در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا از صرافی بایننس و ریزش قیمت در بازار

0 155

کمیسیون معاملات آتی کالای (CFTC) آمریکا روز دوشنبه از صرافی بایننس و چانگ پنگ ژائو به اتهام ارائه آگاهانه محصولات مشتقات ارز رمزنگاری ثبت نشده و نقض قوانین فدرال شکایت کرد.

در این شکایت که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ایالت ایلینوی تنظیم شده، CFTC چندین ارز رمزنگاری از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، تتر و بایننس یو اس دی را کالا نامیده و ادعا کرده که بایننس معاملات مشتقات این ارزها را برای کاربران آمریکایی ارائه می دهد. این شکایت همچنین ادعا می کند که این صرافی تحت مدیریت شخص ژائو به کارمندان خود دستور داده تا مکان های خود را از طریق استفاده ازشبکه های خصوصی مجازی (VPN) مخفی کنند. علاوه بر این، گری گنسلر(رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا) قبلا گفته بود که توکن های شبکه های اثبات سهام، اوراق بهادار هستند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین
الگوریتم اثبات سهام یا PoS چیست؟

CFTC بایننس را به نقض قوانین مربوط به ارائه معاملات آتی، قراردادهای اختیار معامله غیر قانونی کالاهای خارج از بورس، عدم ثبت نام به عنوان کمیسیون معاملات آتی، نظارت ضعیف بر کسب و کار خود، عدم اجرای فرایندهای KYC و مبارزه با پولشویی متهم کرده است.

این شکایت ادعا می کند که بایننس با وجود قانون مسدود یا محدود کردن کاربران آمریکایی، از سال 2019 تا به امروز تراکنش های بیت کوین، اتریوم و لایت کوین برای این کاربران انجام داده است. این صرافی و مدیران آن عمدا قوانین ایالات متحده را نقض کرده اند.

تاثیر این شکایت بر قیمت ارزهای رمزنگاری

انتشار این خبر به سرعت بازار ارز رمزنگاری را تحت تاثیر قرار داد و قیمت بیت کوین حدود 4 درصد کاهش یافت. داده های تریدینگ ویو نشان می دهند که قیمت بیت کوین در صرافی کوین بیس تا سطح 26525 دلار کاهش یافت که پایین ترین سطح پس از 17 مارس بود. در زمان انتشار این مطلب، قیمت این ارز بزرگ بازار در حدود سطح 27000 دلار نوسان می کرد. 

قیمت توکن BNB نیز درست قبل از انتشار خبر شکایت CFTC از بایننس، 6 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، ارزش سهام مرتبط با ارز رمزنگاری سقوط کرد.

بایننس

قیمت اتریوم به زیر سطح 1700 دلار کاهش یافت، اما دوباره به بالای آن برگشت. قیمت لایت کوین نیز 4.8 درصد سقوط کرد.

دور زدن محدویت های قانونی توسط بایننس

طبق گزارش CFTC، صرافی بایننس که شعبه ای به نام Binance.US در ایالات متحده دارد، سیستمی را ایجاد کرد تا دسترسی و فعالیت‌های واقعی خود را پنهان کند. اتکای بایننس به هزارتوی نهادهای شرکتی برای راه‌اندازی پلتفرم بایننس از پیش برنامه‌ریزی شده بوده است. این برنامه به گونه ای طراحی شده که مالکیت، کنترل و مکان پلتفرم بایننس را پنهان کرده است.

گرچن لو (مشاور ارشد CFTC) در یک بیانیه مطبوعاتی اقدامات بایننس را “فرار عمدی از قوانین ایالات متحده” خواند و به چت‌ها و ایمیل‌های داخلی این صرافی اشاره کرد. علاوه بر این، بایننس کاربران خود در آمریکا را تشویق کرده تا از روش های مختلفی (از جمله VPN جهت مخفی کردن مکان واقعی خود) برای فرار از محدودیت‌های اعمال شده در این کشور استفاده کنند.

بایننس به مشتریان مهمی مانند شرکت های بازرگانی دستور داده تا شرکت های پوششی را در مکان‌هایی مانند جرسی و جزایر ویرجین راه‌اندازی کنند تا از محدودیت‌ها فرار کنند. این شکایت با استناد به گزارش‌های ماهانه داخلی ارسال شده به ژائو افزود که بخش زیادی از کاربران  و مشتریان بایننس از آمریکا (حدود 17.8 درصد) بوده اند.

یک سخنگوی بایننس بدون اظهار نظر در مورد اتهامات مطرح شده در این شکایت گفت که این صرافی در دو سال گذشته سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی انجام داده تا مطمئن شود کاربران آمریکایی فعال در پلتفرم خود ندارد. افزایش تیم امنیتی خود از 100 به 750 نفر و هزینه 80 میلیون دلار برای فرایند KYC از جمله این سرمایه گذاری ها هستند.

سخنگوی بایننس گفت که این صرافی قانون مسدود کردن کاربران آمریکایی را اعمال می‌کند و هر کسی را که تشخیص دهد شهروند آمریکایی است، صرف نظر از این که در کجای جهان زندگی می‌کند، مسدود می کند. این صرافی همچنین ارائه‌دهندگان موبایل و آدرس‌های IP و حساب‌های بانکی ایالات متحده را مسدود می کند.

غافلگیر شدن معامله گران

جولیوس د کمپنیر، تحلیلگر تکنیکال، گفت که پیامدهای این شکایت مشخص نیست و امکان دارد که بیت کوین به سطح 25000 دلار کاهش یابد. تا زمانی که این سطح حفظ شود، شکست از یک کف بلند مدت به قوت خود باقی می ماند. شکست منطقه مقاومت بین 29000 تا 32000 دلار راه را برای یک حرکت صعودی بسیار قوی باز می کند.
مفهوم سطوح حمایت و مقاومت چیست و چه کاربردی دارد؟

شکایت CFTC از بایننس معامله گرانی را که روی افزایش قیمت بیت کوین  شرط بندی کرده بودند غافلگیر کرد. بر اساس داده های کوین گلس، حدود 39 میلیون دلار از موقعیت های لانگ آنها لیکوئید شد.
موقعیت خرید (long) یا فروش (short) چیست؟ چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.