در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین دوباره به قیمت 20000 دلار خواهد رسید

0 946

قیمت بیت کوین دوباره در سطح 20000 دلار شناور خواهد شد

محققان موسسه کاناکورد جنیوتی کاپیتال مارکتس که یک موسسه مالی در ونکوور کاناداست، به تازگی تحقیقی را در رابطه با تحلیل قیمت بیت کوین و بازار رمزنگاری منتشر ساختند. جالب توجه است که نظر آنها تا حدودی صعودی بود و می توان گفت با توجه به برخی از معیارهای دیگر، پیش بینی آنها نسبتا خوش بینانه و حتی می توان گفت بسیار خوش بینانه بود. بر اساس سایت تحلیلی مارکت واچ (Market Watch) که نخست این خبر را مورد تجزیه قرار داد، “دارندگان (ارزهای دیجیتال) می توانند در انتظار متحول شدن ارزش دارایی خود باشند.”

الگوی بالا نشان دهنده قرار گرفتن بیت کوین در مسیر قیمت 20000 دلار است.

مایکل گراهام و اسکات سو دو تحلیلگر بازار بیان می کنند، اگر بیت کوین تحت تاثیر روند سابق خود در سال 2011 تا 2017 قرار بگیرد، به وضوح می توان استدلال کرد که بیت کوین در حال حاضر در سطح کف قرار دارد. جالب است که آنها اولین کسانی نیستند که چنین پیش بینی را انجام می دهند. به عنوان مثال جاستین سان، مدیر عامل ترون، اخیرا اشاره کرد که بیت کوین ممکن است در اکثر سال 2019 در بازه قیمتی 3000 تا 5000 دلار قرار بگیرد. اما به احتمال خیلی زیاد قیمت بیت کوین شاهد کاهش بیشتر نخواهد بود. جاستین سان تنها شخصی نسیت که در داخل این صنعت چنین اظهاراتی را داشته است.

فرد ویلسون، بنیانگذار یونین اسکوئر ونچرز در ابتدای سال 2019 در وبلاگ شخصی و محبوب خود بیان کرد که چرا سال جاری شاهد “تعدادی حرکت افزایشی و به دنبال آن فشار های فروش” خواهد بود. این حرکت های صعودی باعث رونق بازار ارزهای دیجیتال خواهد شد. او بیان کرد که فشارهای فروش در پی افزایش قیمت بوجود خواهند آمد و به طور بالقوه ممکن است قیمت بیت کوین را تا سطح پایین سالانه ی خود یعنی قیمت 3150 دلار برسانند.

گراهام و سو، هر دو انتظار دارند طی فرآیند نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین، قیمت از سطح فعلی خود افزایش یابد و احتمالا تا زمانی که در مارس 2021 به سطح قیمت 20000 دلار برسد، شامل افزایش های پایدار تقریبی خواهد بود.

کاتالیزور اصلی برای افزایش قیمت بیت کوین چیست؟

در حالی که آنها استدلال می کنند تکنیک ها یا تاریخچه ی روند بیت کوین به درستی نشان دهنده ی افزایش قیمت طی چند ماه آینده است، اصول نیز به همان اندازه مهم هستند. همانطور که دَن مورهِد، مدیر پانترا کاپیتال بیان کرد، قیمت به شدت نسبت به تحولات این صنعت منحرف شده است، اما توجه به چنین روندهایی خالی از لطف نخواهد بود. این دو تحلیلگر مذکور موسسه کانکورد، نوشتند:

ما به چندین کاتالیست محسوس که قادرند قیمت بیت کوین را در سال 2019 حرکت دهند، اشاره کردیم. یکی از این کاتالیست ها، حل مشکل نظارت نهادها است که انتظار می رود در نیمه اول سال 2019 توسط فیدلتی دیجیتال به انجام برسد.

استدلال می شود که راه اندازی قریب الوقوع تقسیمات (division) ارز دیجیتال فیدلتی اینوستمنت، می تواند هجوم نهادهای سرمایه گذاری را جرقه بزند. هنوز تحولات و اقدامات بسیار دیگری برای بیت کوین و این اکوسیستم نیز وجود خواهد داشت. این تحولات بدون هیچ نظم خاصی در زیر قرار گرفته اند.

  • شرکت خرده فروشی کروگر که در اوهایو مستقر است، اعلام کرد ارتباط خود را با کارت های اعتباری ویزا قطع می کند و در عوض از بیت کوین برای انجام پرداخت ها استفاده خواهد کرد. از اینرو، آنتونی پامپ لیانو از شرکت مورگان گریک گفتگوهایی با مدیر تولید کروگر در مورد ادغام بالقوه شبکه لایتنینگ داشته اند.
  • به نقل از منابع معتبر، استارباکس سهام قابل توجهی را در باکت، پلتفرم قراردادهای آتی بیت کوین، خریداری کرده است تا بدینوسیله قادر به پذیرش پرداخت های درون فروشگاهی بیت کوین در سال جاری باشد.

اگر چه همه ی اینها خوب و عالی اند، اما آیا منجر به افزایش قیمت بیت کوین خواهند شد؟ در حال حاضر هیچ کس از پاسخ سوال بالا مطمئن نیست زیرا وضعیت بازار غیرمنطقی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.