در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نوسان شدید در بازار ارز رمزنگاری پس از اعلام نرخ تورم در آمریکا

0 868

وزارت کار ایالات متحده آمریکا آمارهای مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را برای ماه ژوئن اعلام کرد. براساس آخرین گزارش CPI، نرخ تورم آمریکا در این ماه به 9.1 درصد رسید که بالاترین سطح در 41 سال گذشته بود. 

CPI رایج ترین معیار برای تعیین میزان نرخ تورم در آمریکا است، چون میانگین تغییر در قیمت هایی را که مصرف کنندگان برای سبدی از خدمات و کالاهای مصرفی می پردازند، اندازه گیری می کند. این شاخص در ماه ژوئن 1.3 درصد افزایش یافت.

انتشار این گزارش روند نزولی بازار ارزهای رمزنگاری را تسریع کرد. قیمت بیت کوین در عرض ده دقیقه حدود 4 درصد کاهش یافت. بازارهای سنتی مانند شاخص S&P 500، داوجونز و نزدک نیز شاهد سقوط شدیدی بودند.

این گزارش مانند موارد قبلی نوسانات قابل توجهی را در بازار ارزهای رمزنگاری به همراه داشت. قیمت بیت کوین قبل از انتشار گزارش به حدود سطح 20000 دلار رسید، اما پس از انتشار آن، قیمت این ارز به زیر سطح 19000 دلار سقوط کرد. ارزش بازار بیت کوین نیز 15 میلیارد دلار کاهش یافت و از سطح 379.91 میلیارد دلار به سطح 364.55 میلیارد دلار رسید.

براساس داده های تریدینگ ویو، قیمت بیت کوین در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 20100 دلار و ارزش بازار آن نزدیک به 383.6 میلیارد دلار بود.

نرخ تورم
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

تاثیر سیاست های فدرال رزرو بر بازار ارز رمزنگاری

نرخ تورم سالانه در آمریکا در ماه ژوئن به 8.6 درصد رسید که بالاترین سطح از سال 1981 بود. کل بازار ارز رمزنگاری در نتیجه سیاست پولی انقباضی فدرال رزرو با رکود شدید مواجه شد و بیت کوین بدترین عملکرد سه ماهه را در تاریخ خود ثبت کرد.

 نرخ تورم برای ماه ژوئن فراتر از انتظارات بود، بنابراین فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره تحت فشار بیشتری قرار خواهد گرفت.

از آنجایی که بیت کوین نتوانسته مانند یک محافظ در برابر تورم عمل کند، سقوط شدیدی را در سال 2022 شاهد بوده و حدود 72 درصد از اوج خود کاهش یافته است. این ارز به همراه سایر دارایی های پرریسک به شدت تحت تاثیر سیاست های پولی فدرال رزرو قرار گرفته و افزایش نرخ بهره توسط این نهاد برای مهار تورم و جلوگیری از رکود، فشار زیادی بر بیت کوین و بازار ارز رمزنگاری وارد کرده است. 

ضرر سنگین معامله گران اهرمی

معامله گران و سرمایه گذاران قبل از انتشار گزارش نرخ تورم، وارد موقعیت شورت برای بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده بودند، چون ورودی خالص روزانه به صندوق های قابل معامله در بورس حدود 15 میلیون دلار بود.

بیت کوین
ورودی به صندوق های قابل معامله در بورس

آلت کوین ها نیز پس از انتشار گزارش تورم کاهش قیمت داشتند. قیمت اتریوم از حدود سطح 1100 دلار به نزدیک سطح 1000 دلار سقوط کرد. پولکادات، کاردانو و پالیگان بیش از 5 درصد کاهش یافتند. در زمان انتشار این مطلب، قیمت همه آنها به سطح های بالاتر افزایش یافته بود.

همچنین، معامله گران دارای موقعیت های اهرمی متحمل ضررهای سنگینی شدند، چون موقعیت های بیش از 70000 معامله گر لیکوئید شد. ارزش کل موقعیت های لیکوئید شده بیش از 200 میلیون دلار بود.

منبع newsbtc cryptopotato

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.