در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش قیمت بایننس کوین؛ احتمال ایجاد دفتر مرکزی صرافی بایننس در دبی

0 580

صرافی تحت فشار قرار گرفته بایننس احتمالا دفتر مرکزی خود را به دبی در امارات متحده عربی انتقال خواهد داد. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که این صرافی بزرگ نتوانست تاییدیه نهادهای نظارتی در سنگاپور را اخذ کند. طبق گزارش‌های منتشر شده، چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، در جلسه ای با مقامات دبی دیده شد.

کالین وو، روزنامه‌نگار چینی، روز دوشنبه در توییتی نوشت که به غیر از بایننس، دیگر صرافی‌های چینی مانند هووبی نیز به دنبال ایجاد دفتر خود در دبی هستند. 

این روزنامه‌نگار چینی گزارش داد که مدیرعامل بایننس جلسه‌ای با مقامات دبی برگزار کرد. از طرفی، به دلیل سخت بودن شرایط درخواست ویزای کار در کشور سنگاپور، بسیاری از صرافی‌ها مانند هووبی شروع به انتقال دفتر خود به دبی کردند.

کوین سرا
ژائو در دبی

ماه گذشته، صرافی بایننس معاملات اسپات، کانال‌های خرید با ارز فیات، سواپ و واریز ارز فیات را در کشور سنگاپور متوقف کرد. عرضه محصولات در 26 اکتبر متوقف خواهد شد.

صرافی بایننس همچنین به کاربران خود در سنگاپور اعلام کرد که توکن‌های خود را برداشت کنند و معاملات خود را تا تاریخ اجرای این محدودیت، متوقف کنند. با این حال، به نظر می‌رسد که تمام اقدامات این صرافی برای جلب رضایت نهادهای نظارتی کشور سنگاپور به منظور ایجاد دفتر مرکزی خود در این کشور بی‌نتیجه بوده‌اند.

کشور ایرلند مقصد بعدی بایننس

چانگ پنگ ژائو طی مصاحبه‌ای اظهار داشت که صرافی بایننس کشور ایرلند را بخشی از برنامه‌های خود برای ایجاد دفتر مرکزی در سراسر جهان می‌داند.

ژائو در ماه جولای گفت که وی می‌خواهد روابط خود را با نهادهای نظارتی بهبود بخشد و ساختار “غیرمتمرکز” این صرافی را کنار بگذارد و دفترهای منطقه‌ای ایجاد کند. او در ادامه خاطرنشان کرد که تاکنون هیچ دفتر مرکزی نداشته‌ایم. در واقع در حال تاسیس چند دفتر مرکزی در نقاط مختلف جهان هستیم.

ژائو در پاسخ به این سوال که آیا کشور ایرلند هم در برنامه‌های بایننس برای ایجاد دفتر مرکزی در یک کشور خاص وجود دارد یا نه، پاسخ مثبت داد و گفت “بله، این کشور در فهرست ما هست.” اما وی از ارائه جزئیات بیشتر در مورد برنامه‌های خود برای این کشور خودداری کرد.

اخیرا صرافی بایننس در سراسر جهان تحت فشار شدید قرار گرفته است. برخی کشورها فعالیت‌های این پلتفرم را ممنوع کرده‌اند، در حالی که برخی دیگر به کاربران هشدار داده‌اند که فعالیت این صرافی غیرمجاز است.

راه‌اندازی صندوق 1 میلیارد دلاری برای توسعه بایننس اسمارت چین

صرافی بایننس از راه‌اندازی صندوق 1 میلیارد دلاری خود به منظور توسعه اکوسیستم بایننس اسمارت چین (BSC) خبر داد. 50 درصد از این مبلغ برای توسعه بازی‌های غیرمتمرکز و واقعیت مجازی اختصاص داده شده است. 300 میلیون دلار از این سرمایه به برنامه “Most Valuable Builder (یا MVB)” بایننس اختصاص یافت. این برنامه دنیای دیفای را به سیفای ( یا امور مالی متمرکز) متصل می‌کند.

باقیمانده 1 میلیارد دلار برای توسعه استعدادها و برنامه‌های مشوق نقدینگی استفاده خواهد شد. هدف نهایی این است که بایننس اسمارت چین تبدیل به “فراگیرترین” بلاک‌چین برای موارد استفاده در دنیای واقعی شود.

این برنامه یک قدم ما را به تبدیل شدن BSC به فراگیرترین و پرکاربردترین زیرساخت بلاک‌چین در جهان نزدیک می‌کند و شکل جدیدی از “اینترنت ارزش” را برای همه ایجاد می‌کند.

به دنبال این خبر، قیمت بایننس کوین (BNB) تقریبا 10 درصد افزایش یافت و به سطح 433 دلار رسید. روند صعودی آن تا سطح 467 دلار ادامه یافت. اما در زمان انتشار این مطلب، قیمت با اصلاح نزولی روبرو شد و در حدود سطح 443 دلار بود.

بایننس کوین
نمودار روزانه قیمت بایننس کوین

افزایش قیمت بایننس کوین همچنین باعث روند صعودی موقتی برخی از آلت‌کوین‌های برتر بازار و کاهش نرخ تسلط بیت‌کوین شد.

قیمت بیت‌کوین نیز در زمان نگارش این مطلب در بالای سطح 55000 دلار  نوسان می‌کرد و نرخ تسلط آن حدود 45.8 درصد بود که کاهش 1 درصدی نسبت به روز گذشته داشت.

منبع cryptopolitan u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.