در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا زمان فروش ریپل است؟ بررسی تکنیکال و فاندامنتال ریپل

0 180

ریپل از 27 مارس عملکرد بهتری نسبت به سایر ارزهای رمزنگاری داشته و در هفت روز گذشته بیش از 25 درصد افزایش یافته است.
ریپل چیست و چگونه کار می کند؟

ریپل

خرید و انباشت قبل از اعلام حکم پرونده SEC

ریپل طی هفت روز گذشته شاهد رشد پی در پی بوده است، زیرا انتظار می رود که نتیجه شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از ریپل تا پایان ماه مارس معلوم شود.

در ضمن، موجودی آدرس های دارای 10 تا 100 میلیون ریپل از ماه فوریه تاکنون بیش از 1 درصد افزایش یافته است. در همین مدت، موجودی آدرس های دارای 1 تا 10 میلیون توکن 0.75 درصد کاهش یافته است.

آدرس ریپل
موجودی آدرس های دارای 1000 تا 100 میلیون ریپل

آدرس هایی که بین 1000 تا 1 میلیون ریپل دارند، نیز در همان بازه زمانی موجودی خود را افزایش داده اند. این نشان می دهد که  نهنگ های ریپل توکن های بیشتری را در روزهای منتهی به صدور حکم اختصاری پرونده SEC خرید و انباشت کرده اند.

بسیاری از ناظران، از جمله جان دیتون (کارشناس مسائل حقوقی) ریپل را برنده این پرونده می دانند و استدلال می کنند که SEC ممکن است قبل از شکایت از ریپل به دلیل ارتکاب تقلب در اوراق بهادار، “ابلاغ صحیح” ارائه نکرده باشد.

در ماه‌های اخیر، آنالیسا تورس، قاضی فدرال ناظر بر دعوی، نیز با اقدامات مختلف از ریپل حمایت کرده است. برای مثال، وی درخواست ریپل مبنی بر این که SEC ایمیل های داخلی و اسناد مربوط به ارزهای رمزنگاری را عمومی می کند، قبول کرده است و این می تواند ثابت کند که این نهاد نظارتی به طور ناعادلانه این شرکت را هدف قرار داده است.

آیا قیمت ریپل در ماه آوریل 25 درصد کاهش خواهد یافت؟

از نظر تکنیکال، روند صعودی، قیمت ریپل را  به منطقه تلاقی مقاومت ها نزدیک کرده است که احتمالا در هفته های آتی منجر به نزولی شدن روند خواهد شد.
خط روند چیست و چه کاربردی در پیش بینی قیمت بیت کوین دارد؟

این منطقه شامل یک خط روند نزولی چند ساله (رنگ سیاه)، میانگین متحرک نمایی 200 روزه (موج آبی) و یک سطح مقاومت افقی در 0.5 دلار (رنگ بنفش) است.
استفاده از میانگین متحرک نمایی برای شناسایی جهت روند و مناطق حمایت و مقاومت

مقاومت

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی سه روزه این ارزبه عدد 70 نزدیک می شود که منطقه اشباع خرید است و بر روند نزولی برای آوریل می افزاید.
شاخص قدرت نسبی (RSI) چیست و چگونه می توان از آن در تحلیل قیمت استفاده کرد؟

در صورت کاهش، هدف قیمت خط روند صعودی چند ماهه (رنگ سیاه) در حدود سطح حمایت 0.35 دلار خواهد بود که تقریبا 25 درصد پایین تر از سطح فعلی قیمت است. از طرف دیگر، شکست به بالای خط روند نزولی، قیمت را به سطح مقاومت 0.60 دلار خواهد رساند.

این سطح در دسامبر 2021 و ژانویه 2022 یک سطح حمایت بوده و در بازه زمانی سپتامبر تا اکتبر 2022 به مقاومت تبدیل شده است. سطح 0.60 دلار همچنین هدف الگوی پرچم سه گوش صعودی است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.