در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آموزش کامل استخراج اتریوم

5 14,889

آیا شما علاقه مند به استخراج اتریوم هستید؟ خیلی خوب، تبریک میگم! شما در مسیر خوبی قرار دارید. با پیروی از این راهنما، هر آنچه که درمورد استخراج اتریوم لازم است بدانید را خواهید آموخت. حال اجازه دهید در مرحله ی اول از اینکه چرا به استخراج اتریوم نیاز داریم، شروع کنیم.

کجا تمام استخراج اتریوم روی می دهد و اتریوم از کجا می آید؟ خوب، کامپیوتر شما مسائل ریاضی را انجام می دهد تا مطمئن شود کسانی که ذیصلاح نیستند در شبکه اتریوم تراکنشی انجام نمی دهند. اگر کامپیوتر شما موفق به حل مسئله شود، شما پاداش دریافت خواهید کرد و این عمل، استخراج نامیده می شود. همه می توانند برای کمک به حل این مسائل و ادعای پاداش خود اقدام کنند.

مختصری در مورد استخراج اتریوم

شبکه اتریوم، بلاک چین مربوط به خود را دارد. تمام تراکنش هایی که توسط شبکه اتریوم انجام می شوند، باید توسط استخراج کنندگان مورد تایید قرار گیرند. به همین دلیل است که قبل از اینکه شما به آدرسِ شخصی اتریوم ارسال می کنید، مدتی زمان می برد تا ارسال شود. انجام تراکنش مستلزم تایید شدن و قرار گرفتن در داخل بلاک چین اتریوم است. این فرآیند تایید، اثبات کار(Proof of  work) نامیده می شود. به عنوان یک استخراج کننده، این وظیفه شماست تا از اینکه هیچ کس تقلب نمی کند، اطمینان حاصل کنید. برای اطمینان از اینکه تراکنش ها معتبر هستند، استخراج کنندگان معادلات ریاضی پیچیده را حل می کنند. هنگامی که یک استخراج کننده این معادله را حل می کند، این را به همه استخراج کنندگان دیگر اعلام می کند: “آهای، من آن را گرفتم! من شماره ای را که همه ی این مدت به دنبال آن بودیم پیدا کردم.” تمام استخراج کنندگان دیگر، صحت این رقم را بررسی می کنند و اگر این عدد صحیح باشد، 51 درصد آنها با اینکه یک بلاک جدید به شبکه بلاک چین اضافه شده است، موافقت می کنند. این بلاک جدید شامل تمام تراکنش هایی است که در حال حاضر تایید شده اند و استخراج کننده ای که این عدد را پیدا کرده است پاداش می گیرد! استخراج کنندگان سپس شروع به حل یک مسئله ی جدید می کنند تا یک بلاک دیگر از تراکنش ها را تایید کنند.

پاداش استخراج

سه روش استخراج اتریوم

برای استخراج اتریوم سه روش وجود دارد:

 •  استخر استخراج (توصیه می شود)
 •  استخراج انفرادی (توصیه نمی شود)
 •  با استفاده از خدمات استخراج ابری (توصیه نمی شود)

روش استخراج اتریوم

استخر استخراج

استخراج اتریوم در استخر ساده ترین وسریع ترین راه برای شروع این کار است. شما با سایر مردم و با یکدیگر کار می کنید. همه ی افرادی که در یک استخر مجزا استخراج می کنند توافق کرده اند که اگر یکی از آنها آن شماره مخفی را پیدا کند، پاداش را بین همه تقسیم کند. اینکه هر چند وقت یکبار شما بلاکی را پیدا کنید و پاداش آن را تقسیم کنید، به اندازه استخر بستگی دارد. هرچند، همه ی استخرها شبیه به هم نیستند. این ها مسائلی است که شما قبل از ملحق شدن به یک استخر باید مدنظر داشته باشید.

 •  اندازه استخر
 •  حداقل پرداخت
 •  هزینه استخر

استخر استخراج

چرا اندازه استخر استخراج مهم است؟ خوب، اگر بخواهیم کوتاه بگوییم، همانطور که تعداد افرادی که استخراج می کنند افزایش می یابد، احتمال گرفتن پاداش نیز افزایش می یابد. هر چند، همانطور که افراد بیشتری به استخر ملحق می شوند، پاداش ها بین افراد بیشتری تقسیم می شود. شما باید قبل از پیدا کردن استخری که به بهترین نحو با کامپیوتر شما کار می کند، استخرهای متفاوتی را امتحان کنید. ملحق شدن به استخرهای استخراج بزرگ معمولا انتخاب امن تری است. در این صورت ممکن است پاداش کمتری را به ازای استخراج هر بلاک دریافت کنید، اما روز و یا هفته ای نخواهد بود که بدون دریافت پاداش باشد.

