در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هر آنچه لازم است در مورد استخراج ارزهای رمزنگاری بدانیم

1 3,739

ارزهای رمزنگاری در حال ورود و تبدیل شدن به جریان اصلی این روزها است. هر روز افراد بیشتری به این دنیای جدید و عجیب و غریب بلاک چین علاقمند می شوند. افراد زیادی هستند که وارد دنیای ارزهای رمزنگاری می شوند، زیرا شنیده اند که از این طریق امکان ساخت و دریافت پول هست. اگر شما یکی از این افراد هستید، پس این مطلب می تواند به شما کمک کند.

در این اینجا ابتدا به این می پردازیم که استخراج ارز رمزنگاری چیست و چرا افراد زیادی به این کار می پردازند. سپس در مورد راه های مختلف استخراج و نیز از مزایا و معایب این روش ها صحبت خواهیم کرد. در نهایت درباره ارزهای محبوب برای استخراج صحبت می کنیم.

مقدمه

خب ابتدا ببینیم استخراج ارز رمزنگاری چیست؟

در یک تعریف ساده، استخراج ارز فرایندی است که یک ماشین وظایف خاصی را برای رسیدن به مقداری ارز رمزنگاری انجام می دهد. تصور کنید که ماشینی دارید که با آن استخراج ارز را انجام می دهید. فرض کنید که این ماشین، رایانه شخصی شما است و شما سعی دارید متوجه شوید که چگونه این کار را انجام می دهد.

همانطور که گفته شد رایانه شما باید وظایف خاصی را برای بدست آوردن ارز انجام دهد. این وظایف اثبات کار نامیده می شوند و جهت ایجاد یک میدان رقابت منصفانه بین تمام استخراج کنندگان طراحی شده است.

وظایف در حقیقت معادلات ریاضی هستند. بیشتر استخراج کنندگان می خواهند که فردی استخراج انجام دهند. اما زمانی که معادلات سخت تر می شوند، استخرهای استخراج کاراترند. این موجودی استخرها را افزایش می دهد، اما باعث ترغیب برای استفاده از ماشین های بیشتر و قوی تر می شود. ایده اصلی در استخر استخراج این است که اگر دستگاه شما در استخراج کمک کند، سهمی از پاداش دریافت خواهد کرد.

این یک راه ساده و کوتاه برای تعریف استخراج ارز رمزنگاری است. اما حالا به سراغ مسئله بعدی می رویم. این که چطور استخراج ارز رمزنگاری انجام می شود.

در واقع چند روش برای استخراج ارز رمزنگاری وجود دارد. به روش های اصلی استخراج در اینجا پرداخته می شود. ابتدا از ساده ترین راه شروع می کنیم:

روش اول: استخراج ابری

اگر به دنبال این هستید که چگونه می توانید ارز استخراج کنید، شاید استخراج ابری بهترین روش باشد بدون این که نیاز به انجام یا خرید دستگاهی داشته باشید.

استخراج ابری روشی است که در آن شما به یک فرد و یا در اغلب موارد یک شرکت بزرگ مبلغ مشخصی پرداخت می کنید و در ازای آن دستگاه استخراج وی را که ریگ نامیده می شود، اجاره می کنید و استخراج خود را شروع می کنید. مدت زمان این اجاره به توافق شما بستگی دارد. از این طریق تمام درآمد حاصل از استخراج دستگاه، منهای هزینه برق و نگهداری، به کیف پول شما منتقل می شود.

استخراج ابری

افراد یا شرکت هایی که این سرویس های ابری را ارائه می دهند، معمولا دارای امکانات استخراج متعددی هستند. شاید ده ها یا صدها دستگاه استخراج. این دستگاه ها در اختیار آنها قرار دارند و می دانند که چگونه ارز رمزنگاری استخراج کنند.

استخراج ابری روشی محبوب برای افرادی است که می خواهند در دنیای استخراج ارزهای رمزنگاری شرکت کنند، اما پول کافی برای خرید این دستگاه ها ندارند و یا علاقه ای به داشتن و نگهداری این دستگاه ها ندارند.

دو گزینه برای استخراج ابری وجود دارد. رایگان و غیر رایگان. به طور طبیعی بسیاری از افراد تمایل دارند که گزینه رایگان را انتخاب کنند. اما این روش دارای معایب متعدد است از جمله این که در سایت های نامعتبر انجام می شود. همچنین بسیار به کندی و آهسته صورت می گیرد. استخراج ابری به روش غیر رایگان به صورت زیر انجام می شود:

یک میزبان استخراج ابری آنلاین را پیدا کنید. طرح هایی که میزبان ارائه می دهد را بررسی کنید. معمولا چهار یا پنج طرح پیشنهادی از گران تا ارزان ارائه می شود. در برخی از سرویس های میزبانی حتی قادر هستید برنامه استخراج ابری خود را به صورت شخصی ایجاد کنید. پس از انتخاب طرح مورد نظر خود، معامله را انجام دهید. به این معنی که وجه مورد نظر را به ارائه دهنده سرویس پرداخت کرده سپس شماره کیف پول خود را ثبت می نمایید و کار تمام است.

