در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

معرفی ارزهای سودآور قابل استخراج با GPU در سال 2022

0 7,125

اگر اتریوم را با استفاده از کارت گرافیک(GPU) استخراج می کنید و نمی دانید پس از به روزرسانی ETH 2.0 چه اتفاقی برای استخراج شما می افتد، یا یک مبتدی هستید که به دنبال ورود به عرصه استخراج ارزهای رمزنگاری هستید و نمی دانید آیا ارزشش را دارد یا نه، این مطلب ممکن است برای شما مفید باشد. در اینجا سعی می کنیم به برخی از مهم ترین سوالات مربوط به استخراج ارزهای رمزنگاری با استفاده از GPU پاسخ دهیم.

آیا استخراج با GPU سودآور است؟ آیا خرید و استفاده از پردازنده های گرافیکی برای ساخت یک ریگ ارزشش را دارد؟ آیا بازده سرمایه گذاری مناسبی دارد؟ چطور می توان بهترین ارز را برای استخراج در سال 2022 انتخاب کرد؟ سودآورترین ارز برای استخراج با GPU چیست؟ در این مطلب تعدادی از بهترین ارزهای اثبات کار را که می توان با GPU استخراج کرد، فهرست می کنیم. اگر قصد دارید از GPU برای استخراج استفاده کنید، این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.

اول از همه باید به این سوال پاسخ داد که آیا استخراج با GPU در سال 2022 هنوز سودآور است و یا دیگر نمی توان از آن استفاده کرد؟ باید گفت که سودآوری استخراج GPU تا حدود زیادی به ارزی که قصد استخراج آن را دارید بستگی دارد. استخراج با دستگاه های GPUمی تواند بسیار پویا و سودآور باشد.

اتریوم در حال حاضر سودآورترین ارزی است که می توانید با استفاده از GPU آن را استخراج کنید. استخراج اتریوم با GPU حداقل تا زمانی که به روزرسانی شبکه اتریوم انجام نشود، ادامه خواهد داشت. اما سوال اینجاست که پس از به روزرسانی اتریوم چه اتفاقی برای دستگاه های استخراج GPU خواهد افتاد؟
برای آشنایی با نحوه استخراج اتریوم می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید:
آموزش کامل استخراج اتریوم

استخراج GPU بعد از بروزرسانی اتریوم

اگر اخبار اتریوم را دنبال کرده باشید احتمالا در مورد بروزرسانی ادغام(merge) اتریوم و پایان استفاده شبکه اتریوم از اثبات کار و انتقال کامل به الگوریتم اثبات سهام شنیده اید.

توسعه دهندگان به دنبال آزمایش PoS بر روی شبکه اتریوم هستند.

برای ماینرهای GPU نقطه مهم اصلی، انتقال اتریوم به اثبات سهام خواهد بود. این پایان استفاده از دستگاه های GPU برای استخراج اتریوم خواهد بود. اما به نظر می رسد به این زودی ها ادغام رخ ندهد.

اول از همه هیچکس، حتی توسعه دهندگان نمی دانند زمان دقیق به پایان رسیدن PoW چه زمانی است. اگر بیش از 80 درصد ویژگی های مورد نظر تکمیل شود، این ادغام در چند ماه آینده رخ می دهد. اما توسعه دهندگان در توییتر اعلام کردند که این فرایند آنطور که انتظار می رفت اتفاق نیفتاده است. شاید تا سپتامبر این اتفاق رخ دهد. به نظر می رسد احتمالا ادغام امسال رخ ندهد، زیرا هنوز مسائل حل نشده زیادی در سمت کاربر وجود دارد. بنابراین به احتمال زیاد این ادغام در سال 2023 انجام شود، اما نمی توان این را به طور یقین گفت.

برای  اطلاع از بروزرسانی های در مورد فرایند ادغام(Merge) می توانید به وبسایت اتریوم به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://ethereum.org/en/upgrades/merge/

اگر یک ماینر GPU هستید که در حال حاضر اتریوم استخراج می کنید، این کار را تا اتمام به روزرسانی اتریوم و PoW ادامه دهید. سپس می توانید از دستگاه های خود برای استخراج سایر ارزها استفاده کنید.

پس از به روزرسانی ETH 2.0 ارزهای دیگری نیز برای استخراج وجود خواهند داشت که می توانید آنها را با استفاده از پردازنده های گرافیکی استخراج کنید و سپس آنها را به بیت کوین، اتریوم یا سایر ارزها تبدیل نمایید. اما مطمئن باشید که سختی استخراج آنها افزایش می یابد زیرا تمام کسانی که دارای ریگ استخراج GPU هستند به سراغ آنها خواهند رفت.