شما همچنین باید به حداقل میزان پرداخت نگاه کنید. حداقل پرداخت، کوچکترین مقدار اتریومی است که شما به منظور استخراج نیاز خواهید داشت. اگر حداقل میزان، 1 اتریوم باشد شما باید برای مدت طولانی قبل از دریافت ارز خود در یک استخر بمانید تا به این مقدار برسید. استخرها با پرداخت های زیاد سودمند نیستند. شما باید به دنبال استخرهایی با پرداخت کم باشید. قرار است به شما تا حد امکان به طور مکرر پرداخت شود، بدون اینکه بخواهید وقت خود را برای مدت زیادی برای یک استخر استخراج صرف کنید. قابلیت داشتن انعطاف پذیری برای جابجایی در میان استخرهای متفاوت استخراج امری ضروریست!

هر استخر دارای هزینه مربوط به خود است. شما باید مقدار کمی پرداخت انجام دهید تا بتوانید از استخر استفاده کنید. پس در مورد آن نگران نباشید. این پرداخت بر حسب درصد بوده و بر اساس نوع ارزی که استخراج می کنید محاسبه می شود. مقدار پرداختی معمولا بین 1 تا 3 درصد متفاوت است. برای استفاده از استخر باید حداقل 1 درصد کارمزد پرداخت کنید، زیرا این استخرها بسیار قبل اعتماد تر از استخرهایی هستند که کارمزدی دریافت نمی کنند. راه اندازی یک استخر استخراج یک کار تمام وقت است و انجام محاسبات و داشتن مرکز داده ها ارزان نیست. استخرهایی که هزینه دریافت نمی کنند معمولا توسط کمک های مالی پشتیبانی می شوند که اعتبار و پایداری بسیار کمتری نسبت به استخرهایی دارند که کارمزد دریافت می کنند. اگر کارمزد استخری بیش از 3 درصد باشد باید به دنبال استخر دیگری باشید.

استخراج انفرادی

استخراج انفرادی ممکن است ایده مناسبی به نظر برسد. به این ترتیب مجبور نیستید که پاداش خود را با دیگران تقسیم کنید. تنها کافی است کامپیوتر خود را روشن کرده و ارز را استخراج کنید. درست است؟ نه اشتباه است. هنگامی که به تنهایی استخراج اتریوم را انجام می دهید، باید با دیگران رقابت کنید و تنها زمانی پاداش دریافت خواهید کرد که بتوانید اولین معمای ریاضی را حل کنید. از آنجا که در حال رقابت با شبکه بزرگی از افراد و شرکت ها هستید باید خیلی خوش شانس باشید که بتوانید یکی از این مسائل را زودتر حل کنید.

استخراج انفرادی

استخراج فردی، زمانی سودآور است که منابع زیادی در اختیار داشته باشید. منظور کارت گرافیک بالاتر از 100 است. داشتن چنین قدرت محاسباتی نگرانی های خاص خود را دارد. شما باید نگران:

 • مشکلات گرمایش: اگر تجهیزات شما بیش از حد گرم شوند ممکن است از بین بروند. زمانی که تجهیزات خراب می شوند، معمولا ارزش تعمیر کردن ندارند و باید دستگاه استخراج خود را جایگزین کرده و مسائل مربوط به گرما را رفع کنید.
 •  تهویه: برای این که همه چیز خوب کار کند، لازم است تعداد زیادی فَن جریان هوا را به حرکت درآورند. همانطور که ذکر شد، گرمایش یک مشکل واقعی است.
 •  سر و صدا: تمام فن هایی که در حال چرخش و خنک کردن تجهیزات شما هستند، سر و صدای زیادی تولید خواهند کرد. این صدا می تواند بسیار بلند باشد. معمولا برای نگهداری از این تجهیزات نیاز به یک فضای خارج از شهر یا یک انبار است.
 •  هزینه های برق: با داشتن تجهیزات زیاد که همزمان در حال کار کردن هستند، معمولا برق زیادی مصرف می شود. به عنوان مثال تنها با داشتن 10 کارت گرافیک شما در روز 3 تا 4 دلار برق مصرف می کنید. تصور کنید در صورت داشتن 100 کارت گرافیک برای باقی ماندن در رقابت چه مقدار باید هزینه دهید.
 •  فضا: داشتن مکانی برای نگهداری بیش از 100 کارت گرافیک استخراج اتریوم، ممکن است برای اکثر افراد در دسترس نباشد.

