اما اگر این سیستم پرداخت به یک روش پرداخت پیشرو در جهان تبدیل شود، ارزهای کیو شما ارزش بسیاری خواهند داشت.”

این شعار به سرعت در شبکه های اجتماعی گسترش یافت. در حال حاضر، افراد زیادی بدون تحقیق و تحت تاثیر همین شعارها، به این پروژه ملحق شده اند.

این باعث شد تا فوربس و گوگل مقالاتی را درباره این پروژه منتشر کنند. هدف این است که افراد زیادی به این شبکه بپیوندند، چون سازندگان این ارز (معروف به Q) معتقدند روزی Q ارزش پولی خواهد داشت.

کاربران در هنگام ورود به صفحه اصلی Initiative Q این پیامد خوشامدگویی را مشاهده می کنند:

Q شبکه پرداخت آینده است، برای جذب میلیون ها نفر، ما ارز آینده خود را رایگان ارائه می دهیم.

بنیانگذاران Initiative Q 

سار ویلف، بنیانگذار این پروژه، یک کارآفرین و بازیکن نیمه حرفه ای پوکر است. لارنس اچ وایت نیز از پروژه Q پشتیبانی می کند. وی یک اقتصاددان مشهور در دانشگاه است که سال هاست از نظریه بانکداری آزاد حمایت می کند.

با این حال، برخی ملاحظات را باید در نظر گرفت:

اول، این واقعیت که سار ویلف یک کارآفرین سریالی است؛ اگرچه این یک نکته منفی نیست، انتظارات کاملا مشخصی درباره سرنوشت پروژه Initiative Q ایجاد می کند.

وقتی که پروژه ای موفقیت آمیز است، می توان آن را به مزایده گذاشت و به بالاترین پیشنهاد دهنده (یکی از شرکت های بزرگ فناوری) فروخت. مانند آنچه ویلف در گذشته انجام داده است.

دوم، حضور اقتصاددانی مانند وایت، به جای اطمینان بخشی، برخی نگرانی ها را بوجود می آورد. این اقتصاددان سال هاست که از ضرورت حذف پول های ملی و بانک های مرکزی حمایت می کند. وی به طور جدی به دنبال جایگزینی برای سیستم مالی کنونی است که مبتنی بر عرضه پولی خصوصی بوده و توسط بانکهای مستقل شخصی اداره می شود .

بنابراین، بسیاری از افراد مشارکت وی در این پروژه را عجیب می دانند و آن را تلاشی برای سوار شدن بر موجی (دقیق تر ایجاد جنجال) تلقی می کنند که توسط دنیای ارز رمزنگاری ایجاد شده است. زیرا بیت کوین توسط هیچ دولت یا قدرتی کنترل و اداره نمی شود که این با اعتقاد وایت منافات دارد.

در همین رابطه، وایت در مصاحبه اخیر خود گفت که وی از همان مراحل اولیه، بیت کوین را به عنوان یک پدیده مورد مطالعه قرار داده است، اما از این که در آن زمان روی آن به اندازه کافی سرمایه گذاری نکرده، ابراز تاسف کرد.

چشم انداز ویلف برای Initiative Q  

ویلف در مصاحبه ای اظهار داشت که بیش از 20 سال است که آرزوی ایجاد یک ارز دیجیتال را دارد. این کارآفرین با سیستم های پرداخت بیگانه نیست. او از دانشگاه انصراف داد تا به عنوان توسعه دهنده و برنامه نویس کار کند و اولین استارتاپ پرداخت خود را در سال 1997 راه اندازی کرد. وی بعدا شرکت پرداخت  Fraud Sciences را تاسیس کرد که در سال 2008 توسط پی پال خریداری شد.

ویلف با راه اندازی Initiative Q  قصد دارد از پیشرفت های فناوری چند دهه گذشته در عرصه پرداخت استفاده کند تا یک شبکه پرداخت با هزینه های پایین بهره برداری ایجاد کند. وب سایت این پروژه اعلام کرد که فناوری چنین سیستمی از سال ها قبل وجود داشته اما استفاده نشده است، چون هیچ خریداری نمی خواهد به یک شبکه پرداخت جدید بدون فروشنده بپیوندد و برعکس.

این ارز را با بیت کوین و ارزهای رمزنگاری مقایسه کرده اند. ارزهای دیجیتال از روش های رمزگذاری برای محافظت از تراکنش ها استفاده می کنند. بر خلاف بیت کوین، ارز Q عرضه ثابتی نخواهد داشت و از نظارت دولت ها جلوگیری نخواهد کرد. 

عرضه ارز Q از نظر ویلف

عرضه  ارز Q دو تریلیون خواهد بود که 80 درصد آن به افراد ثبت نام شده از طریق دعوت، 10 درصد به شرکت پرداخت Q و 10 درصد به ذخایر پولی ارز Q اختصاص دارد. پس از توزیع دور اول، Q های بیشتری عرضه خواهد شد.

ویلف در سال 2018 گفت:

ما انتظار داریم که در عرض یک سال بتوانیم این سیستم پرداخت را در چندین منطقه جغرافیایی راه اندازی کنیم.

طبق گفته ویلف، Initiative Q در آرژانتین، برزیل، بریتانیا، اسپانیا، هند، آلمان، کانادا و ایالات متحده آمریکا کاربران زیادی داشته است. وی معتقد است که طی یک دهه آینده، این سیستم پرداخت به شبکه پیشرو جهانی تبدیل می شود.

اما این تنها در صورت فعال شدن شبکه اتفاق خواهد افتاد. Initiative Q با ارائه دسترسی “ارز رایگان ” افراد را تشویق(و شاید فریب) به ثبت نام سریع می کند. هر چه افراد سریع تر به این شبکه ملحق شوند، پاداش آنها بیشتر خواهد شد و در نتیجه Q های بیشتری دریافت خواهند کرد. البته این رویه،همانطور که گفته شد، سوء ظن های زیادی را بوجود آورده است.

تفاوت ارز Q با بیت کوین و ارزهای رمزنگاری از نظر بنیانگذاران آن

بیت کوین یک ارز رمزنگاری است و هیچ بانک مرکزی آن را ردیابی نمی کند. این ارز سریع و قابل اعتماد بوده که یک بلاک چین اصولی دارد. اما ارز Q رمزپایه نیست. ارزهای رمزنگاری به خاطر نیاز قدرت محاسباتی خیلی زیاد و مصرف بالای انرژی مورد انتقاد قرار گرفته اند. در مقابل، ارزهای Q از طریق ثبت نام و ارجاع توزیع می شوند.