طرح های مختلف، هزینه های متفاوتی داشته و دوره زمانی متفاوتی دارند. برنامه های استاندارد می توانند از 500 تا 5000 دلار و دوره زمانی آنها از دو سال تا مدتی طولانی متغیر باشد.

معمولا انتظار می رود که در بخشی از سال برای شما ضرر داشته باشد و بعد از آن به سود برسید، که این به علت نوسانات قیمت ارزهای رمزنگاری است.

روش دوم: استفاده از CPU

استفاده از پردازنده های CPU نیز برای استخراج ارزهای رمزنگاری یکی از روش های دیگر است. این روش برای استخراج در سالیان قبل بسیار مورد استفاده قرار می گرفت. اما در حال حاضر افراد کمی از این روش استفاده می کنند.

استخراج CPU

دو دلیل برای این امر وجود دارد. اول از همه این که استخراج با CPU بسیار کند است. شما می توانید بدون داشتن درآمدی ماه ها استخراج کنید.

دوما این که استفاده از این روش ارزش ندارد. شما برای تهیه آن پول کمی می پردازید، اما احتمالا ده برابر آن باید هزینه برق و خنک سازی آن را پرداخت کنید.

پس چرا برخی افراد هنوز هم از استخراج CPU استفاده می کنند؟

خب شاید به این دلیل که هر کسی با رایانه شخصی خود می تواند این استخراج را انجام دهد. همه قادرند با استفاده از یک رایانه و چند برنامه، فرایند استخراج را انجام دهند. ممکن است این کار را با استفاده از لپ تاپ انجام دهید، اما این کار درست نیست. لپ تاپ شما به شدت گرم می شود و ممکن است در عرض چند ساعت دچار گرمای بیش از حد شود.

با این حال واقعیت این است که شروع استخراج با CPU هر روز استخراج کنندگان زیادی را جذب می کند. برخی از افرادی که فقط به دنبال داشتن ارزهای رمزنگاری هستند، واقعا به جزئیات توجه ندارند. آنها فقط می خواهند از هر راه ممکن در اسرع وقت این کار را شروع کنند.

روش سوم: استخراج با استفاده از GPU

استخراج با استفاده از کارت های گرافیکی یا GPU احتمالا معروف ترین و شناخته شده ترین روش استخراج است. اگر در گوگل در مورد چگونگی استخراج ارزهای رمزنگاری جستجو کنید احتمالا دستگاه های استخراج GPU اولین چیزی است که برای شما نمایش داده می شود.

برای مثال، ارائه دهندگان خدمات استخراج ابری، از پردازنده های GPU استفاده می کنند. آنها افراد حرفه ای بوده که گاهی اوقات دارای صدها دستگاه هستند. پس می دانند که چه کاری درست است.

استخراج GPU

استخراج با GPU بسیار محبوب است، زیرا کارایی خوبی دارد و نسبتا ارزان است. اشتباه نکنید، ساخت ریگ استخراج گران است. ریگ های استخراج GPU از کارت های گرافیکی متعدد برای استخراج ارزهای رمزنگاری استفاده می کنند. یک ریگ استاندارد از یک پردازنده، مادربرد، دستگاه خنک کننده و البته 2 تا 8 کارت گرافیک تشکیل شده است.

یک قیمت معمول برای یک ریگ استخراج با عملکرد مناسب و ساخت خوب، در حدود 3000 دلار است. این می تواند یک سرمایه گذاری مناسب باشد و بسیار سریع تر از دستگاه هایی مانند CPU درآمد خواهد داشت. افرادی که به دنبال راه هایی برای استخراج ارزهای رمزنگاری هستند، باید این دستگاه ها را بررسی کنند.

روش  چهارم – استخراج با استفاده از دستگاه اسیک (ASIC)

دستگاه های اسیک (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) دستگاه های خاصی هستند که منحصرا به منظور انجام تنها یک وظیفه طراحی شده اند، که در این اینجا منظور از دستگاه های اسیک، دستگاه های مخصوص عمل استخراج ارز رمزنگاری است.

اسیک ها بسیار مشهور و ارزشمند هستند زیرا در مقایسه با رقبای خود از جمله ی پردازنده های گرافیکی و پردازنده های مرکزی(CPU) قادر به استخراج مقدار بیشتری هستند.

دستگاه ASIC

اما اگر دستگاه های اسیک خیلی خوب هستند، پس چرا زودتر در مورد آنها گفته نشد.

خب، بیشتر به علت این که آنها به یک موضوع مورد بحث بزرگ تبدیل شده اند.

