در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دوج کوین یا دوژکوین چیست؟ آموزش کامل دوج کوین

0 4,958

اغلب مردم اگر تنها یک ارز رمزنگاری را بشناسند، آن ارز بیت کوین خواهد بود اما در این نوشته قصد داریم از ارز رمزنگاری دیگری به نام دوج کوین یا دوژکوین(ِDogecoin) صحبت کنیم. در حال حاضر صدها ارز رمزنگاری دیگر غیر از بیت کوین وجود دارند که برخی از این ارزها حتی ممکن است از بیت کوین بهتر باشند. همچنین ارزهای رمزنگاری، تنها دارایی های دیجیتال نیستند؛ بلکه می توانند شامل جوامع این ارزها نیز باشند. دوج کوین یکی از این آلت کوین ها با یک جامعه رو به رشد است. در اینجا قصد داریم به شما بگوییم که دوج کوین چطور شروع به کار کرد، چگونه استفاده می شود و چرا محبوب است. بنابراین هنگامی که کسی از شما می پرسد دوج کوین چیست حتما پاسخی برای وی خواهید داشت. داستان دوج کوین از سال 2013 آغاز می شود.

داستان دوج کوین

در دسامبر 2013 زمانی که قیمت یک بیت کوین برای اولین بار به 1083 دلار رسید، دنیا در حال جدی گرفتن ارز رمزنگاری بود. اما بیلی مارکوس و جکسون پالمر تصور می کردند که ارزهای رمزنگاری بیش از حد جدی گرفته شده اند. آنها معتقد بودند که ارز رمزنگاری باید تنها در بازی و سرگرمی استفاده شود نه به عنوان پول. بنابراین تصمیم گرفتند که ارز خود را ایجاد کنند. خب حالا این ارز برای بازی و سرگرمی چیست؟ دوج کوین چطور است؟

دوج کوین در تاریخ 6 دسامبر 2013 راه اندازی شد. شکل آن برگرفته از یک نژاد سگ به نام شیبا اینو است و شیوه تلفظ آن برگرفته از یک نمایش عروسکی اینترنتی است.

فضای اینترنت خیلی سریع نسبت به آن واکنش نشان داد و این سوال مطرح شد که دوج کوین چیست؟ یک پاسخ این بود که آن یک ارز است، با تصویر یک سگ بر روی آن. اما این تمام داستان نبود.

دوج کوین که در ابتدا برای شوخی و سرگرمی ایجاد شده بود، حالا تبدیل به یک جامعه رمزنگاری بزرگ شده است. دوج کوین معمولا به عنوان یک ارز مهربان شناخته می شود و دلایل مناسبی برای آن وجود دارد. از زمان موفقیتش، دوج کوین کمک های خیریه زیادی را انجام داده است و به این دلیل به عنوان یک ارز مهربان شناخته می شود. هواداران دوج کوین خود را Shibes می نامند.

طرفداران دوج کوین یک گروه خاص هستند و از آن برای انجام برخی کارهای خاص استفاده می کنند. اما برای چه کارهایی؟

از دوج کوین چطور استفاده می شود؟

خب حالا کمی در مورد دوج کوین می دانید. اما حال ببینیم که چطور استفاده می شود. جامعه دوج کوین از سرمایه خود برای اهداف حمایتی و مناسب استفاده می کند.

  • در سال 2014 انجمن دوج کوین 50 هزار دلار به تیم تیراندازی جامائیکا برای رفتن به بازی های المپیک زمستانی سوچی کمک کردند.
  • در روز جهانی آب در سال 2014، هواداران دوج کوین(Shibes) 30 هزار دلار برای ساخت تصفیه آب چاه در تانا ولی کنیا کمک کردند.
  • در مارس 2014 نیز جامعه دوج کوین در مسابقات اتومبیل رانی NASCAR به عنوان اسپانسر، به فردی به نام جاش ویس 55 هزار دلار پرداخت کردند.

دوج کوین در رسانه های اجتماعی دنبال کننده های زیادی دارد. ردیت میزبان یک گروه Shibe(هواداران سرسخت دوج کوین) است که برای ارسال پیام هایی با محتوای خوب برای یکدیگر دوج کوین ارسال می کنند. آنها می توانند از این پلتفرم نیز برای جمع آوری پول برای اهداف خیرخواهانه استفاده کنند. از جمله موسسات خیریه دوج کوین که از ردیت برای جمع آوری پول استفاده می کنند می توان SocksForTheHomeless و DogePizza را نام برد.