ارز Q

 قیمت ارزهای رمزنگاری بی ثبات است و تحت نظارت و یا اختیار قدرت یا دولتی نیست. از طرفی،  Initiative Q در نظر دارد سیستمی در حیطه نظارت ها و شکلی پایدار از پول با هدف دستیابی به 1Q= 1$ ایجاد کند.

صنعت بازاریابی علاقه زیادی به کشف این موضوع دارد که چگونه یک پروژه تقریبا ناشناخته توانسته چنین هیاهوی گسترده ای را  ایجاد کند.

ارز Q از منظر سازندگان پروژه

در حال حاضر، I.Q فقط از طریق دعوت نامه کار می کند و ارزهای Q فقط با دریافت پیوند از یک کاربر که قبلا ثبت نام کرده، قابل رزرو هستند. این پروژه اعلام می کند:

هر چه کاربران بیشتری ثبت نام کنند، ارزهای کمتری را می توان رزرو کرد. بنابراین، تصور کنید که یک موقعیت بی نظیر وجود دارد و فقط کسانی از آن سود می برند که به موقع ثبت نام کرده باشند. برای ثبت نام و رزرو این ارز جدید فقط به نام، نام خانوادگی و یک ایمیل نیاز است.

پس از ثبت نام، اگر کاربر لینک دعوت را برای 5 دوست دیگر بفرستد، می تواند ارزهای بیشتری رزرو کند. اما اگر این سیستم جدید نه ارز رمزپایه است و نه مبتنی بر بلاک چین، چرا باید در مورد آن بحث کنیم؟

جواب ساده است:  Initiative Q تقریبا همان هدف بیشتر ارزهای رمزنگاری را دنبال می کند، زیرا می خواهد نظر کاربران علاقه مند به دنیای ارز رمزنگاری را به خود جلب کند. بعلاوه، رمزپایه نبودن Initiative Q آن را به یک محصول منحصر به فرد تبدیل می کند و برای کسانی که تازه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده اند جذابیت بیشتری دارد.

این پروژه در حال تبلیغ و ایجاد هیاهو در بین تازه واردان و سرمایه گذارانی است که اخیرا به دنیای ارزهای دیجیتال علاقه مند شده اند و از اوج این بازار در اوایل سال 2018  سود کسب نکرده اند. این نیز خود یکی دیگر از سوء ظن ها به این پروژه است.

رزرو ارزهای Q

در حال حاضر، Initiative Q درخواست پول نمی کند، بلکه فقط به یک آدرس ایمیل و نام نیاز است. به این ترتیب می توانید ارزهای Q را رزرو کنید. البته به خاطر داشته باشید که این وب سایت درباره رزرو ارز صحبت می کند نه خرید آن. 

اما باید توجه داشت که با رزرو ساده، این حق برای سازندگان وجود دارد تا بعدا برای آزاد کردن ارزهای Q از کاربران ارز فیات درخواست کنند.

انتشار برنامه موبایل Q

به نظر می رسد که Initiative Q برنامه موبایل خود را در App Store منتشر کرده است. البته  این برنامه فقط در دسترس کاربرانی  قرار دارد که گوشی آیفون دارند. آنها می توانند با نصب برنامه برای خود Q رزرو کنند و همچنین لینک دعوت برای دوستان خود بفرستند تا به این پروژه ملحق شوند.

تیم توسعه این ارز افراد را با وعده توزیع رایگان Q، تشویق به ثبت نام، نصب برنامه و اشتراک گذاری لینک دعوت از طریق این برنامه می کند. آنها اعلام کردند که این سیستم پرداخت پس از رسیدن تعداد کاربران به سطح مورد نظر راه اندازی می شود و بعد از آن برنامه موبایل با قابلیت پرداخت کاملا به روز رسانی خواهد شد.

انتقادات وارد شده به این پروژه

 دیوید جرارد (روزنامه نگاری ارز رمزپایه و بلاک چین در بریتانیا) یک پست انتقادی درباره پروژه  Initiative Q منتشر کرده است. با خواندن این پست می فهمیم که پروژه  Initiative Q یک سری تغییرات اساسی نسبت به طرح آغازین خود داشته است که کاربران ثبت نام شده توانسته اند لینک دعوت را به اعضای شبکه خود بفرستند تا آنها از این طریق به این پروژه ملحق شوند. 

پس از این که OMR بوسیله ایمیل با Initiative Q تماس برقرار کرد، سخنگوی این پروژه گفت که آنها طبق بازخوردی که دریافت کرده بودند، این تغییر را اعمال کرده اند. 

از طرفی برخی منتقدین می گویند که این پروژه یک طرح هرمی پیچیده است، زیرا موفقیت آن عمدتا به تعداد افراد ثبت نام کننده بستگی دارد. 

 نسخه جدید و تبلیغ جنجالی

در نسخه جدید آمده:

Initiative Q طرحی از طرف افراد سابق پی پال برای ایجاد یک سیستم پرداخت جدید به جای کارت های اعتباری طراحی شده در دهه 1950 است. این سیستم از ارز اختصاصی خود به نام Q استفاده می کند و این ارزها به افرادی که اکنون ثبت نام کنند به صورت رایگان داده خواهند شد . چیزی برای از دست دادن وجود ندارد، اما اگر این پروژه به یک روش پرداخت پیشرو در جهان تبدیل شود، ارزش Q های شما خیلی بیشتر خواهد شد. اگر هفت سال پیش نتوانسته اید بیت کوین دریافت کنید، حالا می توانید از فرصت استفاده کنید و Q بدست بیاورید.

تجزیه و تحلیل یک متن ویرایش شده

آیا واقعا می تواند به همین سادگی باشد؟آیا این رشد باورنکردنی Q را می توان به یک ویرایش متن ساده نسبت داد؟ متن اولیه نقطه تماس بسیاری از افراد بوده است. آنچه فراتر از حدس و گمان می رود، همبستگی زمانی بین ویرایش متن و رشد چشمگیر پروژه است. در ادامه به تجزیه و تحلیل این متن می پردازیم.

بهره بردن این پروژه از اعتماد پی پال

پروژه Initiative Q از اعتماد دو گروه  بهره می برد. اول، توصیه یکی از دوستان یا آشنایان در شبکه کاربر است. دوم، با ذکر نام پی پال اعتماد به این پروژه بیشتر می شود، چون افرادی خبره این سیستم پرداخت دیجیتال را هدایت می کنند. این یکی از پر رونق ترین و فعال ترین سیستم های پرداخت بوده و از اعتماد گسترده مشتریان برخوردار است.

تا به امروز ،مغزهای متفکر در سیستم پرداخت پی پال شخصیت های فوق العاده تاثیر گذاری در عرصه فناوری ایالات متحده آمریکا بوده اند. شش نفر از آنها (از جمله ایلان ماسک، پیتر تیل و رِید هافمن) میلیاردر هستند.

