در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نام 4 رهبر دنیای رمزنگاری در فهرست ثروتمندترین افراد جهان

0 1,148

بیش از 2000 میلیاردر در” فهرست ثروتمندترین اشخاص سال 2020 میلادی” در مجله فوربز قرار دارند، اما فقط تعداد معدودی از آنها از دنیای ارز رمزنگاری هستند و اسم “CZ”(چانگ پنگ ژائو) در بین آنها نیست.

تنها نام چهار کارآفرین که ثروت خود را از بازار ارز رمزنگاری بدست آورده اند، در بین 2095 میلیاردر درج شده است. این مجله در تاریخ 8 آوریل نام آنها را منتشر کرد. ثروتمندترین فرد در زمینه ارز رمزنگاری، میکری ژان، از بنیانگذاران شرکت بیت مین است که با ثروت خالص 3.2 میلیارد دلار در رده 690 ام این فهرست قرار دارد. جیهان وو با 1.8 میلیارد دلار رتبه 1307 را به خود اختصاص داده است.

کریس لارسن، مدیر عامل سابق ریپل، با 2.6 میلیارد دلار  و برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس، با 1 میلیارد دلار به ترتیب در رده های  886 و 2087 این فهرست هستند. ارزش خالص دارایی این چهار میلیاردر روی هم تقریبا 8.7 میلیارد دلار است.

با وجود این که ارزش دارایی چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، بیش از یک میلیارد دلار است، اما اسم وی در لیست فوربز قرار ندارد. نام وی در فهرست” ثروتمندترین افراد در دنیای ارز رمزنگاری” این نشریه ، که در فوریه 2018 میلادی منتشر شد، در رده سوم بود . ثروت تایلر و کامرون وینکلووس، بنیانگذاران صرافی جمینی،  1.8 میلیارد دلار برآورد می شود، ولی نام آنها در این فهرست نیست. 

میلیاردر های زیادی از بازارهای مالی سنتی از جمله وارن بافت، مخالف سرسخت بیت کوین، در این فهرست بودند. گفته می شود که ارزش دارایی وی 75.4 میلیارد دلار است. حتی قبل از آن که  شرکت Zoom در دوره ” در خانه می مانیم” اوج گرفت، اریک یوان، مدیرعامل این شرکت، به ثروت زیادی دست یافته بود. ثروت این شخص که به تازگی به این فهرست اضافه شده، 5.5 میلیارد دلار است.

بیت کوین یا موز

شرکت های فناوری بلاک چین و ارز رمزنگاری شاهد سرمایه گذاری های عمده ای از میلیونر ها و میلیاردرها بوده اند، اما برخی دیگر مانند وارن بافت که ثروت خود را از بازارهای سنتی بدست آورده اند، تمایلی به پذیرفتن ارزهای رمزنگاری ندارند. مارک کوبان که 4.6 میلیارد دلار ثروت دارد، می گوید که ترجیح می دهد” موز داشته باشد” تا بیت کوین.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.