در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

یِن ژاپن در معاملات بیت کوین از دلار آمریکا سبقت گرفت

0 583

دلار آمریکا (USD) و یِن ژاپن (JPY) دو ارز حاکم در انجام مبادلات بین بیت کوین با ارز فیات هستند. در حالی که همیشه دلار ارز غالب بازار است، اکنون به نظر می رسد مبادلات بیت کوین و یِن در آستانه غلبه بر دلار قرار دارد.

اکثر مبادلات بین بیت کوین با ارزهای فیات با دلار و یِن انجام می شود

دلار به طرق مختلفی یک ارز جهانی برای تجارت و مبادلات و نیز معروف ترین ارز در بازار فارکس است. به این ترتیب جای تعجبی نیست که جفت ارز مبادلاتی بیت کوین /دلار، یکی از رایج ترین جفت های مبادلاتی باشند.

با توجه به وب سایت کوین هیل که یک پلتفرم ارائه دهنده لیست ارزهای بازار رمزنگاری است، جفت مبادلاتی بیت کوین و دلار بیش از 48 درصد از مبادلات بین بیت کوین با ارز فیات را در 24 ساعت گذشته به خود اختصاص داده است. یِن ژاپن با درصدِ مشابه 47.23، در دومین جایگاه، در همان بازه زمانی قرار دارد.

این هر دو ارز با هم 95.87 درصد مبادلات را شامل می شوند که رایج ترین ارزهای فیات برای مبادلات بیت کوین هستند. محبوبیت جفت مبادلاتی بیت کوین و دلار با توجه به تدر (USDT) که محبوب ترین ارز پایدار وابسته به دلار است، متعجب کننده نیست.

بر اساس داده های موجود در کوین هیل، یِن ژاپن در حال تبدیل شدن به یک ارز محبوب برای معامله گران بیت کوین است. در ماه نوامبر، یک گزارش از تحقیق کریپتوکامپر در رابطه با اینکه 50 درصد مبادلات بین بیت کوین و فیات با استفاده از دلار صورت می گیرد را ارائه داد. در آن زمان، یِن ژاپن تنها 21 درصد این مبادلات را شامل می شد. اگر چه توجه به اینکه داده های وب سایت کوین هیل تنها مبادلات 24 ساعت گذشته را نشان می دهد از اهمیت برخوردار است، در حالی که داده های تحقیق کریپتوکامپر نشان دهنده تمام مبادلات ماه نوامبر سال 2018 است.

در همین حال، وب سایت کوین سرا با توجه به تحقیقات موسسه موزاییک در هفته ی گذشته، گزارش داد که بازارهای آسیا نسبت به آمریکا و اروپا تاثیر بیشتری در قیمت بیت کوین دارند. اگر این روند ادامه یابد، زمانی که یِن به عنوان جفت ارز فیات مبادلاتی استفاده شود،  می تواند از دلار آمریکا گذر کند.

مبادلات بین بیت کوین و وُن کره جنوبی به طور شگفت انگیزی 2 درصد را شامل می شود

رهبری سایر ارزهای فیات را وُن کره ای (KRW) به عهده دارد که 2 درصد مبادلات بین بیت کوین و ارز های فیات را شامل می شود. داده های تحقیقات انجام شده توسط کریپتوکامپر نشان می دهد، 16 درصد مبادلات بین بیت کوین و ارز فیات توسط جفت ارز مبادلاتی بیت کوین و وُن انجام می شود.

ارقام ارائه شده توسط کوین هیل ممکن است نشان دهنده ی وجود فعالیت اندک در بازار کره ای باشد. بین اکتبر و نوامبر سال 2018، تجارت بیت کوین با وُن کره در صدر ارزهای فیات قرار داشت. گاهی اوقات جفت مبادلاتی بیت کوین و وُن کره حدود نیمی از تجارت روزانه بیت کوین را تشکیل می دادند.

ارزهای فیاتی که دارای مقدار مبادلات کمتر هستند، شامل یورو (EUR)، پولیش زلوتی (PLN) و روبل روسیه (RUB) می شوند. این ارز ها به ترتیب 1.35 درصد، 0.15 درصد و 0.11 درصد مبادلات را تشکیل می دهند. خارج از آمریکا، اروپا و آسیا معروف ترین جفت مبادلاتی بیت کوین و فیات، راند آفریقای جنوبی (ZAR) با 0.03 درصد و دلار استرالیایی (AUD) با 0.03 درصد هستند.

منبع Bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.