در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

انتقال بیش از 63 میلیون ریپل؛ آیا سقوط قیمت در راه است؟

0 856

بنیانگذار ریپل، جد مک کالب، بیش از 63 میلیون ریپل را به کیف پول شخصی خود منتقل کرد. حالا دارندگان ریپل برای سقوط احتمالی آماده می شوند.

انتقال عظیم موسس ریپل

وال آلرت، ردیاب تراکنش های عظیم، از انتقال عظیم ریپل از صندوق مک کالب به کیف پول وی خبر داد. انتقالی با ارزش بیش از 12 میلیون دلار که می تواند بازار را آماده سقوط کند.

این ردیاب تراکنش های رمزنگاری همچنین افزود که این انتقال فقط بخشی از پرداخت های بین مک کالب و ریپل است:

این فقط بخشی از تسویه حساب های بین ریپل و جد مک کالب است. از حساب Tacostand به طور دوره ای، ریپل به حساب rLkM…Q1A ارسال می شود که در بازار فروخته می شوند.

درست زمانی که به نظر می رسید وضعیت قیمت ریپل در حال بهبود است و شرکت از لیست شدن جدید خبر داده بود، دارندگان ریپل بار دیگر با ادامه مشکل عرضه بیش از حد ریپل و سقوط ناشی از انتقال به مک کالب روبرو می شوند.

هشدارهایی که توییت می شد نشان دهنده خشم بسیار زیاد دارندگان ریپل و تحقیر و کنایه مخالفان ریپل بود. اجماع صحبت ها تقریبا یکسان بود و همه آنها را می توان در یک جمله خلاصه کرد: “سقوط در راه است.”

آیا مک کالب نهنگ ریپل است؟

مک کالب در سال 2014 به ریپل پیوست و ارائه دهنده اصلی ایده توکن ریپل بود. اما وی بعدا این شرکت را برای شروع کار با استلار ترک کرد و بر سر تسویه حساب با شرکت بر اساس پرداخت با ریپل به صورت دوره ای، توافق کرد. 

همانطور که وال آلرت نیز اشاره کرده است، این ریپل ها معمولا در بازار فروخته شده که باعث نا امیدی دارندگان این توکن می شود. با این حال و با توجه به شرایط قرارداد، مک کالب ممکن است فقط بخشی از آنها را بفروشد و موظف است این کار را با احتیاط انجام دهد و نباید باعث به هم ریختن متوسط قیمت ریپل در بازار شود. بنابراین با این شرایط آیا این انتقال بر قیمت ریپل تاثیر خواهد گذاشت؟

طبق پست قرار داده شده توسط وال آلرت:

با توجه به حجم مبادلات روزانه، مقداری که وی(مک کالب) می فروشد بسیار ناچیز است. به عنوان مثال از 1 تا 7 ژوئن سال 2017، او در مجموع 205 میلیون ریپل را به مبلغ 741000 دلار فروخت. حجم کل مبادلات انجام شده در آن هفته تنها در صرافی بیتستامپ 127 میلیون ریپل بود. با این حال حجم شاخص خوبی برای تحلیل بازار نیست.

در ادامه این پست آمده، داده های کافی برای تایید این که آیا این پرداخت های دوره ای تاثیری بر قیمت دارد یا خیر، وجود ندارد. با این حال از آنجا که وی تنها ریپل را می فروشد:

موجودی او به طور خالص افزایش می یابد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که سود وی مستقیم از طریق بیتستامپ واریز می شود و هیچ مدرکی مبنی بر سرمایه گذاری مجدد آن در بازار رمزنگاری پیدا نکردیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.