در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین سطح 7100 دلار را حفظ کرد؛ احتمال تست دوباره سطح 5000 دلار

0 1,525

بیت کوین در 8 آوریل همچنان به حرکت خود برای رسیدن به سطح 7500 دلار ادامه داد، زیرا حرکت صعودی سطح حمایت 7000 دلار را با قدرت حفظ کرد. البته، تحلیلگران هشدار می دهند که احتمالا قیمت سطح 5000 دلار را دوباره تست خواهد کرد.

حفظ کردن سطح 7000 دلار

داده های Coin360 و Cointelegraph Markets نشان می دهند که بیت کوین در روز چهارشنبه با یک حرکت نوسانی 300 دلاری در منطقه 7100 دلار تا 7410 دلار معامله می شد.

Bitcoin 1-day price chart. Source: Coin360
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

این عملکرد قوی تقریبا بعد از حرکت صعودی در بازارهای سنتی رخ داد. بازارهای سنتی به جبران کاهش های خود ادامه دادند، چون انتظار می رود که روند شیوع کروناویروس نزولی شود.

در حال حاضر، بیت کوین در حدود سطح 7300 دلار معامله می شود، اما با ادامه حرکت رو به بالا، تحلیلگران هشدار می دهند که به نظر می رسد این حرکت فاقد قدرت کافی باشد.

مایکل ون دپوپ، تحلیلگر Cointelegraph Markets، در توییت روز چهارشنبه گفت:

اگر قیمت به سطح 7400 تا 7600 دلار برسد، شاهد واگرایی های نزولی خواهیم بود و این دلالت ضمنی به سقف قیمت دارد. از دست دادن سطح 6900 دلار خوشایند نیست و قیمت به سطح حمایت اولیه 5800 دلار سقوط خواهد کرد.

ون دپوپ: حجم افزایش نیافت

تمرکز اصلی در روز هاوینگ بیت کوین کش بر روی استخراج کنندگان بیت کوین بود. ماه آینده بیت کوین شاهد هاوینگ و کاهش پاداش استخراج خود خواهد بود. هاوینگ بیت کوین اس وی هم امروز رخ خواهد داد.

در ضمن، سختی استخراج بیت کوین 5.4 درصد افزایش یافته و احتمالا در تنظیم  بعدی در دو هفته آینده نیز افزایش مشابهی خواهد داشت.

کسانی که قبل از همه گیری کروناویروس بیت کوین خریداری کرده اند، از کاهش های قیمت این ارز مصون مانده اند. با احتساب قیمت 7260 دلار، این ارز از ابتدای سال تاکنون بیش از یک درصد افزایش قیمت داشته است.

البته، ون دپوپ همچنان ریسک گریز باقی ماند. به گفته وی بعد از کاهش شدید قیمت، حجم کل مبادلات این ارز افزایش نیافته است:

به احتمال زیاد قیمت برای تست سطح حمایت و دوره انباشت، به سطح 5000  دلار سقوط خواهد کرد و بعد از آن قیمت به سمت سطوح بالاتر در منطقه 9000 تا 9500 دلار افزایش خواهد یافت.

بیت کوین در آستانه آغاز یک روند صعودی قدرتمند

به نظر می رسد که بیت کوین و کل بازار ارز رمزنگاری وارد معاملات جانبی در سطوح پایین تر از منطقه 7000 دلار شده اند و روند های صعودی در تلاش هستند تا سطح مقاومتی را که در نزدیکی سطح  7300 دلار شکل گرفته، بشکنند.

رفتار قیمت مشاهده شده در دو هفته گذشته نشان می دهد که این تثبیت قیمت ممکن است کوتاه مدت باشد، چون در آستانه شکستن به بالای یک خط روند مهم است.

طبق پیش بینی های یک تحلیلگر معروف بازار ارز رمزنگاری، شکستن به بالای این خط روند می تواند باعث حرکت صعودی و مستقیم بیت کوین به سمت سطح مقاومت بعدی در نزدیکی 9000 دلار شود.

وارد شدن بیت کوین به دوره تثبیت قیمت

روز گذشته بیت کوین با کمتر از یک درصد افزایش در حدود سطح 7250 دلار معامله می شد. بعد از این که قیمت برای چندمین بار نتوانست از سطح 7500 دلار عبور کند، وارد معاملات جانبی شد و چون فشار فروش در نزدیکی این سطح وجود دارد، روندهای صعودی در کوتاه مدت قادر به شکستن آن نخواهند بود.

چون تثبیت قیمت در زیر سطح مقاومت به لحاظ تاریخی از نشانه های روند صعودی است، رفتار فعلی قیمت به سادگی نشان می دهد که این روندها قبل از شروع حرکت بزرگ خودشان، تلاش می کنند تا قدرت خود را افزایش دهند.

گلکسی، یک تحلیلگر مشهور بازار ارز رمزنگاری در توییتر، به دنبال کنندگان خود گفت که به احتمال زیاد شاهد یک روند صعودی قوی خواهیم بود. وی تصریح کرد که این ارز پیشرو بازار در حال حاضر قیمت را به سمت یک سطح مقاومت نزولی کلیدی هل می دهد. اگر قیمت به بالای این سطح شکسته شود، به سطح 9000 دلار افزایش خواهد یافت.

معامله درمنطقه 6800 تا 9000 دلار، رویایی است و من منتظر آن هستم. همچنین احتمال کمی وجود دارد که بتوانیم امروز یا فردا این خط سبز را بشکنیم و به این سطح برسیم. به هر حال، من با صبر و شکیبایی در انتظار افزایش قیمت به سطح 9000 دلار هستم.

چندین عامل تکنیکال این نظر را تایید می کنند

مک، یکی دیگر از تحلیلگران معروف ارز رمزنگاری در توییت، تصریح کرد که چندین عامل تکنیکال نشان می دهند که احتمالا بیت کوین قبل از رسیدن به شکاف CME در حدود سطح 8600 دلار، حرکت نزولی کوتاه مدتی به سمت سطح 6800 دلار خواهد داشت.

مک در توییتر نوشت:

سناریوی روند صعودی بیت کوین

 قیمت نمی تواند از سطح 7400 تا 7650 دلار در نمودار هفتگی عبور کند

 برگشت قیمت به سطح 6800 تا 6650 دلار 

 پر کردن شکاف CME طی 4 تا 8 هفته

اگر چه به نظر می رسد که به احتمال قوی بیت کوین در یک حرکت نزولی کوتاه مدت به سطح 6800 دلار کاهش خواهد یافت، اما در این منطقه به اندازه کافی سطح حمایت وجود دارد که می تواند باعث صعود آزاد این ارز رمزنگاری به سمت سطوح بالاتر شود و تقریبا تمام كاهش های اخیر خود را جبران خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.