در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

منظور از نهنگ بیت کوین چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم؟

0 65

نهنگ های بیت کوین افراد یا سازمان هایی با ذخایر قابل توجه بیت کوین (BTC) هستند که می توانند از طریق تاکتیک های تجاری خود بر بازار تأثیر بگذارند.

اصطلاح “نهنگ بیت کوین” به طور عامیانه برای نشان دادن یک دارنده با سهم قابل توجهی در مقایسه با شرکت کنندگان کوچکتر استفاده می شود که اغلب به عنوان “ماهی کوچکتر” در بازار شناخته می شود.

مالک کیف پول یا کیف پول‌هایی که توسط یک نهاد کنترل می‌شود، ممکن است یک فرد یا گروهی باشد که در حال جمع‌آوری وجوه برای سرمایه‌گذاری بزرگ است.

با چه مقدار دارایی می توان نهنگ بیت کوین شد؟

اگر شخص یا سازمانی دارای مقدار قابل توجهی بیت کوین باشد، “نهنگ بیت کوین” تلقی می شود. با این حال، آستانه برای این طبقه بندی تعیین نشده است. معیاری که به طور گسترده برای در نظر گرفتن نهنگ بیت کوین، 1000 بیت کوین تایید شده است. این آستانه معمولاً توسط شرکت های تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال مانند گلس نود هنگام شناسایی موجودیت های شبکه با حداقل 1000 بیت کوین ذکر می شود.

از مارس 2024، توزیع مالکیت بیت کوین بسیار متمرکز است. فقط سه آدرس بیت کوین بین 100هزار تا 1 میلیون بیت کوین دارند که مجموعاً 577502 بیت کوین است. 108 مالک بعدی در مجموع دارای 2,437,765 بیت کوین هستند. این 111 آدرس ثروتمند تقریباً 15.34 درصد از کل عرضه بیت کوین را تشکیل می دهند.

نهنگ های بیت کوین چگونه بر بازار تأثیر می گذارند؟

نهنگ ها تأثیر قابل توجهی بر پویایی بازار دارند. دارایی های انبوه به آنها این قدرت را می دهد که عرضه و تقاضای بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهند و باعث نوسانات قیمتی در معاملات شوند. هنگامی که نهنگ ها ذخیره بیت کوین خود را افزایش می دهند، قیمت ها افزایش می یابد، در حالی که فروش بخشی از دارایی های آنها می تواند منجر به کاهش بازار شود.

نهنگ های کریپتو با نگهداری مقادیر قابل توجهی از ارزهای دیجیتال می توانند کمبود ایجاد کنند و تقاضا و ارزش را افزایش دهند. تراکنش‌های بزرگ توسط نهنگ‌ها می‌تواند باعث تغییرات قابل توجهی در قیمت‌ها شود و اقدامات معامله‌گران دیگر را هدایت کند.

این نهنگ ها اغلب در انظار عمومی فعالیت می کنند و کیف پول آنها توسط جامعه تجاری گسترده تر ردیابی می شود. در نتیجه، تصمیمات معاملاتی یا حرکت های پیش بینی شده آنها می تواند جرقه تغییرات عمده قیمت را ایجاد کند.

برخی از نهنگ‌های بیت‌کوین برای به حداقل رساندن تأثیر آن بر قیمت‌ها، معاملات کریپتو خارج از بورس (OTC) را انتخاب می‌کنند.

نهنگ های بیت کوین از چه استراتژی های معاملاتی استفاده می کنند؟

نهنگ‌های کریپتو از سرمایه‌گذاران معمولی متمایز هستند، زیرا نگاهی بلندمدت به بازار ارزهای دیجیتال دارند و اغلب از تاکتیک‌های سرمایه‌گذاری پیشرفته استفاده می‌کنند.
دستکاری بازار:

بازیکنان بزرگ بیت کوین گهگاه در طرح های پامپ و دامپ شرکت می کنند، که شامل خرید مقادیر زیادی بیت کوین در یک زمان، برای بالا بردن قیمت آن و سپس فروش آن با سود است که باعث ضرر سرمایه گذاران دیگر می شود.

