در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا روند درخشان بازار سال 2017 در سال 2020 تکرار خواهد شد؟

0 1,162

از زمان جهش بزرگ بیت کوین و ارزهای رمزنگاری در اواخر سال 2017 و سقوط پس از آن در سال 2018، همه منتظر بازگشت قیمت بیت کوین به اوج خود هستند. در واقعیت ممکن است این روند کمی طول بکشد.

ساخته شدن آرام زمینه

نگاهی به سال های گذشته می تواند نشانه هایی از آنچه ممکن است در سال 2020 برای قیمت بیت کوین رخ دهد را به ما نشان دهد. اما این انتظار حالا با وجود محصولات جانبی بیت کوین مانند قراردادهای آتی بیت کوین که در دسترس بسیاری از سرمایه گذاران خرد و کلان است، با سال 2017 متفاوت خواهد بود.

اگر تاریخ برای بیت کوین تکرار شود، از جهش و ریزش های قیمت بیت کوین در سال های گذشته می توان برای پیش بینی آینده بیت کوین استفاده کرد. معامله گر ارزهای رمزنگاری، کریپتو مایکل، این سال ها را با هم مقایسه کرده است:

سال 2013 مشابه سال 2017 بود.

سال 2014 مشابه سال 2018 بود.

سال 2015 مشابه حرکت پارابولیکی سال 2019 بود.

اما در صورت عادی بودن و ادامه این روند، سال 2019 به بعد شبیه سال 2017-2016 خواهد بود.

سال 2016 بسیار شبیه سال 2019، بازار در قیمت پایین و با حرکات آهسته شروع شد. سپس در اواسط سال به اوج رسید و در ادامه به سمت پایین تصحیح شد.

انتظار و امید این است که مانند سال 2017 که شاهد افزایش حدود 1500 درصدی قیمت بیت کوین بودیم، در سال 2020 نیز تکرار شود. بعید به نظر می رسد که چنین جهشی رخ دهد، اما این الگو ممکن است عینا تکرار شده و منجر به افزایش جهشی قیمت بیت کوین قبل از پایان یافتن سال شود.

دنبال کنندگان توییتر رمزنگاری Tommy Mustache معتقدند که بازار ارزهای رمزنگاری مانند آنچه که در حباب دات کام رخ داد، به آرامی بهبود می یابد:

برای موافق بودن با تکرار تاریخ، نیاز نیست که یک نابغه یا یک سرمایه گذار عالی باشید. درست مانند حباب دات کام که در سال 2001 منفجر شد و حدود سه سال طول کشید تا دوباره بازار بهبود یابد و روند آهسته صعودی خود را آغاز کند.

همانطور که می دانید بازار صنعت دات کام در زمان اوج خود یک تریلیون دلار ارزش داشت، در حالی که ارزش بازار ارزهای رمزنگاری در زمان اوج خود در ژانویه 2018 به حدود 800 میلیارد دلار رسید.

ممکن است چندین سال طول بکشد تا دوباره بازار ارزهای رمزنگاری به اوج خود بازگردند. مثلا سهام شرکت آمازون نه سال طول کشید تا دوباره به بالاترین ارزش خود بازگشت.

برای رسیدن به یک ارزش بازار تریلیون دلاری، قیمت بیت کوین، با توجه به مقدار عرضه شده در حال حاضر، باید به 55 هزار دلار برسد. رسیدن به چنین قیمتی در سال جاری بعید است، اما در یک بازه زمانی 5 ساله رسیدن به این قیمت دور از ذهن نخواهد بود.

ارزش بازار هنوز 75 درصد از اوج خود پایین تر است

در حال حاضر ارزش کل بازار بیش از 200 میلیارد دلار است. این در حالی است که علیرغم افزایش تسلط بیت کوین در سال 2019، ارزش بازار هنوز 75 درصد پایین تر از زمان اوج خود است.

سال گذشته ارزش بازار یک افزایش 50 درصدی را ثبت کرد و از 125 میلیارد دلار به 190 میلیارد دلار رسید. اگر این روند امسال نیز تکرار شود، باید ارزش بازار به 400 میلیارد دلار برسد. این تقریبا نیمی از ارزش تریلیون دلاری هدف است و احتمالا رشدی آهسته خواهد داشت.

روزهای جهش و ریزش بازار ارزهای رمزنگاری به دلیل FOMO دیگر به پایان رسیده و بازار می تواند دوباره رشد آهسته خود را از سر گیرد و تاریخ گذشته را دوباره تکرار کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.