در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا روند صعودی شیبا اینو ادامه خواهد یافت؟

0 531

شیبا اینو با حرکت صعودی چشمگیر خود معامله‌گران بازار ارز رمزنگاری را غافلگیر کرد. این ارز رمزنگاری در عرض یک هفته بیش از 350 درصد رشد کرد و از لحاظ ارزش بازار در بین 15 ارز برتر بازار قرار گرفت. در حال حاضر، شیبا در صرافی‌های بزرگ مانند کوین‌بیس، بایننس و هووبی پرفروش‌ترین ارز رمزنگاری است.

پروتکل شیبا اینو

پروتکل شیبا اینو در آگوست 2020 توسط شخصی به نام “ریوشی” ایجاد و راه‌اندازی شد. سه توکن این پروتکل، یعنی SHIB، LEASH، BONE، طی هفته‌های گذشته افزایش فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده‌اند.

هفته گذشته، قیمت شیبا به سطح 0.000035 دلار افزایش یافت و فاصله خیلی کمی با بالاترین رکورد خود داشت. این ارز در 10 مه 2021 به رکورد 0.000038 دلار رسید. 

کوین سرا
نمودار روزانه قیمت شیبا اینو

اخیرا، ارزش بازار شیبا به بیش از نصف ارزش بازار دوج‌کوین افزایش یافت و به رتبه دوازدهم جدول رسید. در زمان نگارش این مطلب، دوج‌کوین با ارزش بازار حدود 29 میلیارد دلار در رتبه دهم جدول و شیبا با ارزش بازار حدود 11.6 میلیارد دلار در رتبه پانزدهم جدول بودند.

دلایل پشت روند صعودی شیبا اینو

درست پس از آن که یک نهنگ ناشناس بیش از 6.3 تریلیون توکن شیبا خرید، قیمت این ارز افزایش قابل‌توجهی یافت. در هفته گذشته، شیبا پرفروش‌ترین ارز در بین ارزهای رمزنگاری بوده و در 24 ساعت گذشته قیمت آن 17 درصد افزایش یافته است.

راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز شیباسواپ (ShibaSwap) و معرفی مکانیسم سوزاندن توکن این پلتفرم باعث افزایش قیمت این آلت‌کوین شدند. برخی از تحولات پیرامون شیبا باعث رشد چشمگیر قیمت این ارز شده اند.

این تحولات عبارتند از انتشار 10000 توکن Shiboshis در صرافی شیباسواپ، اجرای مکانیسم سوزاندن توکن و افزایش تعداد هودلرهای شیبا.

در حالی که شیبا اینو در حال آماده‌سازی برای پیروزی در فضای ارز رمزنگاری است، دارندگان این توکن پیش‌بینی افزایش تقاضا برای آن را دارند. در ابتدا، این پروتکل با چالش‌های کافی نبودن نقدینگی و عدم دسترسی به بروزرسانی‌های پلتفرم روبرو بود.

به خاطر فهرست شدن شیبا در صرافی بزرگ کوین‌بیس، مشکل کافی نبودن نقدینگی آن تا حد زیادی برطرف شده است. از طرفی، حجم معاملات روزانه آن از 13 میلیارد دلار فراتر رفت.

پیشی گرفتن شیبا از برخی ارزهای بزرگ بازار

توکن شیبا اینو از برخی ارزهای بزرگ بازار مانند لایت‌کوین، آوالانچ و چین‌لینک پیشی گرفت. افزایش بیش از 10 درصدی قیمت شیبا در چهار روز گذشته به این توکن کمک کرد تا در جدول ارز رمزنگاری بالاتر از این آلت‌کوین‌ها قرار بگیرد و دوباره تیتر اول خبرگزاری‌ها شود. در طول چند روز روند صعودی قوی، شیبا توانست پس از یک رکود چهار ماهه، یک صفر از صفرهای قیمت خود را کم کند.

انباشت شیبا توسط هودلرها

نمودار شیبا اینو نشان می‌دهد که معامله‌گران در هنگام تست میانگین متحرک نمایی 20 ساعته در نمودار 4 ساعته (موج سبز) به عنوان حمایت، اقدام به خرید و انباشت می‌کنند.

قیمت شیبا اینو
نمودار 4 ساعته قیمت شیبا اینو

برای مثال، شیبا در 7 اکتبر بیش از 40 درصد سقوط کرد، چون آدرس‌های حاوی 1 تا 10 میلیون بیش از 31 میلیارد از این توکن را برای فروش منتقل کردند که بزرگ‌ترین فشار فروش در شش ماه گذشته بود. با این حال، هنگامی که معامله گران در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 ساعته شروع به خرید کردند، قیمت این توکن افزایش یافت.

علاوه بر این، اصلاح شیبا اینو نشانه‌هایی از همبستگی احتمالی بین فشار فروش از طرف آدرس‌های حاوی 1 تا 10 میلیون شیبا و قیمت آن داشت. شرکت سانتیمنت خاطرنشان کرد که قیمت این توکن هر بار پس از دامپ هودلرهای بزرگ آن، جهش می‌کند (همانطور که نمودار زیر نشان می‌دهد).

شیبا اینو
توزیع عرضه شیبا اینو

این نمودار قصد معامله‌گران خرد را برای جذب فشارهای فروش نشان می‌دهد.

سناریوهای صعودی و نزولی شیبا اینو

از نظر تکنیکال، ظاهرا برگشت اخیر قیمت شیبا به سطح‌های بالاتر، الگوی نزولی آن را باطل کرده است. قیمت این توکن به بالای یک مثلث نزولی شکست و با افزایش حجم معاملات در بالای خط روند فوقانی این الگو بسته شد. در حالی که این شکست صعودی در انتظار تایید است، احتمال ادامه روند صعودی آن افزایش یافته است.

دلیل افزایش روند صعودی یک پرچم صعودی موقت است که معمولا قیمت را به اندازه ارتفاع حرکت صعودی قبلی بالا می‌برد. به عبارت دیگر، شکست به بالای این الگوی صعودی می‌تواند قیمت شیبا را به سطح 0.00004713 دلار برساند.

شیبا
نمودار 4 ساعته قیمت شیبا اینو

با این حال، اگر قیمت به داخل منطقه پرچم صعودی برگشت کند، ممکن است الگوی مثلث نزولی مجددا  ظاهر شود. در صورت بروز این اتفاق، قیمت شیبا احتمالا به سطح 0.00002195 اصلاح خواهد شد. اگر این سطح شکسته شود، قیمت روند نزولی خود را به سمت سطح 0.00001 دلار ادامه خواهد داد.

منبع newsbtc.com cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.