در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

احتمال سقوط قیمت دوج کوین با پدیدار شدن الگوهای نزولی

0 110

تحلیلگران بازار رمز ارز احتمال ریزش قیمتی دوج کوین را میدهند، زیرا یک الگوی کلاسیک که پیش بینی روندهای نزولی را میدهد، ظاهر شده است. جاش اولزویچ، تحلیلگر فنی، CarpeNoctom، شکل گیری الگوی سرو شانه را در نمودار 12 ساعته دوج کوین برحسب دلار، درپلتفرم X به اشتراک گذاشت و احتمال داد درصورت تایید الگو کاهش قابل توجه قیمت دور از انتظار نیست.

الگوی سروشانه (H&S) یک شاخص فنی است که به طور سنتی به عنوان یک سیگنال نزولی در جامعه تجاری شناخته می شود. این الگو از سه قله تشکیل شده است که قله مرکزی (سر) بالاترین و دو قله بیرونی (شانه ها) پایین تر و تقریباً برابر هستند. خطی که پایین ترین نقاط دو فرورفتگی را به هم متصل می کند (خط گردن) می تواند افقی یا شیب دار باشد و نشان دهنده یک سطح حمایتی بحرانی است.

حمایت مهم در قیمت 0.14 دلار

این الگو در مورد نمودار 12 ساعته قیمت دوج کوین، شانه چپ و سر تکمیل شده است و شانه راست در حال حاضر شکل گرفته است. خط گردن در الگوی ایجاد شده تقریباً 0.14 دلار است. این سطح بسیار مهم است. یک شکست قاطع در زیر این سطح می تواند روند نزولی را تایید کند.

یکی دیگر از جزئیات فنی موجود در نمودار، سطوح اصلاح فیبوناچی است که خطوط افقی هستند که نشان می‌دهند در کجا احتمال وقوع حمایت و مقاومت وجود دارد.

در اینجا، سطح فیبوناچی 0.5 با شانه چپ در حدود 0.18 دلار همسو می شود، در حالی که سطح 0 با اوج تقریباً 0.23 دلار منطبق شده است. این سطوح کلیدی برای تعیین مناطق حمایت و مقاومت در بازار هستند.

اولزویچ همچنین یک منطقه هدف پیش بینی شده را بر اساس رفتار معمول در الگوی سروشانه معرفی کرده است. این هدف نزولی با استفاده از ارتفاع الگو از قله سر تا خط گردن و از نقطه شکستگی خط گردن به سمت پایین، پیش بینی می شود . کادر هدف که با رنگ سبز مشخص شده است، کاهش احتمالی به محدوده 0.10 دلار تا 0.09 دلار را نشان می دهد که همزمان با سطوح فیبوناچی 2.0 و 1.618 است. سقوط به این سطح می تواند منجر به افت قیمت 40 درصدی شود.

اهمیت الگوی سروشانه به این خاطر است که بعنوان یک سیگنال معکوس روند قابل اطمینان است. هنگامی که قیمت به دنبال شکل گیری شانه راست به زیر خط گردن می شکند اعتبار پیدا میکند. این الگو برای معامله گران و سرمایه گذاران به عنوان یک پیام هشدار برای جلوگیری از ضرر احتمالی در روند نزولی عمل می کند.

در آخرین نمودار اولزویچ، خط گردن شکسته نشده است و الگوی آن هنوز تایید نشده است. برای سرمایه گذاران بسیار مهم است که واکنش به سطح 0.14 دلار چگونه خواهد بود. زیرا شکستن زیر این سطح احتمالاً فروش بیشتر را فعال می کند و پیش بینی الگوی سروشانه را به واقعیت می پیوندد. با این حال، تا زمانی که چنین شکستی رخ ندهد، این الگو به جای یک معکوس روند تایید شده، یک شاخص مراقب باقی می ماند.

به طور خلاصه، نمودار قیمت دوج کوین نشانه هایی را دارد که می تواند سرمایه گذاران این ارز را نگران کند. باتوجه به الگوی سروشانه که توسط تحلیلگرانی همچون اولزویچ بررسی شده، احتمال یک حرکت نزولی در قیمت دوج کوین در آینده نزدیک وجود دارد. با این حال، تنها یک شکست قاطع در زیر خط گردن، این الگو را تایید می‌کند.

در زمان انتشار، دوج کوین با قیمت 0.1509 دلار معامله شد.


منبع newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.