در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نوسان شدید قیمت بیت کوین در پی شایعه فروش توسط دولت آمریکا

0 226

با انتشار داده های نرخ تورم ایالات متحده آمریکا، جامعه ارز رمزنگاری مشتاقانه منتظر تاثیر آن بر بیت کوین و در کل بازار است. با وضعیت فعلی اقتصاد جهان، سرمایه گذاران به سمت بیت کوین روی آورده اند، چون آن را محافظی در برابر تورم می دانند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

انتشار داده های نرخ تورم برای ماه آوریل

قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه پس از انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ماه آوریل توسط اداره آمار نیروی کار آمریکا، افزایش یافت. طبق این گزارش، نرخ تورم سالانه از 5 درصد در ماه مارس به 4.9 درصد در ماه آوریل کاهش یافت و کمتر از نرخ 5 درصد پیش بینی شده، بود. 

براساس داده های منتشر شده، هر دو شاخص کلی و اصلی قیمت مصرف کنند درماه آوریل افزایش ماهانه 0.4 درصدی داشته اند که مطابق انتظارات بوده و بیشتر از 0.1 درصد ماه مارس بودند. لازم به ذکر است، شاخص اصلی قیمت مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی گیرد.

این آمار مطابق با پیش بینی ها بوده و نشان می دهد که نرخ تورم در ایالات متحده همچنان نگران کننده است. در نتیجه، سرمایه گذاران و تحلیلگران به دقت تاثیر این آمار را بر شاخص دلار آمریکا و بازار ارز های رمزنگاری (به ویژه بیت کوین) بررسی می کنند.

ترس، عدم اطمینان و شک در مورد فروش توسط دولت آمریکا

بازار ارزهای رمزنگاری به دلیل ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) پیرامون شایعه فروش بیت کوین  توسط کیف پول های مرتبط با دولت آمریکا، دچار افت ناگهانی شد. این شایعه سرمایه گذاران را وحشت زده کرد و منجر به فشار فروش شدیدی در بازار شد.

کیف پول
تراکنش های کیف پول دولت آمریکا

اگرچه در نهایت ثابت شد که این یک خبر کذب بوده است، بازار را تحت تاثیر قرار داد و بسیاری از معامله گران به دلیل سقوط بازار ناشی از FUD، متحمل ضرر و زیان سنگینی شدند.

اخیرا  گزارش‌هایی منتشر شده مبنی بر این که کیف‌پول‌های مرتبط با دولت آمریکا بیت‌کوین منتقل کرده‌اند. این خبر که دولت آمریکا احتمالا در حال آماده شدن برای فروش بخشی از دارایی‌های خود یا تمام آن است، باعث افزایش نگرانی‌ها در بین سرمایه‌گذاران شده است.

شرکت تحلیلی گلس نود در 8 مارس گزارش داد که موجودی کیف پول دولت آمریکا قبل از اقدام اخیر، 144500 کوین بوده است. اما با انتقال 18860 کوین به ارزش حدود 418 میلیون دلار، موجودی این کیف پول ازآن زمان تاکنون به 125600 کوین کاهش یافته است.

ردیاب ممپول نشان می‌دهد که ممکن است تا 40000 کوین در این تراکنش دخیل بوده باشد که تقریبا 25 درصد آن به کوین‌بیس منتقل شده است . شرکت گلس نود تایید کرد که از  توکن‌های ارسال شده به کوین‌بیس، حدود 9861 بیت‌کوین به ارزش 219 میلیون دلار متعلق به کیف‌پول دولت آمریکا بوده که طبق گزارش‌ها از هکر سیلک رود (جاده ابریشم) کشف و ضبط کرده است.

از آنجایی که بیت‌کوین و بازار ارز رمزنگاری همچنان پرنوسان هستند، بسیاری از سرمایه‌گذاران به دقت تراکنش‌های مرتبط با کیف‌پول دولت آمریکا را زیر نظر دارند تا ببینند آیا مقدار بیشتری از ذخیره بیت‌کوین خود را می‌فروشد یا نه، چون این می‌تواند تاثیر زیادی بر قیمت این ارز و در کل بازار ارز رمزنگاری بگذارد.

کاهش قیمت بیت کوین بعد از گزارش نرخ تورم

قیمت بیت کوین پس از انتشار داده های نرخ تورم آمریکا به بالای سطح 28000 دلار افزایش یافت و در صرافی بیت استمپ تا سقف 28328 دلار رسید. اما بعد از منتشر شدن شایعه فروش بیت کوین توسط دولت آمریکا به زیر سطح 27000 دلار سقوط کرد.

براساس داده های تریدینگ ویو، قیمت بیت کوین تا حدود سطح 26800 دلار کاهش یافته است. در روزهای اخیر چند تحلیلگر به اهمیت این سطح حمایت اشاره کرده بودند. قیمت بعد از تست این سطح به بالای 27000 دلار برگشت و در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 27500 دلار بود.
مفهوم سطوح حمایت و مقاومت چیست و چه کاربردی دارد؟

بیت کوین

طبق داده‌های کوین گلس، دارندگان موقعیت لانگ و شورت با کاهش و افزایش قیمت بیت کوین متحمل ضرر شدند. تقریبا در یک ساعت بیش از 47 میلیون دلار از موقعیت های لانگ و کمی بیشتر از 5 میلیون دلار از موقعیت های شورت بیت کوین لیکوئید شده است.
موقعیت خرید (long) یا فروش (short) چیست؟ چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

قبل از انتشار داده های CPI، پلتفرم تجزیه و تحلیل Material Indicators دفتر سفارش بایننس را برای آینده قیمت بیت کوین بررسی کرد. این پلتفرم با اشاره به کاهش حجم در نزدیک سطوح فعلی قیمت، افزود که  پیشنهادهای خرید زیادی در حدود سطح 26000 دلار وجود دارد که از این سطح حمایت مهم (میانگین متحرک 200 هفته ای) محافظت می کنند.
معرفی شاخص های تکنیکال و چگونگی استفاده از آنها؛ میانگین متحرک

بایننس

قیمت بیت‌کوین از اواسط ماه مارس تاکنون در بالای این میانگین متحرک بوده است. در حال حاضر، سطح حمایت 26800 اهمیت زیادی دارد که شکست به زیر آن منجر به کاهش به منطقه حمایت 25000 دلار خواهد شد. از طرفی، قیمت با مقاومت شدیدی در 27700 دلار مواجه شده است.

میانگین متحرک
منبع cryptonews coindesk cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.