در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پامپ و دامپ قیمت توکن XRP با انتشار یک خبر جعلی

0 294

قیمت توکن XRP در روز دوشنبه پس از انتشار خبری مبنی بر این که شرکت بلک‌راک درخواست صندوق “iShares XRP Trust” را در ایالت دلاور ثبت کرده، از سطح 0.65 به 0.73 دلار افزایش یافت. اما گزارش های بعدی تایید کردند که ثبت این صندوق یک خبر جعلی بوده و قیمت XRP خیلی سریع به سطح 0.65 دلار کاهش یافت.

این ماجرا حدود یک ساعت در اواخر 13 نوامبر به طول انجامید، زیرا کاربران پلتفرم رسانه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) پرونده ای را دریافت کردند که نشان می داد شرکت بلک‌راک درخواستی را برای راه اندازی صندوق “”iShares XRP Trust” ثبت کرده است.

توکن XRP در عرض 30 دقیقه پس از انتشار این خبر، 12 درصد افزایش یافت و به سطح 0.73 دلار رسید. اما نیم ساعت پس از آن که اریک بالچوناس، تحلیل‌گر ETF بلومبرگ (که با شرکت بلک‌راک در این رابطه مکاتبه کرده بود) جعلی بودن آن را تایید کرد، همین مقدار کاهش یافت.

توکن XRP

جعل هویت مدیرعامل بلک‌راک؟

براساس داده های وب سایت دلاور، نهادی به نام “iShares XRP Trust” در خواستی را با شماره پرونده 2619091 ثبت کرده است. طبق گمانه زنی های بالچوناس، شخصی با جعل هویت دانیل شویگر (مدیرعامل شرکت بلک راک) درخواست صندوق مذکور را در وب سایت شرکت های دلاور ثبت کرده است.

دیلن لیکلر، تحلیل‌گر وب سایت خبری Bitcoin Magazine، یکی از اولین کسانی بود که در ابتدا این خبر را منتشر کرد. بالچوناس و The Block نیز آن را در پلتفرم ایکس به اشتراک گذاشتند، که اکنون حذف شده است.

شرکت بلک‌راک پس از ثبت درخواست ETF اسپات اتریوم در 9 نوامبر ، قصد خود را برای راه اندازی ETFهای فراتر از بیت کوین نشان داد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

سیفارت با اشاره به خبر جعلی ثبت درخواست صندوق ریپل، تاکید کرد که ETF اسپات اتریوم واقعی است، زیرا سند  19b-4 که نزدک از جانب این شرکت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارائه کرده، آن را تایید می کند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.