Initiative Q از اعتبار نام پی پال سوء استفاده می کند، در حالی که سار ویلف (بنیانگذار پروژه) از موسسان پی پال نبوده است. ویلف تنها شرکت Fraud Sciences را تاسیس کرد که در سال 2008 توسط پی پال خریداری شد. در واقع ویلف هیچ ارتباطی به پی پال ندارد و به نظر می رسد این یک سوء استفاده از نام پی پال است.

فومو در بین کاربران

برعکس نسخه قبلی، متن دعوت جدید “ترس از دست دادن یا فومو” را در بین کاربران ایجاد می کند (هر چه افراد بیشتری وارد شوند، مقدار Q ها کمتر می شود. بهتر است که زودتر به پروژه ملحق شوید). ثبت نام رایگان بوده و فقط به نام و ایمیل نیاز دارد. چیزی برای از دست دادن وجود ندارد، در صورت موفقیت جهانی این سیستم پرداخت، ارزش ارزهای Q بیشتر خواهد شد.

وقتی لینک دعوت متوقف شود، دیگر نمی توان به این پروژه پیوست. در ابتدا این عبارت ( مقدار پاداش حدود 1300 دلار خواهد بود) در متن اولیه موجود بود. فلیکس بیل هارز این پروژه را “ریسک معکوس” نامید و گفت که شرکت نکردن در آن ترس از دست دادن موقعیت را تحریک می کند و می خواهد فقط سریع ثبت نام کنید.

برای پیروزی طمع بر عقل، در آخرین بخش به بیت کوین اشاره می کند: ” اگر هفت سال پیش موقعیت دریافت بیت کوین را از دست داده اید، اکنون می توانید از فرصت بوجود آمده استفاده کنید.”  Initiative Q به این ترتیب توانسته کاربران زیادی را متقاعد به ثبت نام کند. به لطف اوج های باور نکردنی بازار ارزهای رمزنگاری در سال های گذشته، این پروژه خود را فراگیر کرد و در نتیجه توانسته افراد زیادی را تحریک به ثبت نام کند.

تمرکز بر روی “رایگان بودن”

حتی قبل از این که  Initiative Q متن را اصلاح کند، ثبت نام رایگان بود. فقط به نام و ایمیل کاربر نیاز بود که این یک نکته منفی برای این پروژه تلقی می شود. علاوه بر این، آنها در متن قبلی در مورد ” ارز آینده” صحبت کرده اند، در حالی که متن جدید به “Q های رایگان” اشاره می کند. از منظر بازاریابی، این تغییرات ممکن است باعث فراگیر تر شدن این پروژه شده باشند.

در واقع دیگر به این نکته اشاره نمی شود که احتمالا با یک امید واهی، شاید در آینده این ارز ارزش پیدا کند.

فشار یا تشویق

بنیانگذاران پروژه با استفاده از این کمپین و بیان متفاوت در متن توانسته اند به اندازه کافی فشار (یا اصطلاح مثبت تر تشویق) بر کاربران قبلا ثبت نام شده و ثبت نام کنندگان جدید  وارد کنند. به کاربران جدید توصیه می شود تا در مدت 96 ساعت پنج کاربر جدید را دعوت کنند تا Q های بیشتری بدست آورند. 

زمانی که همه دعوت شدگان به این پروژه ملحق شوند، می توانید 10 نفر دیگر را دعوت کنید، بنابراین Q های شما بیشتر خواهد شد. اگر کاربرانی که توسط عضوی دیگر دعوت شده اند، کاربران دیگر را دعوت کنند، کاربر اصلی Q های بیشتری دریافت خواهد کرد(دقیقا مانند طرح های هرمی). فلیکس بیلهارز ، متخصص رسانه های اجتماعی ، این کار را تا انتها انجام داد و دریافت که حد مجاز 40 دعوت است.

به گفته بیلهارز ، ظاهرا Q های اضافی فقط برای کاربران و از طریق دعوت درجه 3 قابل دستیابی است. در قسمت سوالات متداول Initiative Q  آمده که کاربران آینده می توانند با انجام کارهای اضافی مانند بارگیری برنامه یا خرید با Q ، ارزهای اضافی دریافت کنند. در حال حاضر، این پروژه در حد ایده است و واقعیت ندارد.

آیا Initiative Q برای کاربران ایجاد خطر خواهد کرد؟

حتی اگر این پروژه یک طرح کاملا کلاهبرداری نباشد، سابقه بدی از خود به جای خواهد گذاشت و ذاتا با خطرات زیادی همراه خواهد بود.

دیوید زی موریس در مقاله ای به نام “Initiative Q Is All the Bad Parts of Crypto and None of the Good Ones”(Q دارای تمام معایب رمزنگاری و بدون ویژگی خوب)، به توضیح این پروژه پرداخته است. وی در این مقاله به رویکرد بازاریابی “تهاجمی” پروژه  اعتراض دارد و با توجه به تکنیک های کاهش کلاهبرداری که قبلا در سیستم های پرداخت نظیر Apple Pay، Google Pay و سیستم های کارت هوشمند پیاده سازی شده، این سوال را مطرح می کند که آیا پروژه Q واقعا طرح جدیدی دارد.

احتمال دارد که سازندگان این پروژه در سطح(علمی) خوبی باشند، اما به نظر می رسد آنها برنامه های خود را با هدف کلاهبرداری به دنیا ارائه داده اند. اگر کاربر جدید باشید می توانید به  Initiative Q  ملحق شوید و هر تازه وارد می تواند لینک دعوت را برای 5 نفر از دوستانش بفرستد. در صورتی که آنها به شبکه بپیوندند، Q های بیشتری به شما پاداش داده خواهد شد. حتی بدون قیمت خرید(رایگان بودن)، این به معنای واقعی کلمه یک طرح هرمی است.

آیا این پروژه هرمی است؟

ویلف با این نظر مخالف است و خاطر نشان کرد که تفاوت عمده ای بین این پروژه و طرح های هرمی وجود دارد. وی می گوید که مسئله اصلی در مورد طرح های هرمی یا پانزی این است که افراد از طریق پیوستن کاربران جدید به شبکه درآمد کسب می کنند. این اساسا یک طرح کلاهبرداری است.

ارز کیو

اما Q از کاربران پول نمی گیرد. فقط با پیوستن و آوردن دوستان می توان Q ها را بدست آورد. با این واقعیت که همه به این شبکه پرداخت خواهند پیوست و یک پشتوانه بزرگی برای آن بوجود خواهد آمد، ارز Q ارزش پیدا خواهد کرد. در شبکه Q هیچ پولی بین افراد رد و بدل نمی شود. اما آنچه Q می گوید تنها امیدهای واهی به نظر می رسد که باید به آینده داشت.

