در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شرح مختصری بر کیف پول ارزهای دیجیتال

0 6,230

1. کیف پول ارز رمزنگاری شده چیست؟

کیف پول رمزنگاری شده بخشی از یک نرم افزار است که شما را قادر می سازد ارزهای رمزنگاری شده را مثل بیت کوین ارسال و دریافت کنید. آنها می توانند همزمان از چندین توکن و ارز رمزنگاری شده پشتیبانی و نگهداری کنند. اگرچه اکثر کیف پول ها تنها از تعداد محدودی از ارزهای رمزنگاری شده نگهداری می کنند.

کیف پول ها از یک کد بلند 16 رقمی به نام کلید خصوصی که تنها برای شما و کیف پول شما ایجاد شده است، استفاده می کنند. ارقام این کد باید با یک کلید عمومی مطابقت کنند تا شما بتوانید پولتان را خرج و تبدیل کنید.

کیف پول ها به اشکال مختلفی عرضه می شوند. آنها می توانند به شکل دستگاه های سخت افزاری بوده و ارز را ذخیره کنند که گاهی برای انجام معاملات به اینترنت متصل می شوند( بعضی از افراد زمانی که نیازی به آن ندارند، کیف پول را در گاوصندوق بانک نگهداری می کنند). شما حتی می توانید، کلید ها را روی یک تکه کاغذ بنویسید که یک نوع روش نگهداری بصورت آفلاین می باشد.

کیف پول آنلاین، شبیه برنامه کاربردی بانک های سنتی هستند. شما می توانید به موجودی حساب خود از طریق چندین دستگاه دسترسی داشته باشید و اگر شما موبایل یا پسووردهایتان گم کردید، ارز دیجیتال شما از دست نمی رود.

2. گام های ایجاد یک کیف پول چیست؟

اول باید ببینید که می خواهید چطور به کیف پولتان دسترسی داشته باشید.
آیا شما می خواهید از تلفن همراهتان استفاده کنید؟ یک رایانه رومیزی ؟ آیا شما می خواهید به سایتی وارد شوید؟ یا از یک سخت افزار برای نگهداری آفلاین کلیدهایتان استفاده کنید؟ بعضی از کیف پول ها با تمامی پلت فورم ها کار نمی کنند بنابراین مهم است که این را بخاطر داشته باشید.
سپس مشخص کنید، کیف پولی که می خواهید از آن استفاده کنید، از ارزهای رمزنگاری شده ای که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید پشتیبانی می کند؟ از اینکه این کیف پول مورد قبول و قابل اعتماد است اطمینان حاصل کنید.
اکثر ارائه کنندگان کیف پول یک راهنمای گام به گام را برای استفاده از نرم افزارشان برای مشتریان فراهم می کنند. روند آن تقریبا مشابه با ایجاد و ساخت یک ایمیل است. پشتیبان گیری(back-up) از پسورد کلید خصوصیتان و نگهداری آن در مکانی امن کار مهمی است.

3. اگر شرکت کلید خصوصی من را بداند آیا می تواند ارز رمزنگاری من را سرقت کند؟

از لحاظ تئوری یک شرکت می تواند از کلید خصوصی ای که شما به امانت به آن سپرده اید سوء استفاده کند و سرمایه شما را سرقت کند. همچنین مواردی بوده است که کاربران قادر به گرفتن موجودی از حساب کیف پولشان نبوده اند. این قبیل ارائه دهندگان کیف پول به تدریج از بین رفته اند.
به دنبال کیف پول های رسمی باشید که مطابق با آخرین روش های علمی و تکنولوژی پیشرفته تر از موجودی کیف پول شما محافظت می کنند. راههای متفاوتی برای پی بردن به این ویژگی ها وجود دارد. مطالعه و بررسی جوانب مثبت و منفی کیف پول ها می تواند به شما در انتخاب و تصمیم آگاهانه کمک نماید.

4. برای اینکه ارز دیجیتال در امنیت نگهداری شود باید چه کرد؟

حتی الامکان سعی کنید از گزینه های حفاظت آفلاین استفاده کنید، به خصوص اگر قصد دارید ارز دیجیتال خود را برای زمانی طولانی ذخیره کنید. حفاظت آنلاین برای زمانیکه شما سعی دارید حسابتان همیشه چک شود و در آن سرمایه شما براحتی برای تراکنش ها در دسترس باشند، مناسب است.
اولین نکته این است که باید رایانه و یا تلفن همراه شما در برابر برنامه ها و نرم افزارهای مخرب محافظت شود.
دوم، اگر شما از کیف پول های آنلاین استفاده می کنید، همیشه مراقب ایمیل هایی که ادعا می شود از جانب آنهاست، باشید. یک ایمیل معتبر معمولا شامل اطلاعات درخواستی است که تنها آن ها از آن اطلاع دارند، می باشد. ایمیل های جعلی از سمت کلاهبرداران اغلب از نمادها و گفتار شرکت های رسمی برای وسوسه شما برای اینکه نشان دهند ایمن هستند، استفاده می کنند. اگر شما با دقت آدرس آنها را بررسی کنید می توانید متوجه نشانه هایی مثل اشتباه چاپی و یا دامنه ای متفاوت که می تواند یک آدرس را از noreply@coineth.com به no_reply@coinneth1.io. تغییر دهد، شوید.

5. من ارز را ارسال کرده ام اما کیف پول خالی است! برای انجام تراکنش چقدر زمان میبرد؟

این امر بستگی به سرعت کانفرم(تایید) در شبکه بلاک چین دارد.
زمانش می تواند بسته به نوع تراکنش ها و همچنین نوع ارزهای رمزنگاری متفاوت باشد.
میزان استاندارد برای بیت کوین تعداد 6 تایید قبل از اینکه یک تراکنش انجام شود، است. و این پروسه می تواند بسته به میزان فعالیت و ترافیک شبکه زمان ببرد.
دیگر ارزهای دیجیتال ممکن است تعداد بیشتری کانفرم نیاز داشته باشند اما نه به این معنا که زمان بیشتری را برای انجام انتقال نیاز دارند و تراکنش کندتر صورت می پذیرد. به عنوان مثال برای اتریوم 24 تایید لازم است، این درحالیست که واریز در چند دقیقه صورت می گیرد.

6. من در حسابم ارز دیجیتال داشتم اما حالا موجودی حسابم صفر می باشد. ارز به کجا رفته است؟

علت می تواند بخاطر این باشد که پول شما به حافظه آفلاین منتقل شده است.
بعضی از ارائه دهندگان خدمات کیف پول، سرمایه ها را به آدرس خارج از دسترس برای پرداخت و به حافظه آفلاین انتقال می دهند تا از کلید و دارایی کاربرانشان بطور ایمن محافظت کنند.
زمانیکه این دسته از کاربران می خواهند یک پرداخت را انجام دهند، ارز آنها از حافظه آفلاین به مقصد پرداخت مورد نظر انتقال می یابد.

منبع exchanging.ir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.