سودآوری استخراج GPU پس از به روزرسانی اتریوم

در حال حاضر سوال بیشتر ماینرهای GPU این است که پس از اینکه اتریوم به الگوریتم اثبات سهام منتقل شد، چه اتفاقی برای آنها خواهد افتاد؟ چه ارزهایی را می توانند جایگزین کنند. همیشه ارزهای اثبات کار وجود خواهند داشت که امکان استفاده از GPU را فراهم می کنند. بنابراین استخراج و ماینینگ وجود خواهد داشت، اما نمیتوانیم بگوییم که آیا پس از به روزرسانی اتریوم بازهم استخراج با GPU سودآوری بالایی خواهد داشت یا خیر.

پیش بینی سخت است. به همین دلیل بسیاری از ماینرهای GPU شروع به فروش دستگاه ها و مزارع خود کرده اند. باید مراقب بود، زیرا در صورتی که بازار نزولی ظهور کند، بسیاری از ارزهای اثبات کار که استخراج آنها با GPU انجام می شود ممکن است دیگر سودآور نباشند. زیرا میلیون ها ماینر GPU که در حال استخراج اتریوم هستند، به دنبال جایگزین هایی برای استخراج خواهند بود.

کسانی که در حال حاضر ماینر اتریوم هستند، پس از انجام مرحله ادغام 2 گزینه خواهند داشت: 1) به دنبال ارزهایی به عنوان جایگزین باشند. مطمئنا ارزهای سودآور  برای استخراج با GPU وجود دارد. 2) دستگاه های خود را بفروشند.

اتریوم ثابت کرده که سودآورترین ارز رمزنگاری برای استخراج است. بنابراین در حال حاضر به استخراج خود تا مرحله ادغام ادامه دهید.

آیا شروع ماین کردن با GPU در سال 2022 ارزش دارد؟

در حال حاضر استخراج با دستگاه های GPU همچنان سودآور است. اگر می خواهید تازه شروع کنید، در انتخاب ارز و دستگاه خود دقت کنید. در حال حاضر اتریوم بیشترین سودآوری را دارد. پس از انجام مرحله ادغام و انتقال الگوریتم اتریوم به اثبات سهام، باید به دنبال ارزی جایگزین و مناسب باشید.

مسلما پس خارج شدن اتریوم از اثبات کار، حجم زیادی از دستگاه های GPU دست دوم وارد بازار خواهند شد. پس از اینکه قیمت این دستگاه ها کاهش یافت، می توانید با قیمت مناسب یک دستگاه تهیه کنید. به این ترتیب استخراج بسیاری از ارزها می تواند برای شما سودآور باشد. مثل بیت کوین گلد(BTG)، راون کوین(RVN)، اتریوم کلاسیک(ETC) و غیره. اما ممکن است به اندازه اتریوم برای شما سود ده نباشند.

به عنوان مثال هاوینگ راون کوین انجام شد، اما بهبود چندانی در قیمت این ارز مشاهده نشد. با این حال ارزهای زیادی وجود دارند که می توان برای استخراج آنها از طریق دستگاه های GPU اقدام کرد. باید گفت که در حال حاضر استخراج بیت کوین از طریق GPU سود چندانی ندارد.

ارزهای مقاوم به ASIC

حتی ارزهای برتر بازار مثل بیت کوین، لایت کوین و بیت کوین کش نیز زمانی با پردازنده های CPU قابل استخراج بودند. اما به تدریج با ظهور دستگاه های ASIC که به صورت اختصاصی استخراج را انجام می دهند، استخراج این ارزها دشوارتر شد. در حال حاضر استخراج این ارزها تا حد زیادی توسط دستگاه های اسیک انجام می شود. به منظور اینکه به همه امکان استخراج ارزهای رمزنگاری داده شود و برای جلوگیری به استفاده و نفوذ فزاینده ASIC ها، توسعه دهندگان الگوریتم هایی ایجاد و استفاده کرده اند که در برابر ASICها مقاوم هستند. به این ترتیب می توانند برای استخراج با سیستم های خانگی مناسب باشند و امکان توزیع عادلانه در شبکه را فراهم کنند.

در اینجا به برخی از این الگوریتم ها و ارزهایی که از آنها استفاده می کنند اشاره می شود.

ارزهای رمزنگاری با محوریت حریم خصوصی و ناشناس ماندن مثل زی کش(ZEC) و زی کلاسیک(ZCL) که از الگوریتم اکویی هش(Equihash) استفاده می کنند. از جمله دیگر این دسته ارزها می توان به مونرو اشاره کرد که در ابتدا از الگوریتم CryptoNight استفاده می کرد که بعدا به پروتکل RandomX سوئیچ کرد و در حال حاضر برای استخراج CPU بهینه شده است. 