انتقاد موریس از این پروژه پس از آن صورت گرفت که دیوید جرارد نگرانی هایی را در مورد آن مطرح کرد. وی پرسید که اگر این سیستم پرداخت هرگز فعال نشود، آیا نام و ایمیل های جمع آوری شده توسط این شبکه امن خواهند ماند؟ آیا این داده ها به یک منبع برای هکرها و کلاهبرداران تبدیل خواهند شد؟

مشخص است که در مورد Initiative Q نظرات موافق و مخالف زیادی وجود دارد. اما زمانی که طرح ها و پروژه های کلاهبرداری در همه زمینه ها وجود دارد و مردم هنوز درک خوب و درستی از ارزهای رمزنگاری و جایگزین ارزهای فیات ندارند، احتیاط بیشتر عقلانی خواهد بود.

در پایان، سوالی که همه از خود می پرسیم این است: آیا باید Initiative Q را یک کلاهبرداری بدانیم یا یک محصول واقعی؟ برای اینکه ارزیابی واضحی از این پروژه داشته باشیم ، باید منتظر تحولات بعدی آن بود.

منبع medium.com cointelligence.com vox.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

83 نظر
 1. آناهیتا می گوید

  سلام.
  لینک دعوت واسه ارز Q
  https://initiativeq.com/invite/9lrTbWfoL
  سریع عضو بشید
  سریعا ثبت نامتون تایید میشه👌

 2. حمید می گوید

  لینک دعوت ارز کیو
  https://initiativeq.com/invite/jenyLs6Xm

 3. HAMED می گوید

  با سلام خدمت همگی👋
  یک لینک “ویژه” دارای بیشترین مقدار ممکن Q رایگان…
  لینک ثبت نام مخصوص شما👌 با تایید سریع کمتر از ۱ ساعت که بلافاصله 2300 Q دریافت خواهید کرد:

  https://initiativeq.com/invite/VUJmaoytwO

  کل ظرفیت باقیمانده برای ثبت نام و رزرو کردن با این لینک ” ویژه ” تنها ۱۰ نفر است.

  پس از ثبت نام با این لینک که در کمتر از یک ساعت تایید میشوید،علاوه بر دریافت Q های اولیه،برای نصب اپ کیف پول از پلی استور هم به همان میزان Q دریافت میکنید…

  همچنین اگر هر کدام از شما دوستان گرامی که با این لینک رزرو شده اید،تعداد ۵ کاربر به زیر مجموعه خود اضافه کنید،ظرفیت مازاد دریافت خواهید کرد که اگر نتوانستید آن ها را پر و تکمیل کنید همینجا کامنت بگذارید تا بنده به شما در تکمیل ظرفیت و رزرو هایتان کمک کنم.
  آیدی تلگرام من برای راهنمایی شماعزیزان:
  [email protected]
  درخدمت و پاسخگوی شما هستم…

 4. فرشید می گوید

  دوستان من پیشنهاد میکنم ثبت نام کنین چیزی از دست نمیدین که ولی اگه یه درصد هم احتمال موفقعیت طرح وجود داشته باشه اونوقع چقدر خودتتونو سرزنش خواهید کرد
  اینم لینک ثبت نام و دریافت ارز رایگان و محدود
  https://initiativeq.com/invite/bgJ-NiXqj
  بیست چهار ساعته انلاینم درخواست بدین تایید میکنم
  واگه سوالی داشتین این ایدی تلگراممه
  @far13743

 5. محمد حسینی می گوید

  https://initiativeq.com/invite/7f9Q1sE47
  لینک دعوت در خدمت شما

 6. pan می گوید

  لینک ثبت نام:
  https://initiativeq.com/invite/FFT_ZXiNv
  تایید سریع.

 7. Amir می گوید

  سلام دوستان لطفا از طریق لینک برید سسریع تایید میکنم

  Here is my invite link: https://initiativeq.com/invite/Mqjxz3H-g

 8. سحرناز می گوید

  لینک دعوتنامه ارز کیو من سریع تایید میکنم

  http://initiativeq.com/invite/7q8yM2w5I

 9. Yones می گوید

  شبکه پرداخت Q

  “اگر ۷ سال قبل فرصت سرمایه گذاری در بیت کوین را از دست داده اید بهتر است این فرصت را از دست ندهید.”

  تکنولوژی مدرنی از سوی اقتصاد دان مطرح Lawrence white از دانشگاه جورج ماسون است جهت ساماندهی و یکپارچه کردن سیستم های پرداخت پولی موجود همانند پی پال، مسترکارت، ویزا کارت، پایونییر و …

  حجم پرداخت های پولی رایج در سراسر دنیا با استفاده از کارت های پرداخت حدود ۲۰ تریلیون دلار است و با توجه به استقبال ۶ ملیون نفری در سراسر دنیا از شبکه Q در حال حاضر ۲ تریلیون Q ساخته شده است و هدف بنیانگذاران، ۱۰ تریلیون Q( نصفی از حجم تجارت با کارت های پرداختی) می باشد که با مشارکت بیشتر مردم در سراسر دنیا به این مهم دست خواهند یافت‌.

  ویژگی های شبکه Q:

  ۱- ثبت نام در این شبکه فعلا رایگان است.
  ۲-برای ثبت نام فقط به اسم و یک ایمیل نیاز هست و هیچگونه اطلاعات دیگری نیاز نیست.
  ۳- کیو ارز دیجیتال نیست بلکه یک پول جدید است و اگه 7 سال پیش خرید بیت کوین از دست دادید این فرصتو از دست ندید خیلی کم پیدا میشه ارز دیجیتالی عرضه اولیه داشته باشه پس با یک ثبت نام ساده این فرصتو به خودتون بدید.

