در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

قیمت اتریوم در مسیر رسیدن به 500 دلار

0 1,216

 قیمت اتریوم زیر سطح 440 دلار متوقف شده است، اما داده های گزینه ها و قراردادهای آتی اتریوم نشان می دهند که احتمالا قیمت آن به سطح 500 دلار خواهد رسید.

قراردادهای باز در معاملات آتی اتریوم طی سه ماه گذشته 25 درصد رشد داشته و به 1.7 میلیارد دلار رسیده است. این افزایش فوق العاده با شکست به بالای سطح مقاومت 400 دلار  و رسیدن قیمت به بالاترین سطح در دو سال گذشته رخ داد.

قرارداد آتی
قراردادهای باز معاملات آتی اتریوم بر حسب دلار

متاسفانه هیچ راهی وجود ندارد تا مشخص شود آیا قراردادهای آتی بیشتر برای محافظت استفاده می شوند یا نتیجه افزایش اهرم برای اطمینان از رسیدن قیمت به سطح 500 دلار هستند.

تنها اطلاعات قابل اطمینان از چنین بازاری اختلاف قیمت بین قراردادهای آتی و قیمت معاملات نقدی یک دارایی در بازار آزاد است.

اختلاف قیمت مثبت (معروف به اضافه قیمت) حاکی از وضعیت کانتانگو است که انتظار آن در بازارهای طبیعی می رود. این امر به سادگی نشان می دهد که فروشندگان خواستار پول بیشتر برای به تعویق انداختن تسویه حساب معاملات هستند.

اتریوم
اضافه قیمت قراردادهای آتی اتریوم

در حال حاضر، قراردادهای آتی 1 ماهه با 20 درصد اضافه قیمت سالانه معامله می شوند. این نشان می دهد که خریداران مطمئن هستند که قیمت معاملات نقدی اتریوم افزایش خواهد یافت.

نسبت قراردادهای اختیار فروش به خرید نه مثبت و نه منفی(خنثی) است

برای بررسی چگونگی صعودی بودن معامله گران حرفه ای باید روی گزینه های بازار متمرکز شد. دو شاخص پرکاربرد برای ارزیابی احساسات صعودی و نزولی عبارتند از: نسبت قراردادهای اختیار فروش به خرید و شاخص معیار توازن نوسانات (Skew ).

نسبت اختیار فروش به خرید مقایسه بین قراردادهای باز اختیار فروش و اختیار خرید است. افرادی که دیدگاه صعودی یا خنثی نسبت به بازار دارند از قراردادهای اختیار خرید استفاده می کنند  و معامله‌گران با دیدگاه های نزولی بیشتر طرفدار قراردادهای اختیار فروش هستند.

گزینه اتریوم
نسبت قراردادهای اختیار فروش به خرید اتریوم

با وجود احساسات صعودی قوی در بازار قراردادهای آتی، نسبت قراردادهای اختیار فروش به خرید در وضعیت خنثی قرار دارد. یعنی قراردادهای باز اختیار خرید و فروش تقریبا برابر هستند.

این یک اختلاف چشمگیر با سطح 0.8 سه ماه پیش است و نشان می دهد که قراردادهای اختیار فروش در آن زمان 20 درصد کمتر از قراردادهای اختیار خرید و خنثی بوده اند.

شاخص معیار توازن نوسانات  نیز کمتر صعودی است

سطح شاخص معیار توازن، نوسانات ترس و طمع در زمان واقعی را بر اساس قیمت گذاری گزینه ها ارائه می دهد. با استفاده از این شاخص می توان از این که آیا احساسات قبلی بازار، نسبت قراردادهای اختیار فروش به خرید را کاهش داده یا نه، تفسیر بهتری داشت.

زمانی که قراردادهای اختیار خرید (خنثی/صعودی) گرانتر از قراردادهای اختیار فروش هستند، شاخص معیار توازن نوسانات به منفی تغییر می کند. این شاخص معمولا بین 20- تا 20 + در نوسان است و وضعیت فعلی بازار را بدون در نظر گرفتن فعالیت روزها یا هفته های گذشته منعکس می کند.

اتریوم
اختلاف 25 درصدی نوسانات گزینه های اتریوم

نمودار فوق نشان می دهد که چگونه معامله گران حرفه ای بعد از شکست سطح مقاومت 400 دلار در 13 آگوست کمتر  به سمت صعودی متمایل شده اند.

اگر چه شاخص معیار توازن نوسانات در منطقه صعودی باقی می ماند، اما به همان سطح ماه قبل در زمان معاملات جانبی اتریوم در حدود 240 دلار برگشته است.

گزینه های ماه سپتامبر صعودی به نظر می رسند

کمتر از 40 روز دیگر به  تاریخ انقضای گزینه ها (25 سپتامبر) باقی مانده است. بازارها باید تصویر واضح تری از مقدار فعلی مبالغ سرمایه گذاری شده در قراردادهای اختیار فروش و خرید ارائه دهند.

اختیار خرید
قیمت قراردادهای اختیار خرید در 25 سپتامبر

با ضرب قیمت سررسید قرارداد باز در قیمت فعلی  بازار(منصفانه) می توان نتیجه گرفت که چه چیزی منجر به باز شدن چنین موقعیتی در حال حاضر شده است.

در حال حاضر، 9330 قرارداد اختیار خرید با قیمت سررسید 340 تا 880 دلار برای تاریخ انقضای ماه سپتامبر وجود دارد. گزینه های گرانتر قیمت منصفانه پایین تری دارند و احتمال آنها کمتر است.

در حال حاضر، ارزش گزینه ها  4.4 میلیون دلار  است، در حالی که ارزش قراردادهای باز به 40.1 میلیون دلار می رسد.

قرارداد باز ارزش یکسانی برای هر سر رسید (صرف نظر از ارزش بازار آن)  در نظر می گیرد. بنابراین استفاده از ارزش منصفانه داده های بهتری را ارائه می دهد.

اختیار فروش
قیمت قراردادهای اختیارفروش در 25 سپتامبر

در حال حاضر، ارزش 28800 قرارداد اختیار فروش در همان منطقه 940000 دلار است. این رقم کمتر از مبلغ قراردادهای اختیار خرید است.

همان طور که جدول قیمت گذاری نشان می دهند، این حاکی از کمتر شدن احساسات صعودی سرمایه گذاران حرفه ای است.  

طبق قراردادهای گزینه ها سطح 500 دلار امکان پذیر است

یک چشم انداز جالب از قیمت سر رسید 400 دلاری و بیشتر برای 25 سپتامبر، تعداد زیاد قراردادهای اختیار خرید (53700 ) است. با قیمت فعلی، ارزش آنها 1 میلیون دلار است و 25 درصد قراردادهای اختیار با قیمت 340 دلار یا بیشتر را تشکیل می دهند.

از دیدگاه معاملاتی مشتقات، نه تنها رسیدن به سطح 500 دلار طی 40 روز آینده امکان پذیر است، بلکه در حال حاضر حجم زیاد آن را نیز پشتیبانی می کند.

اضافه قیمت قراردادهای آتی این شاخص ها را تایید می کنند، زیرا به نظر می رسد که نظر معامله گران حرفه ای صرف نظر از سقف 440 دلار همچنان صعودی است.

به نظر می رسد رشد سریع استفاده از صرافی های غیر متمرکز، اوراکل ها و مالی غیر متمرکز (دیفای) منجر به حرکت صعودی اتریوم شده اند. داده های شاخص های مشتقات نشان می دهند که سطح های پایین مناسب برای خرید هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.