خب حالا می دانید که دوج کوین طرفداران زیادی دارد. اما ارزش دوج کوین به عنوان یک ارز چقدر است؟ بیایید به اعداد و ارقام نگاهی بیاندازیم.

ارزش دوج کوین چقدر است؟

پاسخ کوتاه این سوال این است که شاید قیمت بالایی نداشته باشد. امروز(3/7/2019) قیمت هر دوج کوین برابر 0.00198 دلار است: قیمت لحظه ای و نمودار دوج کوین

با این حال عرضه دوج کوین محدودیت ندارد. این بدان معناست که مقدار نامحدود و بی پایانی از دوج کوین وجود دارد. بنابراین قیمت آن شاید مثل دیگر ارزها از جمله بیت کوین و لایت کوین که عرضه آنها محدود است، افزایش چندانی نداشته باشد.

تنها 21 میلیون بیت کوین عرضه خواهد شد. اما در حال حاضر بیش از 118 میلیارد دوج کوین در گردش است. این باعث شده تا دوج کوین در تعداد بالا و با ارزش کم مبادله شود و به همین دلیل برای انعام دادن و کمک های مالی مورد استفاده قرار می گیرد.

خب قیمت دوج کوین کمتر از 1 سنت است، اما این بدان معنا نیست که دوج کوین بی ارزش است. ارزش بازار دوج کوین در حال حاضر بیش از 235 میلیون دلار است و در ژانویه 2018 ارزش بازار این ارز بیش از 1 میلیارد دلار بود.

تمام این ارقام جالب توجه هستند. اما تراکنش های دوج کوین چگونه کار می کند؟

فناوری پشت دوج کوین

خب تمام ارزهای رمزنگاری بر اساس فناوری بلاک چین هستند. بلاک چین ها پایگاه های داده های دیجیتالی عظیمی هستند که اطلاعات تراکنش ها را ذخیره می کنند(گاهی اوقات به بلاک چین دفتر حساب کل نیز گفته می شود). هر تراکنشی که با دوج کوین انجام شود در بلاک چین دوج کوین ثبت می شود.

اطلاعات بلاک چین در یک جا ذخیره نمی شود. این اطلاعات بر روی هزاران رایانه که “نود” نامیده می شوند، ذخیره شده است. به همین دلیل است که بلاک چین ها شبکه های غیرمتمرکز نامیده می شوند. در واقع بلاک چین در یک سرور متمرکز کار نمی کند.

بیایید نگاهی به چگونگی  انجام تراکنش ها در بلاک چین دوج کوین بیاندازیم. در اینجا از یک مثال انتقال بین المللی استفاده می کنیم.

فرض کنید که جکسون در استرالیا زندگی می کند و می خواهد برای بیل که در کانادا است پول ارسال کند. وی می خواهد این کار را بدون استفاده از بانک و پرداخت هزینه انجام دهد. وی برای این منظور قصد دارد که از دوج کوین استفاده کند:

  1. جکسون 10 دوج کوین برای بیل ارسال می کند.
  2. رایانه ها یا نودها در بلاک چین دوج کوین، حساب جکسون را بررسی کرده تا مطمئن شوند وی 10 دوج کوین برای ارسال در حساب خود دارد. اگر بیش از 50 درصد از نودها در شبکه تایید کنند که جکسون 10 دوج کوین برای ارسال دارد، تراکنش انجام می شود. تراکنش حالا به بلاک چین اضافه می شود.
  3. بیل 10 دوج کوین دریافت می کند.

نودها برای بررسی و چک کردن تراکنش ها پاداش دریافت می کنند. پاداش آنها دوج کوین های جدید است. این عمل اصطلاحا استخراج نامیده می شود. اما استخراج دوج کوین چیست؟

استخراج دوج کوین

هنگامی که یک نود تلاش می کند تا یک تراکنش دوج کوین را تایید کند، وارد نوعی رقابت و قرعه کشی می شود. این رقابت شامل حدس زدن کد جدیدترین بلاکی است که به بلاک چین اضافه می شود. پاداش نودی که این کد را درست حدس بزند، برابر 10000 دوج کوین(DOGE) خواهد بود.

این رقابت در هر یک دقیقه رخ می دهد. به این معنی که مجموعه ای از تراکنش های دوج کوین در هر یک دقیقه تایید می شوند.

مدت انجام تراکنش های دوج کوین بسیار سریعتر از بیت کوین یا لایت کوین است. این یکی از دلایلی است که دوج کوین را تبدیل به یکی از ارزهای محبوب برای پاداش و کمک های خیرخواهانه کرده است.