  لینک ثبت نام:https://initiativeq.com/invite/TK1Bxd3Gs

  همچین با نصب برنامه از لینک زیر 2000 Q اضافه تر بگیرید
  https://invite.initiativeq.com/TK1Bxd3Gs/e
  فقط در صورتی وارد بشو که بتونی حداقل پنجتا زیر مجموعه پیدا کنی و qخودتو تثبیت کنی در صورت وارد شدن و ثبت نام از این لینک از طریق قسمت پاسخ لینک خودتو بفرست واسم تا کمکم کنم واست زیر مجموعه جمع کنم

 10. سهیل می گوید

  🔛پیج همیشه آنلاین هستش تا دیر نشده بیاید🔄
  ⏺لینک دعوت ارز Q با تأیید سریع زیره 1 دقیقه💲💲
  🔻🔻🔻🔻

  https://initiativeq.com/invite/CnGRnPHOB

  ⏹اگر ارز رایگان بیشتر میخواید با لینک زیر اپلیکیشن ارز Q را دانلود کنید💲🔝🔝
  🔽🔽🔽🔽

  https://invite.initiativeq.com/CnGRnPHOB/e

 11. Farhad می گوید

  لینک خدمت شما :
  https://initiativeq.com/invite/_brttEFiZ

 12. Sari می گوید

  لینک دعوت
  Here is my invite link: https://initiativeq.com/invite/_c0knFQ_n

 13. یونس می گوید

  پنج نفر بیشتر جا ندارم لطفا کسانی وارد بشن که واقعا میخوان زیر مجموعه جمع کنن
  لینک ثبت نام:
  https://initiativeq.com/invite/TK1Bxd3Gs

  همچین با نصب برنامه از لینک زیر 2000 Q اضافه تر بگیرید
  https://invite.initiativeq.com/TK1Bxd3Gs/e
  فقط در صورتی وارد بشو که بتونی حداقل پنجتا زیر مجموعه پیدا کنی و qخودتو تثبیت کنی (هرکس خودش پنج زیر مجموعه بیاره بعد لینکشو واسه من همینجا بگذاره توی قسمت پاسخ تا من کمک کنم و زیر مجموعه واسش بگیرم)

 14. محمد می گوید
 15. محمد می گوید
 16. ارز رمزها می گوید

  سلام دوستان حتما باید فیلتر شکن وارد بشید در غیر این صورت نمیتونید ثبت نام کنید لینک دعوت براتون می زارم بزنید روی لینک تایید میکنم
  https://initiativeq.com/invite/nrZJWXHkK

 17. M می گوید
 18. Farhad می گوید

  لینک جدید برای شما :
  https://initiativeq.com/invite/_brttEFiZ

 19. حامد می گوید

  باسلام خدمت دوستان گرامی…👋
  برای ورود به سیستم Q میتونید از لینک زیر که لینک دعوت من هستش ، رزرو رو انجام بدید که به سرعت تایید میشوید و بلافاصله ۲۳۰۰ Q دریافت خواهید کرد.
  https://initiativeq.com/invite/VUJmaoytwO

  1. سوین می گوید

   برای دریافت رایگان Qبا لینک زیر وارد شوید:
   https://initiativeq.com/invite/SMzMehqOK

 20. سوین می گوید

  چرا اینک های دعوت برای من باز نمیشه؟با فیلتر شکن vpn

 21. Farhad می گوید

  لینک ثبت نام :
  https://initiativeq.com/invite/_brttEFiZ

 22. Reza Darmiani می گوید

  تایید در کمتر از چند دقیقه، من هر ۵ دقیقه پروفایلم رو چک میکنم دوستان

  اگه لینک واستون باز نشد حتما از تحریم شکن استفاده کنید
  لینک دعوت:

  https://initiativeq.com/invite/gowUbQt5h

 23. نرگس می گوید

  https://initiativeq.com/invite/IaQKPY0LP

  سلام دوستان
  لینک دعوت Q من
  سریعا تایید میکنم
  موفق و پیروز باشید

 24. علی ک می گوید

  https://initiativeq.com/invite/HHfX5VGbG
  سریعا تایید می شوید

 25. علی می گوید

  سلام وقت بخیر
  لینک دعوت من
  https://initiativeq.com/invite/Vtz_t8PIV
  زود تاییدتون می کنم.

 26. mohammad می گوید

  https://initiativeq.com/invite/1xJ8WFjCC

  سلام
  این لینک دعوت من هست. نوتیفیکیشن ایمیلم فعال هست و بلافاصله تایید خواهید شد. موفق باشید.

  1. سوین می گوید

   لطفا تایید کنید

 27. miBra می گوید

  لینک دعوت، تایید سریع
  https://initiativeq.com/invite/3XYCfbAvM

 28. Sami می گوید

  خوش حال میشم با لینک دعوت من وارید شوید

  Here is my invite link: https://initiativeq.com/invite/r5k89Gnq7

 29. reza می گوید

  سلام دوستان
  لینک دعوت و تایید فوری
  https://initiativeq.com/invite/uWaLIKkX_
  درصورت نیاز آموزش تلگرام sky0091

 30. Alireza می گوید

  https://initiativeq.com/invite/Km_I4l3OP
  ✨✨✨زمان کمی مونده برای دریافت Q همین حالا اقدام کن✨✨✨
  ✨✨✨برای سوالات به آیدی Ares131 مراجعه فرمایید✨✨✨

 31. علیرضا می گوید

  دوستانی که جدیدا به Initiative Q پیوستن بد نیست بدونید وقتی مهلت 13 روزه ای که برای دعوت از ۵ نفر دارید منقضی شد، مشروط بر اینکه اون ۵ نفر رجیستر کرده باشن و شما کانفرم (تایید) کرده باشید باز یک مهلت دیگر برای دعوت از ده نفر به شما داده میشه. طی مهلت دوم اگر موفق به دعوت از ده نفر نشید، روی ستون نمایشگر میزان Q هایی که به شما تعلق گرفته، مقدار ۱۱٢۴۰ Q از مجموع ٢٨٨۰۰ Q ای که میتوانید بدست بیاورید Expire (منقضی) میشود. اگرچه Q هایی که قبلا جمع آوری کرده اید به قوه خود باقیست ولی چون در مهلت دوم موفق به دعوت و رجیستر کردن ده نفر نشده اید این بخش از Qهایی که میتوانستید جمع آوری کنید منقضی میشود. بنابر این توصیه میکنم حتما در مهلت دوم مانند مهلت اول فعالیت کنید.
  بعد از منقضی شدن ۱۱٢۴۰ Q در بخش Tasks به شما اعلام میکند اگر موفق شوید ۱۰ نفر را دعوت کنید و آنها رجیستر کنند و مجموع مدعووین رجیستر شده شما به ۱۵ نفر برسند، قفل اخذ Q شما باز شده و قادر خواهید بود الباقی Q های باقیمانده بر روی ستون امتیازات در Wallet خود را (بجز آن ۱۱٢۴۰ Q منقضی شده) با دعوت های بعدی جمع آوری نمایید. توجه داشته باشید در این مرحله یعنی بعد از منقضی شدن کیوهای مرحله دوم، در ازای دعوت از نفراتی که بعد از مهلت تعیین شده رجیستر نموده و شما رجیستر آنها را تأیید کرده اید، هیچ امتیازی به شما تعلق نمیگیرد بجز امتیازات ٧۰٢ Qای که بعنوان جایزه لینک دانلود اپلیکیشن Initiative Q ارسال کرده اید و مخاطب شما از طریق آن لینک اپلیکیشن را نصب کرده باشد.
  من هم اکنون در مرحله ای هستم که ٨ نفر دیگر میبایست با دعوت من رجیستر نمایند تا قفل جمع آوری Qهای بعدی برایم باز شود.
  لذا از دوستانی که تاکنون رجیستر نکرده اند و مایل هستند این ارز رایگان را پس انداز نمایند دعوت میکنم از طریق لینکهای زیر اقدام به (الف) ثبت نام و (ب) دانلود اپلیکیشن کنند:
  لینک مرحله اول (ثبت نام):

