در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بزرگ ترین به روزرسانی در شبکه لایت کوین به زودی انجام خواهد شد

0 661

به‌روزرسانی بزرگ میمبل ویمبل (MWEB) شبکه لایت کوین توسط اکثر نودها تایید شده و آماده فعال‌سازی است. به گفته دیوید بِرکِت (سرپرست تیم توسعه MWEB)، این به‌روزرسانی در دو هفته آینده و در بلاک 2 میلیون یا 19 مه تکمیل خواهد شد.

بِرکِت تصریح کرد که کاربران دارای نسخه به روز شده نرم‌افزار ( 0.21.2) می‌توانند تراکنش‌ها را با قابلیت MWEB انجام دهند. این نسخه پس از چندین سال توسعه قرار است امروز منتشر شود. وی گفت:

هرکسی که علاقه‌مند به استفاده از MWEB است (به خصوص کسانی که یکی از نسخه‌های منتشر شده قبلی را نصب کرده‌اند) باید نرم‌افزار خود را قبل از فعال شدن MWEB به نسخه 0.21.2 ارتقا دهد. اگر این به‌روزرسانی را بعد از فعال‌سازی MWEB انجام دهید، متاسفانه باید بلاک‌چین را مجدد از ابتدا همگام‌سازی کنید.

به‌روزرسانی میمبل ویمبل عملکرد و قابلیت‌های حفظ حریم خصوصی بهتری را در اختیار کاربران لایت کوین قرار می‌دهد و این می‌تواند باعث افزایش تقاضا برای این ارز شود.

سرپرست تیم توسعه توضیح داد که کیف پول ارتقا یافته “کامل و یکپارچه” است. البته، به خاطر مشکلات ثابتی که در مرحله آزمایش به‌روزرسانی پیدا شدند، تغییراتی در آن ایجاد شده است.

در پست قبلی، بِرکِت به طور مفصل در مورد برخی از مشکلات رفع شده در مرحله آزمایش MWEB توضیح داد. این موارد شامل سابقه تراکنش کیف پول، مشکلات مربوط به اصول استخراج و تغییر در کد هزینه برای جلوگیری از یک باگ بودند.

این توسعه‌دهنده گزارش داد:

منطق اجماع مدتی است که ثابت بوده و کیف پول در چندماه گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است، چون تمرکز ما روی رفع مشکلات پیدا شده در طول مرحله آزمایشی بود. به نظر می رسد که قسمت های اصلی اکنون به خوبی کار می کنند و من انتظار دارم که اکثر افراد بتوانند بدون مشکل از MWEB استفاده کنند.

آیا این به روزرسانی بر قیمت لایت کوین تاثیر خواهد گذاشت؟

در زمان انتشار این مطلب، قیمت لایت کوین در حدود سطح 96 دلار بود. قیمت این ارز در یک ماه گذشته 22 درصد و در یک سال گذشته 73 درصد کاهش داشته است. به نظر می رسد که فعالان بازار نسبت به به‌روزرسانی  میمبل ویمبل هیچ واکنشی از خود نشان نداده اند.

قیمت لایت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت لایت کوین

با وجود این که این یکی از مورد انتظارترین به روزرسانی ها است، به نظر می رسد که قیمت لایت کوین در کوتاه مدت از بیت کوین و ارزهای بزرگ تر بازار پیروی کند. شاخص ها به دو واقعیت مهم برای آینده لایت کوین اشاره می کنند.

اول، همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، سرمایه گذاران خرده فروشی و کوچک (رنگ های زرد و سبز در نمودار) در حرکت اخیر قیمت اقدام به خرید کرده اند که این از نظریه مورد انتظار بودن به روزرسانی MWEB  حمایت می کند. احتمالا، این سرمایه گذاران انتظار افزایش قیمت را در بلند مدت دارند، چون میمبل ویمبل می تواند منجر به ایجاد موارد استفاده جدید برای لایت کوین شود.

لایت کوین
فعالیت سرمایه گذاران بزرگ و کوچک

سایر سرمایه گذاران تا همین حرکت اخیر قیمت اقدام به فروش لایت کوین کرده اند. به نظر می رسد که سرمایه گذاران دارای سفارش های فروش بالای 100000 دلار، نسبت به افزایش قیمت لایت کوین تردید دارند و از آوریل در حال فروش این ارز هستند.

این سرمایه گذاران فشار فروش خود را (حداقل در بازه های زمانی کوتاه مدت) کاهش داده اند. با این حال، خریداران ممکن است برای رساندن قیمت به بالای سطح 100 دلار با مقاومت قوی روبرو شوند، چون تقریبا 10 میلیون دلار سفارش فروش در حدود این سطح وجود دارد.

منبع newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.