جهت فراگیری کامل استخراج دوج کوین مطلب زیر را مطالعه نمایید:

راهنمای کامل استخراج دوج کوین

در مثال بند قبل، جکسون و بیل به چیزهای بیشتری علاوه بر بلاک چین دوج کوین نیاز دارند. در واقع هر دو به کیف پول دوج کوین نیاز دارند. خب حالا ببینیم کیف پول دوج کوین چیست؟

کیف پول دوج کوین

یک کیف پول رمزنگاری مانند یک کیف پول واقعی که شما پول های کاغذی و پول های فیات خود را در آن نگه می دارید، نیست. ارزهای رمزنگاری دیجیتال هستند، یعنی فقط در رایانه ها وجود دارند. کیف پول های رمزنگاری جایی است برای ذخیره اطلاعات مورد نیاز جهت استفاده از ارزهای رمزنگاری. این اطلاعات عبارتند از کلیدهای عمومی و کلیدهای خصوصی.

نکته: کلید عمومی مانند یک آدرس ایمیل است که ارز رمزنگاری می تواند به آن آدرس ارسال شود. هر کسی در شبکه می تواند این آدرس را ببیند. یک کلید خصوصی مانند رمز عبور ایمیل است. این که کلید خصوصی خود را در جای امن نگه دارید بسیار مهم است.

برای استفاده از دوج کوین چهار نوع کیف پول وجود دارد:

کیف پول نرم افزاری:

در اینجا به دو کیف پول نرم افزاری دوج کوین اشاره می شود.

  1. دوج کوین کر: این کیف پول شامل کل بلاک چین دوج کوین است. دانلود این کیف پول طولانی خواهد بود. به این ترتیب یارانه شما یک نود دوج کوین می شود.
  2. مولتی دوج: این یک کیف پول سبک است. به این معنی که اطلاعات کافی برای استفاده از دوج کوین در آن ذخیره می شود، اما رایانه شما تبدیل به یک نود کامل نمی شود.

کیف پول های آنلاین:

از جمله این کیف پول ها می توان به دوج چین اشاره کرد. این کیف پول اجازه می دهد تا شما از بلاک چین دوج کوین بدون ذخیره هیچ یک از اطلاعات آن بر روی رایانه خود، استفاده کنید.

کیف پول های کاغذی:

این کیف پول ها قابل چاپ بر روی کاغذ هستند و می توانید آنها را نزد خود نگه دارید. این کیف پول ها یکی از راه های امن برای نگهداری دوج کوین هستند.

کیف پول های سخت افزاری:

این کیف پول ها مانند دستگاه های USB بوده و قابل جابجایی هستند. برخی از آنها بسیار گران هستند. قیمت Keepkey حدود 68 دلار یا لجر برابر 96 دلار است. این نوع کیف پول ها نیز برای نگهداری دوج کوین بسیار امن هستند.

نکته: توصیه می شود برای ذخیره ارز خود از چند کیف پول مختلف استفاده کنید. این کار باعث می شود، در صورتی که یکی از کیف پول های شما هک و یا از دسترس خارج شود، تمام سرمایه خود را از دست ندهید. مطلب زیر را نیز پیش از انتخاب کیف پول مناسب مد نظر قرار دهید:

6 کیف پول برتر بیت کوین که خطر بسته شدن به دلیل تحریم را ندارند

صرافی های دوج کوین

صرافی های ارزهای رمزنگاری، وب سایت هایی هستند که شما می توانید خرید و فروش ارز رمزنگاری را در آنجا انجام دهید. می توانید در اغلب صرافی های رمزنگاری خرید و فروش دوج کوین را انجام دهید. از جمله صرافی هایی که بیشترین حجم مبادلات دوج کوین را در 24 ساعت دارند Bit-Z و بیترکس هستند.

نکته: حجم مبادلات 24 ساعته مجموع ارزهایی است که در یک روز خرید و فروش می شود.

زمانی که از یک صرافی برای مبادلات ارز استفاده می کنید باید مقداری کارمزد و هزینه بپردازید.

آیا دوج کوین امن است؟

دوج کوین از زمان راه اندازی چندین مشکل امنیتی داشته است.

دوج ولت

در 25 دسامبر 2014، یک کیف پول دوج کوین به نام دوج ولت هک شد. هکرها 21 میلیون دوج کوین، به ارزش 12 هزار دلار را سرقت کردند. با این حال انجمن دوج کوین برای جبران خسارت کاربران 13 هزار دلار پرداخت کرد.

