در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چشم انداز صعودی برای اتریوم؛ قوی بودن تکنیکال ها و فاندامنتال ها

0 1,846

طی دو ماه گذشته، اتریوم عملکرد ضعیفی نسبت به بیت کوین و سایر جفت های خود داشته و کاهش شدید قیمت از بالاترین سطح سالانه در 290 دلار به ساختار میان مدت بازار آن آسیب وارد کرده است.

اکنون به نظر می رسد که اتریوم در موقعیتی قرار گرفته که می تواند رو به جلو حرکت کند و نسبت به بقیه بازار پیشرفت خوبی را شاهد باشد، چون تکنیکال آن در حال قوی شدن است.

فاندامنتال های این ارز نیز قوی هستند، زیرا داده ها نشان می دهند که تعداد آدرس های دارای موجودی اتریوم (غیر صفر) از آدرس های بیت کوین پیشی گرفته اند. این افزایش می تواند ناشی از نوآوری های دیفای (DeFi ) باشد.

اگر این ارز همچنان به قوی کردن تکنیکال ها و فاندامنتال های خود ادامه دهد، احتمالا در ماه های آتی شاهد حرکت صعودی بزرگی خواهد بود.

صعودی بودن قیمت اتریوم با وجود نشانه هایی از ضعف در کوتاه مدت

در حال حاضر، قیمت اتریوم در بالای سطح حمایت کلیدی 200 دلار در نوسان است و روند نزولی  امروز بیت کوین و برخی از آلت کوین ها بر اتریوم فشار وارد می کند. 

در پایان هفته، قیمت اتریوم به بالاترین سطح در 210 دلار رسید ولی اکنون کاهش یافته و این ارز در حدود سطح 204 دلار معامله می شود.

ضعف فعلی ممکن است کوتاه مدت باشد. با این حال، تحلیلگران می گویند که حفظ سطح حمایت 200 دلار می تواند در روزها و هفته های آتی منجر به روند صعودی و افزایش قیمت به سطح های بالاتر شود. 

اخیرا یک معامله گر ارز رمزنگاری در توییتر نموداری از جزئیات پیش بینی خود درباره روند کوتاه مدت اتریوم ارائه کرد. او در این نمودار هدف صعودی را در حدود سطح 216 دلار مشخص کرد.

قیمت اتریوم
نمودار قیمت بیت کوین

جاش اولسزیویچ، یکی دیگر از تحلیلگران معروف بازار، اخیرا هشدار داد که سرمایه گذاران باید درباره زمان تغییر شرایط به نفع روند صعودی مراقب باشند.

نمودار یک روزه قیمت اتریوم
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

اگرچه این می تواند یک نشانه صعودی آشکار باشد، اما به نظر می رسد آخرین باری که این اتفاق در ماه مارس رخ داد، اتریوم شاهد فشار شدید فروش بود. بنابراین، در واقع این می تواند یک شاخص معکوس باشد که آماده شدن برای روند نزولی را نشان می دهد.

فاندامنتال های اتریوم در حال قوی شدن هستند

صرف نظر از دیدگاه های متفاوت در بین تحلیلگران تکنیکال، به نظر می رسد که فاندامنتال های این ارز قوی هستند و می توانند باعث رشد آن شوند.

کامیلا روسو، نویسنده و مفسر معروف ارز رمزنگاری، در توییت اخیر خود درباره افزایش آدرس های دارای موجودی (غیر صفر) اتریوم صحبت کرد و توضیح داد که این آدرس ها از بیت کوین پیشی گرفته اند.

او ضمن اشاره به نمودار ارائه شده توسط گلس نود، گفت:

سال قبل تعداد آدرس های دارای موجودی اتریوم از آدرس های دارای بیت کوین پیشی گرفتند و همچنان آدرس های اتریوم در حال افزایش یافتن هستند. این اتفاق همزمان با پیدایش دیفای (DeFi) رخ داده است.

آدرس های بیت کوین و اتریوم
مقایسه تعداد آدرس های دارای موجودی بیت کوین و اتریوم

این رشد فاندامنتال باعث ایجاد یک روند صعودی قوی در چشم انداز میان مدت اتریوم شده و نشان می دهد که با وجود عملکرد ضعیف قیمت، آینده این ارز رمزنگاری همچنان روشن و امیدوارکننده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.