  https://initiativeq.com/invite/FqITMIP1M

  لینک مرحله دوم (دانلود اپلیکیشن):

  https://invite.initiativeq.com/FqITMIP1M/e

  یادآوری:
  *این ثبت نام هیچ هزینه ای ندارد
  *عضویت و اخذ Q جایزه عضویت تنها ۵ دقیقه زمان می برد
  * شبکه پرداخت Q یک ساختار هرمی نیست. در مکانیزم هرمی مبالغی از زیردست ها اخذ و بخشی از آن به بالا دست ها تعلق میگیرد. ولی در این سیستم هیچ مبلغی از ثبت نام کنندگان دریافت نمیشود و کلیه Qهایی که بعنوان جایزه به عضو شونده و دعوت شونده اعطا میگردد هدیه تشویقی از سوی خود سیستم جدید پرداخت فراگیر Q میباشد.
  * از شما تنها نام و آدرس ایمیل درخواست میشود پس جای هیچ نگرانی مانند هک شدن یا کلاهبرداری نیست
  * این یک سیستم پرداخت جدید جهانی و فراگیر است که در آینده نزدیک جایگزین روشهای سنتی و پر هزینه خواهد شد.
  * بخاطر داشته باشید در زمان معرفی و توسعه ارز دیجیتالی Bitcoin هم نظرات مخالف و جنجالی فراوانی بود و حتی بسیاری نشریه های معتبر از آن بعنوان کلاهبرداری یاد کردند… بسیاری متخصصان معتقد بودند این ارز آینده ای نخواهد داشت و بسیاری اشخاص در نیمه راه جمع آوری بیت کوین را رها کردند و بعدها دیگر به اطلاعات کیف خود دسترسی نداشتند مانند خود من که ۱٧۰۰ بیت کوین جمع کرده بودم و بعد از شایعه ها آنرا ادامه ندادم!
  پیروز و سربلند باشید

 32. Reza Darmiani می گوید

  دوستان اگر لینک برایتان باز نشد حتما از تحریم شکن استفاده کنید

  https://initiativeq.com/invite/gowUbQt5h

  1. فرشید می گوید

   من ثبت نام کردم لطفا تایید کن

 33. Reza Darmiani می گوید

  تایید در کمتر از چند دقیقه، من هر ۵ دقیقه پروفایلم رو چک میکنم دوستان
  لینک دعوت:

  https://initiativeq.com/invite/gowUbQt5h

 34. مرتضی می گوید

  به لطف دولت تدبیر و امید برای ما ایرانی ها هیچ خطری نداره دیگه کلاهی نمونده کسی دیگه برداره.تنها خطرش پولدار شدنه و قطع یارانه (والا).
  عزیزانی که این خطر سهمگین پذیرفتن بازهم خواستن ثبت نام کنند اینم لینک دعوتم

  https://initiativeq.com/invite/LOLxYelLd

  1. سام می گوید

   با کد شما ثبت کردم منتظر تایید هستم

  2. علیرضا می گوید

   سلام، ترتیب کامنت ها بگونه ای هست که کاربران متوجه نمیشن کدوم ریپلای مربوط به کدوم کامنت هست. دست کم روی گوشی من اینطوریه. شما نوشتید با کد شما ثبت نام کردم منتظر تأییدم.
   دوتا ثبت نام برای من اومده یکی با آیدی Ali Dayne و دیگری بنام Farshid Mohajerani که هردو را تأیید کردم ولی دسترسی و تماسی با شما بزرگواران ندارم. اگر بعد از تأیید لطف کنید و از طریق لینک زیر اقدام به دانلود اپلیکیشن Initiative Q کنید از بابت دانلود شما 702 Q بمن تعلق خواهد گرفت. ممنونم
   لینک دانلود اپلیکیشن Initiative Q:

   https://invite.initiativeq.com/FqITMIP1M/e

 35. abolfazl_rmi می گوید

  من همیشه گفتم بازم میگم
  سرمایه گذاری تو کیو و پای مث این میمونه که بهت بگن که تو فیسبوک یه عکس ماشینو لایک کردم چراغاش روشن شد .
  همینقدر پوچ و بیهوده
  یا یه مثال دیگه . کیو و پای اینده شون میشه کینگ مانی .
  خب ماین کردی در اوردی چطور میخوای نقد کنی؟؟؟؟ بخاطر نقد نشدن ارزشش میشه صفر

  1. مسعود می گوید

   دوست عزیز الان کینگ مانی می دونی چنده؟؟؟
   الان قیمتش 1800 یورو
   بوده دونه ای 4 یورو

 36. Alireza می گوید

  https://initiativeq.com/invite/w8h0-FdBF
  ✨✨✨زمان کمی مونده برای دریافت Q همین حالا اقدام کن✨✨✨
  ✨✨✨برای سوالات پی وی مراجعه فرمایید✨✨

 37. Yones می گوید

  سیستم جهانی پرداخت برتر به صورت رایگان ارزی به نام کیو اهدا می کند اگر شما هفت سال پیش دریافت رایگان بیت کویین را از دست دادید بهتر است که این فرصت ار از دست ندهید

  در همان ابتدای بعد از تایید ثبت نام شما توسط صاحب لینگ حدودا 1250 کیو که برابر است با هزار 1250 دلار است به شما اهدا میگردد با گرفتن زیر مجموعه در طول چهارده روز این مقدار به ازای هر نفر افزایش می یابد بعداز ثبت نام تنها چهارده روز فرصت دارید تا حداکثر ۵ نفر زیر مجموعه بگیرید( البته اگر پنج زیر مجموعه را زودتر بگیرید این امکان است که سی زیر مجموعه دیگه بگیرید : یعنی بیش از سی هزار دلار)

  ثبت نام هم فقط و فقط با لینک دعوت صورت می گیرد ثبت نامش هم ساده است اسمتون به صورت کامل میخواد با ایمیل و یک بسورد دلخواه اولش حرف بزرگ و بقیه اش حرف کوچک و اعداد باشه