علاوه بر این، آنها ممکن است شایعات را در رسانه های اجتماعی برای افزایش علاقه و بالا بردن قیمت برای جذب سرمایه گذاران کوچکتر برای پیوستن به آن آغاز کنند.

نهنگ های بیت کوین در نهایت وقتی دارایی های خود را به فروش میرسانند، باعث کاهش قیمت و ضرر برای سرمایه گذاران کوچک می شوند.
نهنگ ها می توانند به تدریج بیت کوین را با خریدهای حساب شده با قیمت های پایین یا در زمان رکود بازار جمع کنند. با گذشت زمان، آنها با استفاده از فرصت‌ها برای خرید حجم زیادی از بیت‌کوین با قیمت‌های مناسب، دارایی‌های بیت‌کوین خود را افزایش می‌دهند.
با نگه داشتن بیت کوین برای مدت طولانی، نهنگ ها می توانند از خود در برابر تورم محافظت کنند یا از افزایش بلندمدت احتمالی ارزش بیت کوین سود ببرند.
فراتر از بیت کوین، برخی نهنگ‌ها دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود را با سرمایه‌گذاری در سایر دارایی‌های دیجیتالی متنوع می‌کنند تا ریسک و سود بالقوه را از مناطق مختلف بازار ارزهای دیجیتال گسترش دهند.
شکار کوتاه مدت و طولانی:

زمانی که نهنگ‌های بیت‌کوین کاهش قیمت را پیش‌بینی می‌کنند، می‌توانند از استراتژی‌های کوتاه‌مدت برای فروش مقادیر انبوه ارز دیجیتال استفاده کنند و سرمایه‌گذاران کوچک‌تر را ترسانده و بازار را بیشتر به سمت پایین بکشانند.

برعکس، آن‌ها می‌توانند با خرید استراتژیک بیت‌کوین در طول زمان از استراتژی‌های بلندمدت استفاده کنند، که باعث ایجاد حرکت مثبت و تشویق سرمایه‌گذاران کوچک‌تر برای پیوستن به بازار و در نتیجه افزایش قیمت می‌شود.
شکار توقف ضرر:

شکار توقف ضرر شامل دستکاری عمدی قیمت بیت کوین برای تحریک سفارشات توقف ضرر معامله گران دیگر است که به نهنگ ها اجازه می دهد قبل از جهش بازار با قیمت های کاهش یافته خرید کنند.

چگونه یک نهنگ بیت کوین را تشخیص دهیم؟

نهنگ‌ها اغلب به صورت مخفیانه وجوه خود را جابه‌جا می‌کنند و از روش‌های نوآورانه برای مخفی کردن هویت و مقدار پولی که دارند استفاده می‌کنند. با این وجود، شفافیت بلاک چین و پلتفرم‌های مختلف هشدار نهنگ، شناسایی این نهنگ‌ها را ممکن می‌سازد. با این حال، شناسایی آنها مستلزم کاوش عمیق بلاک چین و نظارت دقیق است که به آن (تحلیل روی زنجیره) گفته می شود.

برای به دست آوردن بینش های ارزشمند و تصمیم گیری آگاهانه برای سرمایه گذاری، معامله گران و سرمایه گذاران می توانند اقدامات دارندگان بزرگ بیت کوین را از نزدیک زیر نظر داشته باشند.فرآیندی که به آن “نگاه نهنگ” گفته می شود.

معاملات بزرگی که توسط نهنگ ها انجام می شود اغلب باعث افت یا افزایش ناگهانی قیمت می شود. وقتی مقدار زیادی از ارزهای دیجیتال جابه‌جا می‌شوند، اغلب به دلیل این است که این نهنگ‌ها بین کیف پول‌ها یا صرافی‌ها جابه‌جا می‌شوند. دفتر کل بیت کوین می تواند به دسترسی به تمام تراکنش های نهنگ و شناسایی مقادیر زیادی از بیت کوین در حال جابجایی کمک کند.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.