استخراج ابری

زمانی که از استخراج ابری استفاده می کنید، در واقع شما به فرد دیگری مبلغی پرداخت می کنید تا برای شما استخراج انجام دهد. به این ترتیب که شما تجهیزات استخراج خود را به سایر افراد اجاره می دهید و در عوض آنها پاداش های استخراج خود را به شما می دهند. استخراج ابری می تواند کمی نامفهوم به نظر برسد.

استخراج ابری

 •  چرا باید کسی از تجهیزاتش استفاده کند تا استخراج را برای شما انجام دهد، در حالی که می تواند برای خود استخراج را انجام دهد؟
 •  چرا باید این هزینه را به شخص دیگری برای استخراج بپردازید، در حالی که می توانید این هزینه را برای تهیه تجهیزات استخراج برای خود استفاده کرده و استخراج را انجام دهید؟
 •  چرا این هزینه را برای خرید ارز مورد علاقه خود استفاده نکنید، به جای آن که مبلغی پرداخت کنید تا شخص دیگری آن را استخراج کند.

تمام این سوالات موجه است. بیایید مزایا و معایب استخراج ابری را بررسی کنیم.

مزایا:

 •  شما مسئول از بین رفتن دستگاه ها نخواهید بود. زمانی که پرداختی را برای انجام استخراج به شخصی می پردازید، در واقع شما بخشی از انجام کار را خریده اید و هزینه نگهداری و تعمیر تجهیزات به عهده شما نیست. با این حال مراقب باشید، چون برخی از شرکت ها هزینه برق و تعمیر را به شما تحمیل می کنند. پس قراردادها را به دقت مطالعه نمایید تا از این کار جلوگیری شود.
 •  لازم نیست مقدار زیادی تجهیزات پر سر و صدا را در خانه یا انبار خود نگهداری کنید.

معایب:

 •  در این روش لازم است که ابتدا پول را پرداخت کنید و در صورتی که قیمت اتریوم کاهش یابد، نمی توانید پول خود را پس بگیرید.
 •  نمی توانید ویژگی نرم افزار و یا سخت افزاری که ارائه دهنده خدمات استخراج ابری در اختیار قرار می دهد، تغییر دهید.

استخراج ابری یک روش سود آور برای افرادی است که دارای تجهیزات کافی هستند. قیمت ارزهای رمزنگاری سود آنها را تحت تاثیر قرار نمی دهد، زیرا شما از قبل پرداخت خود را انجام داده اید. بنابراین زمانی که از خدمات استخراج ابری استفاده می کنید، تنها لازم نیست که با مشکلاتی که برای دستگاه های استخراج ایجاد می شود، درگیر باشید. در یک وضعیت ایده آل سودآوری استخراج ابری بسیار کمتر از استخراج انفرادی است. به جای استفاده از خدمات استخراج ابری می توانید اتریوم بخرید.

نظر شخصی: در حال حاضر سعی کنید از استخراج ابری استفاده نکنید. به جای استفاده از خدمات ابری می توانید از این پول برای خرید ارز مورد نظر خود استفاده کنید. شما سود این کار را خواهید داشت و در صورتی که مشکلی داشتید می توانید به راحتی آن را بفروشید.

آموزش ساخت و استفاده از استخر اتریوم

خب کامپیوتر شما باید برای انجام استخراج اتریوم استفاده شود. ابتدا اجازه دهید ببینیم کامپیوتر شما برای این که بتواند یک استخراج کارآمد را ارائه دهد، باید چه تجهیزاتی داشته باشد. مواردی را که برای انجام استخر استخراج اتریوم لازم دارید عبارتند از:

 •  یک کیف پول اتریوم که بتوانید اتریوم های استخراج شده را در آن نگهداری کنید.
 •  درایورهای GPU
 •  یک برنامه نرم افزاری استخراج
 •  یک آدرس استخر استخراج
 •  یک کارت گرافیک با حداقل 3 گیگ رم
 •  یک سیستم عامل(ویندوز 7 یا 10، 64 بیت)

یک کیف پول دیجیتال بسازید

قبل از شروع استخراج اتریوم باید یک کیف پول دیجیتال داشته باشید، درست مانند آنچه که در زندگی واقعی و فیزیکی از یک کیف پول برای نگهداری پول های فیزیکی استفاده می کنید.

ارزهای رمزنگاری نیز به همین ترتیب عمل می کنند. لازم است که از یک کیف پول دیجیتال برای نگهداری ارزهای دیجیتال استفاده کنید. می توانید راهنمای ایجاد کیف پول اتریوم را در اینجا مشاهده کنید.

