در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ادامه روند نزولی در بازار؛ عدم تمایل معامله گران به خرید در سطوح فعلی

0 605

تقاضای پایین از طرف سرمایه گذاران خرده فروشی و داده های بازار مشتقات منعکس کننده روند نزولی برای بازار ارزهای رمزنگاری در کوتاه مدت هستند.

ارزش کل بازار ارز رمزنگاری از 24 روز قبل تاکنون در داخل یک کانال نزولی بوده و سطح حمایت 1.65 تریلیون دلار را در 6 مه مجدد تست کرد. قیمت بیت کوین نیز به سطح 35550 دلار کاهش یافت که پایین ترین سطح آن در 70 روز اخیر است.

ارزش بازار
نمودار 12 ساعته ارزش کل بازار ارز رمزنگاری

از نظر عملکرد، ارزش کل بازار ارز رمزنگاری طی 7 روز گذشته 6 درصد کاهش یافته، اما این اصلاح در ارزش کل بازار منعکس کننده عملکرد آلت کوین های دارای ارزش بازار متوسط (که در همین بازه زمانی 19 درصد یا بیشتر کاهش قیمت داشته اند) نیست.

آلت کوین ها بیشترین کاهش را داشتند

در هفت روز گذشته، بیت کوین و اتریوم به ترتیب 7 و 5.8 درصد کاهش قیمت داشته اند. در همین حال، برخی آلت کوین ها شاهد کاهش شدید قیمت بودند. در جدول زیر ارزهای برنده و بازنده در بین 80 ارز برتر بازار را مشاهده می کنید.

آلت کوین
ارزهای برنده و بازنده

قیمت ترون (TRX) پس از این که ترون دائو ارز پایدار یو اس دی دی (USDD) را در 5 مه عرضه کرد، 26.9 درصد افزایش یافت. این ارز پایدار الگوریتمی از طریق پروتکل بین زنجیره ای BTTC به شبکه اتریوم و بی ان بی چین (BNB) متصل می شود.

پس از این که اپلیکیشن صرافی غیر متمرکز وان اینچ (1INCH) با انجام 6 میلیون  سواپ در صدر اپلیکیشن های شبکه پالیگان قرار گرفت، قیمت آن 5.6 درصد افزایش یافت.

قیمت استپن (GMT) پس از رشد 70 درصدی بین 18 تا 28 آوریل، 35 درصد کاهش یافت. اتفاق مشابهی برای توکن ایپ کوین رخ داد و قیمت آن بعد از افزایش 94 درصدی بین 22 تا 28 آوریل، کاهش شدیدی یافت.

پریمیوم تدر منفی شد

پریمیوم تدر تقاضا از طرف سرمایه گذاران خرده فروشی چین و اختلاف بین معاملات همتا به همتا در این کشور و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند. عدد بالای 100 درصد نشان دهنده تقاضای بیش از حد برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری است. از طرف دیگر، 4 درصد  پایین تر از 100 درصد معمولا حاکی از فروش زیاد است.

تدر
پریمیوم تدر

پریمیوم تدر اوکی ایکس در 30 آوریل به 1.7  درصد رسید که نشان دهنده افزایش تقاضا از  طرف سرمایه گذاران خرده فروشی بود. اما این شاخص پنج روز بعد به صفر درصد کاهش یافت.

در ساعات اولیه 6 مه، پریمیوم تدر به منفی 1 درصد رسید. داده ها نشان می دهند که احساسات سرمایه گذاران خرده فروشی با کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطح 37000 دلار، بیشتر نزولی شده است.

احساسات معامله گران در بازار آتی

صرافی های معاملات آتی از مکانیسمی به نام “فاندینگ ریت” استفاده می کنند تا تعادل در بازار برقرار شود. روش این مکانیسم ساده است: اگر تعداد خریداران یا موقعیت های لانگ در بازار بیشتر باشد، فاندینگ ریت افزایش می یابد و بالعکس. فاندینگ ریت معمولا هر 8 ساعت یکبار تنظیم می شود.

فاندینگ ریت مثبت نشان می دهد که دارندگان موقعیت های لانگ اهرم بیشتری را درخواست می کنند. با این حال، زمانی که دارندگان موقعیت های شورت به اهرم بیشتری نیاز دارند، فاندینگ ریت منفی می شود.

فاندینگ ریت
فاندینگ ریت

طبق جدول بالا، فاندینگ ریت هفت روزه برای بیت کوین و اتریوم اندکی مثبت بوده است. داده ها نشان دهنده تقاضای اهرم تقریبا بالایی از سوی خریداران (دارندگان موقعیت های لانگ) هستند، اما آن قدر نیست که معامله گران را مجبور به بستن موقعیت های خود کند. برای مثال، فاندینگ ریت مثبت 0.15 درصد هفتگی معادل 0.6 درصد در ماه است، بنابراین بعید به نظر می رسد که مشکلی ایجاد کند.

از طرف دیگر، فاندینگ ریت قراردادهای آتی دائمی آلت کوین ها منفی 0.30 درصد بود. این نرخ معادل 1.2 درصد در ماه است و بیانگر تقاضای بیشتر از سوی فروشندگان (دارندگان قراردادهای شورت) است.

تقاضای بسیار پایین از طرف سرمایه گذاران خرده فروشی (طبق داده های پریمیوم تدر) و فاندینگ ریت منفی آلت کوین ها نشان می دهند که معامله گران تمایلی به خرید در ارزش بازار 1.65 تریلیون دلاری ندارند. به نظر می رسد که خریداران قبل از ورود به موقعیت، منتظر کاهش بیشتر قیمت هستند، بنابراین احتمال ادامه روند نزولی قیمت وجود خواهد داشت.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.