  بعد حتما وارد ایمیلتون بشید و ایمیلتون را تایید کنید

  لازم به ذکر است بعد از ثبت نام منتظر بمانید که ما شما را تایید کنیم تا 1250کیو که معادل 1250دلار است به شما اهدا شود

  بعد از ثبت نام ارز کیو و تایید ایمیل و تایید توسط معرف مجددا از گوگل پلی اپلیکیشن ارز کیو را نصب کنید و ایمیل و پسورد بدید تا 1250 کیو دیگه بهتون بده

  لینک ثبت نام:https://initiativeq.com/invite/TK1Bxd3Gs

  همچین با نصب برنامه از لینک زیر 1300 Q اضافه تر بگیرید
  https://invite.initiativeq.com/TK1Bxd3Gs/e

 38. Zayn می گوید

  سلام سلامت باشین. لینک دعوت

  https://initiativeq.com/invite/6vSLRavp7

 39. معراج می گوید

  بلافاصله تایید خواهم کرد لینک دعوت نامه ارز کیو

  https://initiativeq.com/invite/7q8yM2w5I

 40. نیلوفر می گوید

  سلام گفته شده اون هایی که فقط گوشی آیفون دارن میتونن ثبت نام کنن ما که ایفون نداریم چکار کنیم لطفا پاسخ بدید ممنونم

  1. امیر می گوید

   بریم ایفون بخرید

  2. Behzad می گوید

   همه می تونن ثبت نام کنن. من سامسومگ دارم الانم q دارم.

  3. رضا می گوید

   اونیکه این گفته هیچ چیزی از ای ارز بارش نبده من گوشیم اندروید واردش شدم به آسونی

  4. علیرضا می گوید

   چنین چیزی صحت ندارد. با هر گوشی و سیستم عاملی میتونید ثبت نام کنید.
   اگر مایل به ثبت نام و دریافت 1405 کیو رایگان هستید میتونید از لینک من عضو بشید:
   https://initiativeq.com/invite/FqITMIP1M

   بعد از عضویت لطفا از طریق این لینک اپلیکیشن Initiative Q را نصب کنید (خیلی امن و کاربردی هست) تا هم 1405 کیو دیگه به شما و هم 702 کیو بمن جایزه تعلق بگیره:

   Initiative Q continues to grow, with more than 6 million people registered! They are now moving to the next step, and releasing an Android/iPhone app, which will become their payment app once the payment network is launched. Install it now using this link and we both reserve more Qs. https://invite.initiativeq.com/FqITMIP1M/e
   در توضیح بالا درج شده: هم برای Ios و هم برای Android
   اگر سئوال دیگری داشتید میتونید برای من ایمیل کنید:
   [email protected]
   علیرضا

   ممنون و سپاسگزارم

 41. احمد می گوید

  لینک دعوت برای شما
  https://initiativeq.com/invite/7kpiY5eov

 42. علی می گوید

  کلمه به کلمه این سایتو ترجمه کردم به نظر من مجریان این پروژه سو، نیتی تو کارشون نیست
  اجرا و موفقیت چنین پروژه نیاز به جمع آوری کاربر زیادی داره
  جمع آوری کاربر یکی از اساسی ترین ارکان این پروژه است بعداً هم با همین کاربران مبادلات و معاملات صورت می کیرد

  1. حسن صادقی می گوید

   مطالب ارائه شده کاملا بی طرفانه هستند .فقط نظرات مخالفان و موافقان این طرح منعکس شده اند و نظر شخصی نیست.

 43. محسن می گوید

  لینک دعوت با تایید فوری و راهنمایی و مشورت با ایدی تلگرام خودم:[email protected] لینک:https://initiativeq.com/invite/xREavTnYQ

  1. علیرضا می گوید

   سلام دوستان…
   من هم معتقدم، علیرغم اطلاعات بسیار عالی که در تحقیق و مقاله فوق ارائه گردیده، چند پاراگراف نهایی آن با اندکی بدبینی و اقرار در ملاحظه کاری نوشته شده… یعنی تهش با چند میلیون نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل هیچ عملیات هک امکانپذیر نیست… مگر اینکه یه دفترچه راهنما یا دایرکتوری برای یافتن آدرس ایمیل تدوین کنن که حتی هزینه ی انتشار خودشو در نمیاره…
   روزگاری که بیت کوین در حال معرفی و پی ریزی بود خوب بخاطر دارم همین حرف و حدیثها و نظرات در همه سایتها دیده میشد… همه مردد بودن…
   من خودم 1700 بیت کوین جمع آوری شده را فقط با یک شایعه رها کردم و بعد از سالها نتونستم پسورد و والت قبلیمو پیدا کنم و الان از بابت توجه به اون شایعه حسابی لجم می گیره!
   شایعه شده بود بخاطر تحریمهای بین المللی، بیت کوین جمع آوری شده در اکانت های ایرانیها در هر والت یا شبکه انتقال ارزی که باشه ضبط و بهیچ وجه قابل نقد کردن به هیچ اکانتی نخواهد بود!!
   من ادامه فعالیتم روی جمع آوری بیت کوین (از محل تماشای ایمیلهای تبلیغاتی) را متوقف کردم و بعد از گذشت چند سال آدرس سایت و نام کاربری و کلمه عبور و همه اطلاعاتش را فراموش کردم و الان اون 1700 بیت کوین نزدیک ٢۰ میلیون دلار ارزش داره که بهش دسترسی ندارم…
   پس توصیه میکنم بابت فعالیتی که ضرری نداره از صرف چند دقیقه وقتتون منصرف نشید و حتما ثبت نام کنید و از ۵ نفر و ده نفر بعدی هم دعوت کنید…
   اگر تمایل داشتید میتونید از طریق لینک دعوت من رجیستر کنید تا من هم ۱۰ نفر بعدیمو تکمیل کنم
   ممنونم و براتون آرزوی موفقیت و سربلندی دارم
   لینک دعوت اول:
   https://initiativeq.com/invite/FqITMIP1M
   لینک دعوت دوم:
   https://initiativeq.com/invite/JOGR_TqJ5

 44. رضا می گوید

  سلام
  می توانید با دعوتنامه زیر ثبت نام‌کنید
  Initiative Q is an attempt by ex-PayPal guys to create a new payment system instead of payment cards that were designed in the 1950s. The system uses its own currency, the Q, and to get people to start using the system once it’s ready they are allocating Qs for free to people that sign up now (the amount drops as more people join – so better to join early). Signing up is free and they only ask for your name and an email address. There’s nothing to lose but if this payment system becomes a world leading payment method your Qs can be worth a lot. If you missed getting bitcoin seven years ago, you wouldn’t want to miss this.