نصب درایورهای کارت گرافیک

پس از تهیه کیف پول دیجیتال باید بروزرسانی نرم افزارهای کامپیوتر خود را انجام دهید. فرایند استخراج زمانی سودآور خواهد بود که سخت افزار کامپیوتر شما از آخرین بروزرسانی ها استفاده کند. پس درایورهای خود را بروز کنید.

برای کاربران کارت گرافیک AMD

اگر از کارت گرافیک AMD استفاده می کنید، می توانید آخرین درایورها را از اینجا دانلود کنید.

(از این بروزرسانی می توانید برای زمانی که قصد استفاده از کارت گرافیک خود برای اهداف دیگری مانند بازی دارید، استفاده کنید.)

و یا از اینجا.

(در صورتی که قصد استخراج اتریوم را دارید از این موارد استفاده کنید. این درایورها تنها برای استفاده در استخراج بهینه شده اند. به این معنی که نمی توانید با کامپیوتر خود کار دیگری انجام دهید.)

برای کاربران کارت گرافیک انویدیا(Nvidia)

اگر از کارت گرافیک انویدیا استفاده می کنید، می توانید آخرین درایورهای کارت گرافیک خود را از اینجا دانلود کنید.

بر اساس هدفی که می خواهید از آن استفاده کنید، درایورها را دانلود کنید.

نصب نرم افزار استخراج اتریوم

1) به آدرس https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0 مراجعه کنید.

ساخت کیف پول

2) با کلیک بر روی لینک مشخص شده، آخرین نسخه کلی ماینر(Claymore) را دانلود کنید. در حال حاضر جدیدترین نسخه ان 11.0 است. در این آموزش از دومین لینک مگاآپلود استفاده شده است.

کیف پول اتریوم

3) بر روی آخرین نسخه مربوط به ویندوز کلیک کنید. سپس بر روی دانلود و بعد روی گزینه download as zip کلیک نمایید. صبر کنید تا دانلود به پایان برسد. جهت دسترسی آسان می توانید آن را در دسکتاپ خود ذخیره کنید.

نرم افزار استخراج اتریوم

4) فایل فشرده شده مربوط به کلی مور 11.0 را که در دسکتاپ خود ذخیره کرده اید، باز کنید.

5) فولدر مربوط به فایل های استخراج را باز کنید. صفحه ای به شکل زیر دیده می شود.

نرم افزار استخراج اتریوم

6) بر روی گزینه start راست کلیک کنید.

7) بر روی Edit کلیک نمایید.

نرم افزار استخراج اتریوم

8) فایل start.txt را ویرایش کرده و دستورهای زیر را وارد کنید:

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool -ewal -epsw x

استخر مورد نظر را از بین یکی از استخرهای اتریوم انتخاب کنید.

نرم افزار استخراج اتریوم

توجه: این آدرس های استخر مربوط به منطقه اروپا است. در آسیا نتایج بهتری را می توانید از آدرس هایی که در منطقه وجود دارد، دریافت  کنید. استخر را بررسی کنید و مطمئن شوید که منطقه شما را پشتیبانی می کند.

در قسمت <Your_Ethereum_Wallet_Address> آدرس کیف پول اتریوم خود را وارد نمایید.

نرم افزار استخراج اتریوم

پس از اتمام این موارد باید صفحه ای به شکل زیر مشاهده کنید:

نرم افزار استخراج اتریوم

اگر از کیف پول مای اترولت استفاده می کنید می توانید آدرس کیف پول خود را با رفتن به آدرس https://www.myetherwallet.com/ و چک کردن زیر آدرس حساب کاربری آن را پیدا کنید.

نرم افزار استخراج اتریوم

9) فایل Start.txt را با مقادیر و اطلاعات جدیدی که وارد کرده اید از مسیر File و سپس Save as ذخیره کنید.

نرم افزار استخراج اتریوم

10) نام فایل را به start.bat تغییر دهید.

نرم افزار استخراج اتریوم

11) برای تغییر فرمت و نوع فایل All Files را انتخاب کنید.

12) زمانی که پرسیده می شود آیا می خواهید فایل را جایگزین کنید، روی گزینه Yes کلیک کنید.

نرم افزار استخراج اتریوم

13) بر روی گزینه Start.bat دوبار کلیک کرده تا استخراج شروع شود.

نرم افزار استخراج اتریوم

14) اگر مراحل بالا را دنبال کرده و آنها را درست انجام داده باشید باید صفحه ای به شکل زیر ببینید:

نرم افزار استخراج اتریوم

بسیار عالی. کامپیوتر شما حالا در حال استخراج اتریوم است. این صفحه را ببندید. برای مثال در اینجا از استخر 2miners pool و کیف پول مای اتر ولت استفاده شده است. اما شما می توانید از کیف پول ها و استخرهای استخراج دیگری استفاده کنید.

