در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کمتر از 2.5 میلیون بیت کوین برای استخراج باقی مانده

2 2,165

با توجه به مقدار عرضه شده بیت کوین تا به حال و اینکه مقدار قابل عرضه بیت کوین 21 میلیون است، کمتر از 2.5 میلیون بیت کوین برای استخراج باقی مانده است. اما آیا با توجه به افزایش تقاضا کمبود بیشتری به وجود خواهد آمد؟

چارت بی تی سی در توییتی اعلام کرد که بیت کوین های عرضه شده در حال حاضر از 18.5 میلیون بیت کوین گذشته است. این به آن معنا است که کمتر از 2.5 میلیون بیت کوین برای عرضه باقی مانده است یا به عبارتی 11.9 درصد از کل بیت کوین های قابل تولید.

چارت بی تی سی عنوان می کند که نیمی از این 2.5 میلیون بیت کوین در چهار سال آینده استخراج خواهند شد. از زمان تولید اولین بلاک در سال 2009 تاکنون شبکه بیت کوین 3 هاوینگ را تجربه کرده است که سومین هاوینگ در مه سال جاری رخ داد. از آنجا که هاوینگ در هر 4 سال یک بار رخ می دهد، آخرین بیت کوین در سال 2140 استخراج می شود. پس از آن هیچ بیت کوین جدیدی قابل استخراج نخواهد بود.

گروهی از کارشناسان کریپتو وَلِی معتقدند که آخرین هاوینگ نسبت به گذشته متفاوت است، زیرا افراد بیشتری  در نظر دارند تا پس انداز زندگی خود را در بیت کوین داشته باشند.

از اوایل سال 2020 تقاضای نهادهای سرمایه گذاری برای بیت کوین به طور مداوم در حال افزایش بوده. داده ها نشان می دهند که نهادهای سرمایه گذاری بدون توجه به افت قیمت کوتاه مدت بیت کوین در حال افزایش سرمایه گذاری در این ارز  هستند. MicroStrategy، یکی از بزرگترین صندوق های سرمایه گذاری جهان، در حال حاضر 577.6 بیت کوین در اختیار دارد.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. مهران می گوید

  یعنی حتی اگر سیستم های کامپیوتری بسیار قدرتمند هم درآینده وارد بازار شوند و توان محاسبات و استخراج بیشتر شود باز هم تا سال 2140 استخراج آخرین بیت کوین زمان میگیرد؟!

  1. ایمان کیمیایی می گوید

   پروتکل بیت کوین به گونه ای طراحی شده که هر چه قدرت استخراج کننده ها بیشتر شود، سختی استخراج نیز افزایش پیدا می کند تا زمان استخراج 10 دقیقه برای هر بلاک حفظ شود. برای اطلاعات بیشتر در ایت زمینه می توانید به مطالب زیر مراجعه کنید:
   نرخ هش یا قدرت هش بیت کوین چیست؟

   استخراج یک بیت کوین چقدر طول می کشد