هاون پروتکل که یک توکن دارای حریم خصوصی است، از الگوریتم CryptoNight Heavy استفاده می کند. AEON که یک فورک از مونرو است، از الگوریتم CryptoNight Lite بهره می برد. بایت کوین نیز یکی دیگر از ارزهای دارای حریم خصوصی و ناشناس است.

ارز بیم(BEAM) که از پروتکل میمبل ویمبل استفاده می کند، با بهره گیری از الگوریتم Hashii از استخراج با GPU پشتیبانی می کند. گرین(GRIN) یکی دیگر از توکن های میمبل ویمبل است که با استفاده از الگوریتم Cuckaroo از استخراج GPU استفاده می کند. 

Vertcoin (VTC) Lyra2RE algo، Peer coin، Komodo (KMD)، Feather coin (FTC) از جمله دیگر ارزهایی هستند که می توان از دستگاه های GPU برای استخراج آنها استفاده کرد و محبوبیت زیادی بین ماینرهای کوچک دارند.

Metaverse (ETP)، Dash Darkcoin، DigiByte (DGB)، VeChain (VET)، Horizen Zen cash، Quark chain (QKC) و برخی از میم کوین ها مانند Garlicoin (GRLC) و Monacoin همگی از جمله ارزهایی طبقه بندی می شوند که می توان آنها را با استفاده از GPU استخراج کرد.

برخی از این ارزهای نامبرده شده فقط با استفاده از GPU قابل استخراج هستند و برخی را می توان هم با GPU و هم CPU استخراج کرد. به دلیل ویژگی مقاومت به اسیک این ارزها، جایگزین محبوبی برای ماینرهای GPU هستند.

استخراج با GPU در سال 2022

 1. ظهور سخت افزارهای ASIC که به طور خاص برای استخراج یک ارز با الگوریتم خاص طراحی شده اند
 2. افزایش روز افزون سختی استخراج
 3. کاهش قیمت ارزها

این 3 عامل باعث شده که سودآوری استخراج با GPU برای ماینرهای فردی بسیار کاهش یابد.

پیش از این سودآوری استخراج با GPU به اندازه ای بود که تنها در چند ماه بازگشت سرمایه را ممکن می کرد. اما در حال حاضر چنین سود بالایی وجود ندارد. اگر درست تحقیق نکنید و ارز اشتباهی را استخراج کنید، GPU شما به سختی هزینه های خود را پوشش خواهد داد. شاید در آینده با شروع فصل آلت کوین ها سود افزایش یابد و استخراج با GPU دوباره سودآور شود.

اما در حال حاضر استخراج ارزهای رمزنگاری با استفاده از GPU به اندازه گذشته سودآور نیست. به هر حال اگر چه بیشتر ارزها تحت سلطه ASIC هستند، اما هنوز هم ارزهایی وجود دارند که برای استخراج با GPU مناسب هستند. بنابراین می توان گفت که استخراج با GPU هنوز منطقی است، زیرا برخلاف دستگاه های ASIC، کارت های گرافیک می توانند از هر الگوریتمی برای استخراج پشتیبانی کنند. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در هر زمان، بدون نیاز به خرید دستگاه جدید بین ارزهای مختلف جابجا شوید.

به طور کلی استخراج با GPU در سال 2022 هنوز می تواند گزینه خوبی باشد. می توانید از این طریق کسب درآمد کنید و حتی بازگشت سرمایه داشته باشید، حداقل تا زمانی که اتریوم به اثبات سهام منتقل نشده است.

در ادامه به لیستی از ارزهایی اشاره خواهد شد که استخراج آنها در سال 2022 می تواند سودآور باشد.

ارزهای برتر برای استخراج با GPU در سال 2022

در اینجا نام 10 ارز برتر که می توانید با استفاده از GPU آنها را استخراج کنید آورده شده است. این ارزها در حال حاضر قابل اعتماد، امن و سودآور هستند. با این حال ممکن است در آینده تغییر کنند.

نام ارزالگوریتم
اتریوم(ETH) Ethash
بیت کوین گلد(BTG) Zhash
راون کوین(RVN) KAWPOW
فلاکس(FLX) Zelhash
آترنیتی(AE) Cuckoo Cycle
اتریوم کلاسیک(ETC) ETC Hash
ارجو( ERG) Autolykos
فیرو( FIRO) MTP
آیون( AION) Equihash 210,9
سوپر زیرو( SERO) ProgPoW

در زیر به برخی از ارزهای کمتر شناخته شده اشاره می شود که می توانید آنها را با بهره گیری از GPU استخراج کنید. این ارزها هنوز سودآورند و حجم معاملات مناسبی دارند.