زمانی که کارخانه اسیک، از دستگاه نسخه جدید خود رونمایی کرد، این اعلامیه منجر به راه افتادن داد و بیداد در جامعه رمزنگاری شد. بسیاری از مردم خواستار ممنوعیت کامل این دستگاه ها شدند. اما چرا؟

زیرا دستگاه های اسیک بسیار قدرتمند هستند. آنها به نوعی غارتگرانِ دیگر استخراج کنندگانی هستند که از دستگاه های GPU و CPU استفاده می کنند، زیرا سرعت هش و درآمد را از دیگران ربوده اند. همچنین، دستگاه های اسیک سودآوری بعضی ارزهای خاص را پیچیده کرده اند. تصور کنید اگر اکثریت درآمد به دست استخراج کنندگان با مزارع اسیک می رسد، چه نوع هرجی و مرجی را ایجاد خواهد کرد.

بهترین روش برای استخراج ارزهای رمزنگاری

اکنون که با انجام استخراج و انواع روش های آن آشنا هستید، کدام بهترین روش است؟

روشی که مناسب شما باشد بیشتر وابسته به چند جزییات کلیدی است: آیا شما مایل به صرف پول اولیه ای هستید؟ اگر بله، آن مبلغ چه مقدار است؟ آیا می خواهید دستگاه استخراج داشته باشید؟ آیا می خواهید این کار را با استفاده از دستگاه انجام دهید؟

این سوالات و سوالات مشابه دیگر، بهترین روش استخراج را برای شما تعیین می کنند.

به طور کلی، پردازش گرافیکی و استخراج ابری دو گزینه انتخابی بزرگ هستند که مردم به آنها علاقه دارند. استخراج با استفاده از پردازنده های مرکزی یا CPU آهسته و خسته کننده است، در حالی که استخراج با استفاده از دستگاه های اسیک می تواند غیرقابل پیش بینی باشد.

اگر قصد دارید دستگاه استخراج خود را بسازید، این کار را می توانید با استفاده از پردازنده های گرافیکی انجام دهید. اگر نمی خواهید هزینه کنید می توانید از استخراج با استفاده از پردازنده های CPU استفاده کنید. هر چند اگر مایل به ریسک کردن هستید و از بحث  و مجادله نمی ترسید، دستگاه های اسیک بهترین گزینه هستند. و در نهایت، اگر می خواهید چه با استفاده از دستگاههای استخراج و چه هر دستگاه دیگری هیچ فعالیتی انجام ندهید، استخراج ابری بهترین گزینه برای شماست.

کدام ارز رمزنگاری را استخراج کنیم؟

استخراج ارز رمزنگاری

انتخاب نوع دستگاه شما نیز باید بر اساس ارزی باشد که قصد استخراج آن را دارید. اغلب افراد علاقه به استخراج بیت کوین، اتریوم یا دش دارند. استخراج بیت کوین یکی از فریبنده ترین این ارزها است. زیرا محبوب ترین ارز است و بسیاری از استخراج کنندگان در سراسر جهان در استخرهای متعدد تلاش دارند که بتوانند بیت کوین استخراج کنند. این می تواند باعث شود که ساعت ها زمان ببرد تا شما در این رقابت  بتوانید مقداری بیت کوین استخراج کنید.

اما یکی از بهترین انتخاب ها می تواند اتریوم یا برخی دیگر از ارزهای رمزنگاری باشد. بسته به روش انتخابی، قیمت ها را بررسی کنید، درآمدتان را از سرمایه گذاری محاسبه کنید و همچنین سایر هزینه های خود را حساب کنید.

نتیجه گیری

همانطور که دیدید روش های متنوعی برای استخراج ارزهای رمزنگاری وجود دارد. مواردی که ذکر شد شیوه های اصلی استخراج است. حتی می توانید استخراج را فراموش کنید و مستقیما بیت کوین بخرید. اما این داستانی کاملا متفاوت دارد.

آنچه که در این مسیر نباید هرگز فراموش کنید، داشتن یک کیف پول ارز رمزنگاری است. پس از انتخاب نوع ارزی که قصد استخراج آن را دارید، می توانید کیف پول آن را انتخاب کنید. پیدا کردن کیف پول برای ارزهایی مثل بیت کوین، اتریوم یا لایت کوین بسیار راحت است. اما اگر می خواهید ارزهای کمتر شناخته شده را استخراج کنید، ممکن است لازم باشد برای پیدا کردن یک کیف پول قابل اعتماد کمی جستجو کنید. داشتن یک کیف پول امن و قابل اعتماد در هنگام شروع استخراج، مهمترین وظیفه است. تصور کنید قصد دارید یک سال استخراج انجام دهید و می خواهید تمام ارز خود را در یک کیف پول ذخیره کنید. اما چه احساسی خواهید داشت اگر به دلیل عدم دقت کافی در انتخاب کیف پول، تمام ارزهای شما به سرقت رود؟

اگر واقعا به دنبال استخراج و نگهداری طولانی مدت ارزهای رمزنگاری هستید، پیشنهاد می کنیم که یک کیف پول سخت افزاری مناسب تهیه کنید. آنها امن ترین و قابل اعتمادترین کیف پول های موجود ارزهای رمزنگاری هستند.

به خاطر داشته باشید روشی که برای استخراج انتخاب می کنید وابسته به نوع ارزی است که قصد استخراج آن را دارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. بهروز کریمی می گوید

    سلام
    مطالب بسیار عالی
    تشکر