حمله 51 درصدی

فناوری بلاک چین بسیار امن است. بلاک چین دوج کوین هرگز هک نشده است. با این حال تمام بلاک چین ها از جمله بلاک چین دوج کوین در معرض حمله 51 درصدی قرار دارند.

حمله 51 درصدی زمانی است که بیش از نیمی از بلاک چین، تحت کنترل یک نفر یا یک گروه قرار گیرد. اگر این اتفاق رخ دهد این گروه یا فرد می توانند تراکنش های نامعتبر را به بلاک چین اضافه کنند. این نوعی تقلب است و برای هر ارز رمزنگاری که قربانی این حمله شود، بسیار بد خواهد شد.

هنگامی که دوج کوین برای اولین بار راه اندازی شد، در معرض خطر حمله 51 درصدی قرار داشت. توسعه دهندگان این ارز برای جلوگیری از این امر در سال 2014 عملیات استخراج آن را بوسیله لایت کوین انجام دادند. اکنون می توان هر دو ارز را با هم استخراج کرد. این امر امنیت هر دو شبکه را افزایش می دهد.

Moolah

در سپتامبر 2017 یک عضو انجمن دوج کوین در انگلیس به علت کلاهبرداری دستگیر شد. رایان کندی یک صرافی دوج کوین که از نام الکس گرین استفاده می کرد و Moolah نامیده می شد، راه اندازی کرد. Moolah ورشکسته شد و تصور می شد که کندی ممکن است پول کاربران را سرقت کند.

انجمن به کِندی اعتماد داشت در حالی که کندی به آنها دروغ می گفت. تصور بر این است، جکسون پالمر که در آوریل 2015 رهبری انجمن را برعهده داشت، به علت این اتفاق از سمت خود کناره گیری کرده است.

برنامه آینده دوج کوین چیست؟

توسعه دهندگان دوج کوین از سال 2015 هیچ تغییر خاصی را در ارز ایجاد نکرده اند. این یکی از دلایل چرایی جدا شدن اعضای انجمن دوج کوین و رفتن به سمت پلتفرم پیشرفته اتریوم است.

پس دوج کوین چه می شود؟ چرا به روز رسانی نمی شود؟ خب متاسفانه دوج کوین تنها سه توسعه دهنده دارد و سایر داوطلبان نیز به طور نیمه وقت به آن می پردازند. جامعه دوج کوین بر اساس سرگرمی تشکیل شده است. اما این یک نقطه ضعف است. زیرا سایر ارزها حرفه ای تر فعالیت می کنند.

جکسون پالمر معتقد است که ارزهای رمزنگاری حباب هستند. همچنین معتقد است فناوری که بیش از سه سال است به روز نشده، صدها میلیون دلار ارزش ندارد.

نکته: حباب برای یک محصول در واقع زمانی است که قیمت آن در بازار بالاتر از قیمت و ارزش واقعی آن باشد.

با این حال همه چیز در مورد این ارز بد نیست. یکی از توسعه دهندگان دوج کوین به نام راس نیکول می گوید که در حال کار بر روی بروزرسانی این ارز است. پلتفرم به روز رسانی شده جدید دوج کوین 1.14 نام دارد و احتمالا تا چند ماه آینده آماده می شود. این به روز رسانی باید پلتفرم را امن تر و پایدارتر کند. این امر می تواند به معنی افزایش ارزش دوج کوین باشد.

نتیجه گیری

هنگامی که می پرسیم دوج کوین چیست؟ پاسخ ساده است. دوج کوین یکی از صدها ارز رمزنگاری است که پس از بیت کوین به بازار عرضه شدند.

سوالی که باید پرسید این است: دوج کوین چه کار متفاوتی انجام می دهد؟ پاسخ این سوال مهم تر است. دوج کوین در حال ایجاد یک جامعه است. این جامعه جایی است که مردم می توانند از آن لذت ببرند، کارهای خوب انجام دهند و در مورد ارز رمزنگاری یاد بگیرند.

بلاک چین مهم ترین فناوری قرن 21 است و قدرتی دارد که می تواند جهان را به جایی بهتر تبدیل کند. بلاک چین می تواند به راحتی فراموش شود. زیرا صحبت همه در مورد قیمت بیت کوین است.

دوج کوین یک جشن رمزنگاری است. این مهمانی بلاک چین است و همه به آن دعوتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.