ارزهایی با سودآوری کمتر:

 • BitcoinZ (BTCZ) – Zhash algorithm
 • Equilibria (XEQ) – CryptoNightGPU
 • Zano (ZANO) – ProgPowZ
 • Beam (BEAM) – BeamHashIII
 • QuarkChain (QKC) – Ethash
 • Conflux (CFX) – Octopus
 • Conceal (CCX) – CryptoNightGPU
 • Sinovate (SIN) – X25X

استخراج اغلب این ارزها به تنظیمات مشابهی نیاز دارد. پیکربندی دستگاه، راه اندازی کیف پول، نصب نرم افزار استخراج و اتصال به استخر استخراج مشابه هم خواهد بود.

نکته: اگر چه استخراج به صورت انفرادی قابل انجام است، اما توصیه نمی شود. فرایند استخراج انفرادی کند است و ممکن است درآمد چندانی نداشته باشد. برای افزایش درآمد پیشنهاد می شود که در یک استخر استخراج عضو شوید. با استفاده از استخرها می توانید از قدرت پردازش و سرعت بالاتری بهره ببرید و بازده استخراج خود را افزایش دهید.

چگونه بهترین ارز را برای استخراج انتخاب کنیم

قبل از انتخاب و استخراج هر ارز، مهم است که حتما سودآوری آن را بررسی کنید. می توانید از ماشین حساب های ماینینگ برای این منظور استفاده نمایید.

سپس از اعتبار و مشروعیت آن اطمینان حاصل کنید. برای اطمینان از این موضوع تعداد صرافی هایی که از آن ارز پشتیبانی می کنند بررسی کنید. مطمئن شوید که می توانید پاداش استخراج خود را به ارزهای دیگر مثل بیت کوین، اتریوم یا تدر تبدیل کنید.

اگر ارزی که قصد استخراج آن را دارید در صرافی هایی با محبوبیت کمتر پشتیبانی می شود،  حجم معاملات آن را بررسی کنید. فقط باید در صورتی یک ارز را استخراج کنید که حجم معاملات آن به اندازه کافی مناسب باشد. در غیر اینصورت نمی توانید پاداش های استخراج خود را نقد کنید.

چگونه می توان با GPU یک استخراج سودآور داشت؟

اگر درست و دقیق تحقیقات خود را انجام داده باشید، استخراج می تواند بسیار سودآور باشد. سودآوری استخراج عمدتا به 2 عامل بستگی دارد: 1) قدرت هش دستگاه GPU. 2) هزینه برق.

جمع بندی

همیشه ارزهای مقاوم به اسیک وجود خواهند داشت که می توانید آنها را استخراج کنید. اما آیا استخراج با GPU همیشه سودآور است؟ بستگی دارد. سودآوری استخراج در درجه اول به قیمت آلت کوینی که استخراج می کنید و هزینه برق بستگی دارد. قیمت آلت کوین ها روز به روز تغییر می کند. برای بررسی این مورد می توانید از ماشین حساب های استخراج استفاده نمایید.

آنچه باید به آن توجه کنید این است که میزان سود استخراج از نظر دلاری در بازار صعودی افزایش می یابد. با این حال در بازار نزولی ارزش ارز کاهش می یابد اما بازده استخراج ممکن است افزایش یابد. زمانی که در حال استخراج هستید اگر سودآوری دلاری کاهش یابد، مطمئن شوید که هزینه های برق خود را تا حد امکان پایین نگه دارید و بازده ارز را تا حد امکان بالا ببرید. به این ترتیب یک استخراج کارآمد انجام خواهید داد.

اگر نتوانید یک استخراج کارآمد داشته باشید، پرداخت هزینه های ماینینگ سخت خواهد بود. ماینرهای جدید زیادی هستند که به دلیل تحقیقات ضعیف به سختی به درآمد می رسند. شما باید بهترین راندمان استخراج را برای GPU خود بیابید که کمترین میزان برق و بیشترین نرخ هش را تولید می کند. فقط اطمینان حاصل کنید که هزینه های استخراج شما کمتر از ارزش ارز استخراج شده است و سودآور باقی می ماند.

بازار نزولی زمانی است که بیشترین مقدار ارز را برای شما به ارمغان می آورد که در صورت افزایش قیمت در آینده می توانید آن را با سود بسیار بیشتری بفروشید. اما باید بسیار مراقب باشید. مسلما قیمت همه ارزها افزایش نمی یابد.

نکته آخر اینکه عرصه ارزهای رمزنگاری به سرعت در حال حرکت است. به منظور بهبود نتایج استخراج باید دائما در مورد فناوری استخراج تحقیق کنید و یاد بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.