چطور مقداری را که استخراج شده را می توان بررسی کرد؟

هر استخر دارای یک رابط کاربری متفاوت است، اما اصول برای همه یکسان است. باید به سایت مربوط به استخر خود رفته و آدرس کیف پول عمومی خود را وارد نمایید. بگذارید از مثال 2miners pool استفاد کنیم.

آدرس کیف پول اصلی خود را در نوار جستجوی بالا تایپ کنید. سپس تمام اطلاعات مربوط به عملیات استخراج اتریوم شما نمایش داده می شود. در مورد 2miners pool زمانی که موجودی شما به 0.01 اتریوم برسد، استخر آن را به آدرسی که در فایل start.bat، قبلا وارد کرده بودید، ارسال خواهد کرد.

مقدار استخراج شده

چطور سود کسب شده را محاسبه کنم؟

 •  صفحه مربوط به استخراج را باز کرده و قدرت هش خود را بر حسب مگا هش بر ثانیه(Mh/s) بررسی کنید.
 •  در اینجا از دستگاه GTX 1070 GPU استفاده شده و همانطور که مشخص است دارای قدرت هش 32.2 Mh/s است.

محاسبه مقدار اتریوم استخراج شده

 •  ماشین حساب استخراج را از اینجا باز کنید.
 •  در قسمت های مربوطه، قدرت هش، هزینه برق و مقدار برق مصرفی را بر اساس واحدهای خواسته شده، وارد نمایید. سپس نتایج برحسب مقدار 1 اتریوم در واحد زمان به شما نمایش داده خواهد شد.

محاسبه مقدار اتریوم استخراج شده

نکات و ترفندها

 • اگر قصد دارید مدت طولانی به سراغ سیستم استخراج خود نروید، نکات لازم را برای جلوگیری از خرابی دستگاه استخراج خود در نظر گرفته و رعایت کنید.
 •  تنظیمات قدرت کامپیوتر: اگر برای مدت طولانی در کامپیوتر فعالیتی انجام نشود، به طور پیش فرض سیستم شما به روی  اسلیپ یا خواب خواهد رفت. زمانی که کامپیوتر به روی اسلیپ برود، استخراج متوقف خواهد شد. برای جلوگیری از این امر از قسمت تنظیمات سیستم خود آن را بر روی never sleeps تنظیم کنید.

حالا سیستم شما می تواند برای مدت طولانی بدون این که بخش اسلیپ فعال شود، کار کند.

نتیجه گیری

با استخراج اتریوم شما کمک خواهید کرد که اتریوم غیرمتمرکز بماند و از این طریق پاداش دریافت می کنید. باید به اتریوم مانند یک سرمایه ارزشمند نگاه کنید که می توانید آن را نگه دارید و یا با استفاده از آن مبادله و تجارت کنید. فناوری بلاک چین و اتریوم قبلا خود را ثابت کرده اند. چندین برنامه کاربردی موفق قبلا  بر روی این شبکه راه اندازی شده اند. همانطور که افراد بیشتری بر روی پلتفرم اتریوم برنامه های خود را راه اندازی می کنند، شاهد نتایج گسترده تر و بهتری خواهیم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر
 1. Ali می گوید

  سلام آموزش کامل میدید به من؟؟ از صفر تا صد؟؟

 2. علی می گوید

  سلام با گرافیک rx 570 با برنامه phoenixminer اخرین ورژن میزارم روی پول eth.2miners.com:2020 میزارم میان سرعت باید روی 27 mh/s باشه درسته؟ولی برای من از 7 بالاتر نمیره میشه راهنمایی کنید مشکل چیه؟درایورم اپدیته و روی کامپیوت مود هست هیچ برنامه دیگه ای هم باز نیست

 3. yara می گوید

  aqa ba graphic intel nmishe???

 4. محمد می گوید

  سلام ارادت
  موارد بالا انجام دادم ولی زمان اتصال به استخر قطع میشه
  اگه ممکنه راهنماییم کنیم
  هزینه اگه داشته باشه پرداخت می کنم ممنون

 5. روزبه می گوید

  سلام من همه كارهايى رو كه گفتيد كردم اما در قسمت زمان و هش ريت به من عدد صفر رو نشون ميده خواهش ميكنم كمكم كنيد ريگ مونده رو دستم انواع pool هارو زدم اما جواب نداد و اينكه كارت گرافيك هارو تشخيص ميده ولى استخراج نميكنه تنها كارش اينه كه پيغام new job found رو ميده.