در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ادغام بایننس اسمارت چین و بایننس چین و تغییر نام به بی ان بی چین

0 1,010

صرافی بایننس در روز سه شنبه 15 فوریه اعلام کرد که شبکه های بایننس چین و بایننس اسمارت چین با هم ادغام می شوند و به بی ان بی چین (BNB Chain) تغییر نام خواهند داد. این تغییر نام ارتباط بایننس اسمارت چین با توکن BNB و اکوسیستم BNB  را برجسته می کند.

BNB مانند بسیاری از پروژه ها، در مسیر تکامل خود به سمت نوآوری و تمرکززدایی بیشتر  بوده و از نظر موارد استفاده از بایننس فراتر رفته است.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی ارائه شده به کوین تلگراف، BNB  مخفف “Build and Build” و به جای نام بایننس کوین (Binance Coin) است. بی ان بی چین با پشتیبانی BNB قابلیت های پیشرفته ای را معرفی می کند و متمرکز بر ایجاد زیرساخت وب 3.0 است.

بی ان بی چین شامل موارد زیر است:

  • بخش مدیریت زنجیره و بایننس چین (که در آن استیکینگ و رای گیری صورت می گیرد) به بی ان بی بیکن چین ( BNB Beacon Chain) تغییر یافته است.
  • بایننس اسمارت چین که با ماشین مجازی اتریوم سازگار است و از چند زنجیره پشتیبانی می کند، بی ان بی اسمارت چین ( BNB Smart Chain) نامیده می شود و مخفف آن همچنان BSC است.

بی ان بی چین تمام توسعه وب 3.0 خود را زیر چتر MetaFi قرار می دهد که توسعه دهندگان و پروژه های متاورس، GameFi  و SocialFi را گرد هم می آورد. این شبکه از اپلیکیشن ها در مقیاس بزرگ استقبال می کند، در حالی که با تمرکز بر مقیاس پذیری، تعداد اعتبار سنج را از 21 به 41 افزایش می دهد.

سامی کریم (( Samy Karim)هماهنگ کننده در بی ان بی چین) گفت:

جامعه بی ان بی چین از صندوق یک میلیارد دلاری که قبلا راه اندازی شده، بهره مند می شود و پشتیبانی مالی و عملیاتی دریافت می کند. متخصصان، مربیان و سرمایه گذاران برجسته نیز می توانند به این شبکه دسترسی داشته باشند. این اکوسیستم امکان اجرای طیف وسیعی از برنامه ها را، از رویدادها و کارگاه های آموزشی زنده گرفته تا هکاتون ها و نشست های حضوری، فراهم می کند.

نکته: هکاتون رویدادی است که در آن برنامه‌ نویسان و توسعه دهندگان نرم‌ افزار گرد هم می‌ آیند و در توسعه پروژه‌ های نرم‌ افزاری و گاهی سخت‌ افزاری با یکدیگر همکاری می‌ کنند.


بایننس اسمارت چین در سپتامبر 2020 به عنوان جایگزینی برای بلاک چین اتریوم راه اندازی شد و نوید کارمزد پایین تر و پردازش سریع تر تراکنش ها را داد. این شبکه به دلیل سهولت عملیات، قابلیت همکاری و کارمزد پایین در مدت کوتاهی مورد استقبال گسترده توسعه دهندگان مالی غیرمتمرکز (دیفای) و پروژه های NFT قرار گرفت. این تغییر نام در راستای اهداف شبکه برای ترکیب کردن دیفای و واقعیت مجازی در متاورس صورت گرفته است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.