در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تفاوت آدرس های معمولی بیت کوین با آدرس های SegWit چیست؟

4 2,680

در اینجا سعی داریم به این دو موضوع بپردازیم. ممکن است شما در فضای رمزنگاری کسب درآمد کنید، اما بد نیست در مورد فناوری که باعث کسب درآمد شما شده است نیز بیشتر بدانید.

1) SegWit چیست؟

به طور خلاصه این یک روش برای اصلاح بلاک های زنجیره بلاک چین بیت کوین است که باعث کاهش اندازه تراکنش های ذخیره شده در هر بلاک می شود. این کار با حذف امضاهای قرار داده شده بر روی هر تراکنش به عنوان تایید انجام می شود که بخشی از اطلاعات هر بلاک است.

SegWit در واقع خلاصه کلمه Segregated Witness است. Segregate به معنای جداسازی و Witnesses امضای تراکنش است. به این ترتیب و به طور کلی SegWit به معنای جداکردن امضاهای معامله یا تراکنش است.(برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.)

2) مزایای SegWit چیست؟

افزایش ظرفیت ذخیره تراکنش های بیشتر در هر بلاک به معنای کاهش کارمزد تراکنش و افزایش تعداد تراکنش ها در هر بلاک، و در نهایت انجام سریعتر معاملات است. علاوه بر این، SegWit می تواند تراکنش های معیوب را اصلاح کند. تراکنش های معیوب ممکن است این امکان را برای مهاجم فراهم کند تا بتواند شناسه رمزنگاری شده منحصر به فرد بیت کوین را قبل از این که تراکنش در شبکه بیت کوین تایید شود، تغییر دهد.

3) آیا آدرس کیف پول من از نوع معمولی است یا SegWit؟ چطور بفهمم؟

اگر آدرس شما معمولی باشد، به این معنی است که آدرس کیف پول بیت کوین شما با 1 شروع می شود. در صورتی که آدرس شما SegWit باشد آدرس بیت کوین شما با 3 و یا با bc1(یکی برای پرداخت های P2SH در SegWit  و دیگری تنها مختص SegWit است) شروع می شود. توجه داشته باشید که آدرس هایی که با 3 شروع می شوند، به طور کلی مربوط به P2SH هستند و تنها برای SegWit استفاده نمی شوند. آدرس های bc1 صرفا برای SegWit استفاده می شوند، اما هنوز تمام کیف پول ها از آن پشتیبانی نمی کنند.

4) آیا می توان به صورت یک انتقال عادی، بیت کوین را از آدرس قدیمی به یک آدرس SegWit منتقل کرد؟

بله، SegWit یک سافت فورک است و کاملا سازگار است.

5) آیا این ارسال با ارسال به آدرس های معمولی متفاوت است؟

بله. هنگامی که می خواهید بیت کوین ارسال کنید، کارمزد لازم برای ارسال بیت کوین از یک آدرس SegWit احتمالا کمتر از کارمزدی است که جهت ارسال بیت کوین از یک آدرس معمولی پرداخت می شود.

6) آیا SegWit در یک زنجیره متفاوت قرار دارد؟

خیر. دو زنجیره وجود ندارد. SegWit در بلاک چین بیت کوین فعال است. SegWit کاملا با زنجیره بلاک چین بیت کوین سازگار است.

7) SegWit2x چیست؟

SegWit2x مخفف SegWit بعلاوه 2X به معنای اندازه بلاک 2 مگابایتی است. این فورک در سال 2017 راه اندازی شد، اما به دلیل عدم پشتیبانی استخراج کنندگان از آن، لغو شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر
 1. iman می گوید

  سلام
  مشکلی نیست از که از ادرس های کیف پول لگسی یا قدیمی که با 1 شروع میشه استفاده کنیم؟
  کیف پول بلاک چین دات کام اولشون یک هست و ترسم اینه که بعدا پشتیبانی نشه.
  با تشکر.

 2. پیام می گوید

  و از حساب segwit به حساب معمولی حواله کرد؟

 3. پیام می گوید

  با سلام ایا از یک حساب معمولی میشود به یک حساب segwit ارسال کرد؟

  1. تیم طراحی می گوید

   سلام
   بله از آدرس سگویت به لگسی و از لگسی به سگویت می توانید ارسال نمایید. البته کیف پول مورد استفاده شما باید آپدیت باشد و از سگویت پشتیبانی کند.