در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

خرید بیش از 70 درصد بیت کوین های تازه استخراج شده توسط پی پال

0 2,750

شرکت پرداخت پی پال چهار هفته قبل خدمات ارز رمزنگاری را ارائه کرد و از آن زمان تا کنون 70 درصد از کل بیت کوین های تازه استخراج شده را خریداری کرده است. 

طبق آخرین ماهنامه بلاک چین و  برآوردهای مدیر صندوق سرمایه پانترا کاپیتال،  شرکت پی پال به همراه کش اپ (Cash (App در حال خریداری بیش از 100 درصد از کل بیت کوین های تازه منتشر شده هستند.

در این ماهنامه آمده که تقاضا برای خدمات ارز رمزنگاری پی پال که در صرافی فیات به ارز رمزنگاری Itbit ارائه می شوند، به سقف خود رسیده است. این صرافی در حال انجام حجم نسبتا ثابتی از معاملات بود، اما با فعال شدن سرویس ارز رمزنگاری پی پال، حجم شروع به افزایش کرد:

افزایش حجم در Itbit نشان می دهد که پی پال پس از 4 هفته از فعال کردن سرویس ارز رمزنگاری، تقریبا 70 درصد از بیت کوین های جدید را خریداری کرده است.

پی پال
خرید های پی پال

تاثیر تصمیم پی پال بر قیمت بیت کوین

پی پال در اواخر ماه اکتبر اعلام کرد که کاربرانش (بیش از 300 میلیون کاربر فعال) اکنون می توانند با استفاده از حساب های خود بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال را  خرید و فروش و نگهداری کنند.

طبق این تصمیم، کاربران با استفاده از ارزهای رمزنگاری خود می توانند از 26 میلیون تاجر پذیرنده پی پال اقلام مورد نیاز خود را خریداری کنند. پی پال در ابتدای ماه جاری خدمات ارز رمزنگاری را برای کاربران آمریکایی خود ارائه کرد و این خدمات بعدا در اختیار بقیه کاربران در سراسر جهان قرار خواهند گرفت.

قیمت بیت کوین با انتشار اخبار پی پال افزایش یافت. در زمان اعلام این خبر، قیمت بیت کوین در سطح 12000 دلار بود. این ارز به روند صعودی خود ادامه داد و در تاریخ 20 نوامبر قیمت آن به بالاترین سطح در 18997 دلار رسید.

پانترا کاپیتال خاطر نشان کرد که خدمات ارز رمزنگاری پی پال تاثیر زیادی بر بازار داشته است. همانطور که نمودار فوق نشان می دهد، پیش بینی شده که اگر این روند ادامه یابد، پی پال به تنهایی در هفته های آتی تقریبا تمام بیت کوین های تازه استخراج شده را خواهد خرید.

در این ماهنامه همچنین آمده که روند صعودی فعلی بیت کوین بسیار پایدارتر از سال 2017 است، زیرا تقاضا از طرف نهادهای سرمایه گذاری مانند پی پال، کش اپ و رابین هود افزایش یافته است و همین خرید بیت کوین را  آسان می کند.

دارایی بیت کوین دیگر نهادهای سرمایه گذاری

داده ها نشان می دهند که نهادهای سرمایه گذاری تا حد زیادی روند صعودی فعلی بیت کوین را هدایت می کنند. طبق گزارش وب سایت bitcointreasuries.org، حدود 21 شرکت از جمله میکرواستراتژی و گلکسی دیجیتال هولدینگز، 14.42 میلیارد دلار بیت کوین انباشت کرده اند. این رقم معادل 832351 بیت کوین یا بیش از 4 درصد از میزان عرضه این ارز است.

برخی از این خریدها در چند ماه گذشته اتفاق افتاده و باعث افزایش قیمت بیت کوین شده اند. پانترا کاپیتال می گوید که کمیابی بیت کوین ناشی از تقاضای زیاد شرکت ها، به این معنی است که شرکت هایی مانند کش اپ ( که اخیرا رکورد 1.6 میلیارد دلار درآمد بیت کوین را گزارش کرده) باید هزینه بیشتری برای هر سکه بپردازند:

هنگامی که سایر نهادهای مالی بزرگتر از کش اپ پیروی کنند،  کمبود عرضه حتی بی تعادل تر خواهد شد. تنها راه برقراری تعادل بین عرضه و تقاضا، افزایش قیمت به سطح های بالاتر است.

منبع bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.