  Here is my invite link: https://initiativeq.com/invite/GNSTYAuNr

  This link will stop working once I’m out of invites. Let me know after you registered, because I need to verify you on my end.

 45. افشین حسین پناهی می گوید

  به نظرم من مشکلی پیش نمیاد.سنگ مفت گنجشک مفت. از طریق این لینک دعوت میتونید ثبت نام کنید.موفق باشید.
  https://initiativeq.com/invite/A_CQuxZHn2

  1. Hj می گوید

   سلام
   این لینک میگه دیگه معتبر نیست؟؟ چکار باید کنم؟

  2. علیرضا می گوید

   سلام لطفا ازین لینک اقدام کنید بلافاصله تأیید میکنم
   https://initiativeq.com/invite/FqITMIP1M

 46. Yahya می گوید

  سلام
  لینک دعوت به q

 47. علی می گوید

  خب الان اومده تو بازار ارز های دیجیتال؟؟

 48. امیر می گوید

  سلام
  من در ثبت نام از اسمی که در شناسنامه ام هست استفاده نکرده ام و اسمی که با آن صدا میزنند ثبت نام کرده ام ، آیا بعدا مشکلی پیش می آید ؟؟

  1. علی می گوید

   جهت دریافت این ارز مطمئنا احراز هویت لازم است نام شناسنامه ای را وارد کنید

 49. بهزاد می گوید

  به نظر من هرکی در این پروژه ثبت نام کنه چیزی رو از دست نمیده . یک آدرس ایمیل و یک اسم و فامیل چیزی نیست که کسی بتونه ازش سوء استفاده کنه و این نگاه بدبینانه اشتباست . حتی اگر مبلغی رو درخواست میکرد بازم باید نسبت به ثبت نام تفکر کرد و ریسک کرد

  1. حسن صادقی می گوید

   نگاه بدبینانه نیست. فقط باید جانب احتیاط را در نظر گرفت.

 50. Azin می گوید

  سلام جهت دریافت ارز Q مراحل زیر را انجام دهید
  بعد از وارد کردن نام و نام خانوادگی، یک ایمیل وارد کنید ، رمز ترکیب از حروف بزرگ و کوچک ، عدد و کاراکتر از خودتان وارد کنید ، بعد از تایید یک ایمیل برایتان ارسال می گردد وارد شوید و روی لینک بزنید ، انشاالله در اسرع وقت تایید می گردد و q به شما می دهد ، ضمنا نرم افزار Initiative Q را هم از گوگل پلی نصب کنید به شما q می دهد ( کیف پول ارز Q می باشد )

  1. محمدمهدیان می گوید

   بعد از نصب app روی گوشی چطور باید وارد شد با ادرس و ایمیل جیمیل و پسورد جی میل وارد نمی شه

  2. علیرضا می گوید

   سلام، در پاسخ پرسشتون:
   شما نباید از پسورد جی میلتون استفاده کنید. وقتی رجیستر کردید هم باید یه پسورد براش میساختین.
   ممنونم که از لینک ارسالی من رجیستر کردید. ولی مهلت جایزه اون لینک (جایزه ای که بمن میده) دیروز به پایان رسیده بود و جزو 18000 کیو جایزه ای بود که در مهلت 14 روزه قرار داشت.
   سعی کنید در مهلت 14 روزه حد اکثر دعوت رو انجام بدید. بعد ده روز مهلت اضافه میکنه که ده نفر دیگه رو اضافه کنید و با دعوت + دعوت برای نصب آپ Q میتونین تا 28000 کیو دیگه جمع آوری کنید.
   موفق باشید
   [email protected]

 51. علی می گوید

  Q هایی که پس از اتمام کارها قبلاً رزرو شده اند. هنگامی که شبکه پرداخت Initiative Q ایجاد شد ، این Q ها به تدریج و با نرخ یک دلار برای هر Q در دسترس قرار می گیرند.

  این متن مال خود سایته

 52. فاطمه می گوید

  خوبه به نظرم تیری در تاریکه.

 53. مهدی جانباز فوتمی می گوید

  چطور باید ثبت نام کرد؟

  1. روشنک می گوید

   لینک دعوت با تایید سریع

   https://initiativeq.com/invite/sairfLwrB

 54. مهدی جانباز فوتمی می گوید

  آیا حتما باید با لینک دعوت وارد این برنامه شد؟

  1. مهدی می گوید

   بله

  2. محمدمهدیان می گوید

   بله خوشحال میشم از این لینک استفاده کنید

   Here is my invite link:
   https://initiativeq.com/invite/BRvjXDeNb

   This link will stop working once I’m out of invites. Let me know after you registered, because I need to verify you on my end.

 55. نازنین می گوید

  سایت فارسی زدن براش وطنم پاره تنم ….

  https://initiativeq.info

 56. مهدی می گوید

  مگه الان تعداد کاربراش چند نفرن ؟

  1. لینکمو بزن میفهمی اسممو می گوید

   جوری که من فهمیدم 13 میلیون بازدید و ۲ میلیون ثبت نام داشته

 57. سعید می گوید

  بسیار عالی. واقعا تخصصی موضوع رو بررسی کردید. منم نظرمو عنوان میکنم. به نظر من این ارز ساختار هرمی داره و موفقیت اصلیش اینه که بتونن افراد زیادی رو از سرتاسر دنیا جمع کنن و هدف نهاییشون رو فقط خودشون میدونن. اگر از این افاد حداقل ۵ دلار هم در ازای ارزایی که وعدشو دادن بگیرن یک سرمایه کلانی خواهد شد و q رو هم به یک ارز تبدیل خواهند کرد با یک قیمت خیلی پایینتر از یک دلار

 58. ندا می گوید

  به نظر من امتحانش ضرر نداره اگر کسی لینک دعوت میخواد به این ایدی تل پیام بده

 59. علی می گوید

  خیلی از این ارزها که امروز دارن معامله میشن هیچ اسم و رسمی نداشتن

 60. عرفان می گوید

  والا به نظر من هر مزخرفی هم که باشه با این همه تعداد کاربر فقط کافیه چند تا فروشگاه اینترنتی رو مجاب به استفاده کنه تا شرکت هایی مثل پی پل و مستر کارت رقمای خوشگلی بهش پیشنهاد بدن، هیچ ارز دیجیتالی تا الان نه همچین پشتوانه ای داشته نه به این اندازه مردم بهش امید وار بودن. یعنی همین اول کار چندین قدم از بقیه ارز های موفق جلوتره، بیت کوینم اولش کسی به حساب نمی اورد چه برسه به این

  1. حسین می گوید

   دقیقا