در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شلوغی ممپول بیت کوین باعث افزایش قیمت بیت کوین کش و تراکنش های لایت کوین شد

0 411

 در حالی که بیت کوین در یک منطقه محدود نوسان می کند، قیمت بیت کوین کش (BCH) در روز سه شنبه 8 مه 11 درصد افزایش یافت و از نزدیک سطح 110 دلار به سطح 123 دلار رسید. قیمت این ارز در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 119 دلار بود.
بیت کوین کش (BCH) چیست؟

بیت کوین اس وی

قیمت بیت کوین پس از افزایش تراکنش های کانفرم نشده در ممپول و شلوغی شبکه آن (که کارمزد تراکنش را به طور قابل توجهی افزایش داد) کاهش یافت. دلیل این شلوغی، افزایش تقاضا برای پروتکل اوردینالز (Ordinals) بود.
کانفرم چیست؟ هر آنچه باید در مورد تایید بلاک ها بدانید

برخی از ناظران بازار می گویند که بیت کوین کش به دلیل مقیاس پذیری بالاتر و ارزان تر بودن، از افزایش تراکنش های کانفرم نشده  در ممپول بیت کوین سود برده است.

بیت کوین کش اخیرا در حدود سطح 122 دلار معامله می شد و یکی از معدود ارزهای رمزنگاری بود که در روز سه شنبه 9 مه افزایش داشت.

هجوم کاربران به سمت شبکه های جایگزین

تریدر کایل دوان (Kyle Doane) در یادداشتی نوشت که بیت کوین کش یک فورک بیت کوین است، بنابراین انتظار می رفت که برخی از کاربران به خاطر افزایش کارمزدها و شلوغی شبکه بیت کوین، به سمت شبکه بیت کوین کش بروند. دوان خاطر نشان کرد که افزایش قیمت BCH به احتمال زیاد کوتاه مدت خواهد بود.

حجم زیاد تراکنش های کانفرم نشده در بلاک چین بیت کوین در روزهای شنبه و یکشنبه باعث شد تا صرافی بایننس برداشت های این ارز بزرگ بازار را به طور موقت متوقف کند.

با این حال، لورانت کیس با پیش بینی کاهش قیمت BCH به منطقه 110 دلار در روزهای آتی، گفت:

 تردید دارم که این دو به هم ربط داشته باشند. من مطمئن نیستم که افزایش قیمت بیت کوین کش در نتیجه شلوغی ممپول شبکه بیت کوین باشد.

بیت کوین از روز دوشنبه تاکنون تقریبا ثابت بوده و در حدود سطح 27600 دلار معامله می شود. هفته گذشته، قیمت این ارز بزرگ بازار نزدیک به سطح 30000 دلار بود. به هرحال، سرمایه گذاران منتظر انتشار داده های نرخ تورم آمریکا برای ماه آوریل هستند که در روز جاری منتشر می شود.

افزایش قیمت بیت کوین اس وی

بیت کوین اس وی طی هشت ماه گذشته در یک کانال موازی نزولی معامله می شد و خرس ها قیمت را در 9 مه به پایین ترین سطح در 29.46 دلار رساندند. اما قیمت BSV در روز سه شنبه به بالای این کانال شکست و روند نزولی آن به صعودی تغییر کرد. قیمت این ارز با افزایش بیش از 30 درصدی به حدود سطح 44 دلار رسید.

طبق داده های Techflow، جامعه بیت کوین اس وی به سمت پروتکل اوردینالز بیت کوین و توکن های BRC-20 رفتند. در واقع، ارزش بازار توکن های BRC-20 در این هفته از یک میلیارد دلار فراتر رفت و این افزایش می تواند دلیل احتمالی رشد ناگهانی قیمت BSV باشد.

لایت کوین

تراکنش ها در بلاک چین لایت کوین به بالاترین سطح خود رسیده، زیرا هیاهو پیرامن میم کوین ها و متعاقب آن افزایش کارمزد در شبکه بیت کوین باعث شده تا کاربران ارزهای رمزنگاری برای انجام تراکنش های خود به دنبال شبکه های جایگزین باشند.

براساس داده های BitInfoCharts، شبکه لایت کوین در 8 مه بیش از 525000 تراکنش را در یک روز پردازش کرد و به 575000 تراکنش روزانه بیت کوین نزدیک شد. تعداد تراکنش های لایت کوین در مقایسه با اوایل سال جاری، 5 برابر و نسبت به رکورد قبلی خود در اوج بازار صعودی در ژانویه 2018، دو برابر شده است.

لایت کوین

این افزایش پس از آن رخ داد که بلاک چین بیت کوین به دلیل هجوم تریدرها به سمت توکن های جدید BRC-20، با شلوغی بسیار شدیدی مواجه شد. BRC-20 یک استاندارد توکن است که به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از شبکه بیت کوین توکن هایی را در پروتکل اوردینالز ایجاد کنند و انتقال دهند.

شلوغی شبکه بیت کوین و افزایش قابل توجه کارمزد در این شبکه باعث شد تا کاربران برای انتقال دارایی ها در بلاک چین به دنبال جایگزین های ارزان تری مانند ارزهای پایدار و شبکه لایتنینگ باشند.

افزایش فعالیت در شبکه لایت کوین

شبکه لایت کوین نیز با موج جدیدی از فعالیت ها روبرو شد. داده های گلس نود نشان می دهد که علاوه بر رکورد تعداد تراکنش ها، تعداد آدرس های کیف پول فعال در روز دوشنبه به رکورد 718000 رسید. همچنین، کاربران اخیرا حدود 500000 آدرس جدید لایت کوین در یک روز ایجاد کردند.

از طرف دیگر لایت کوین به رویداد هاوینگ خود نزدیک می شود. هاوینگ این ارز در ماه آگوست رخ خواهد داد و پاداش بلاک آن از 12.5 به 6.25 لایت کوین کاهش خواهد یافت. از لحاظ نظری، این رویداد عرضه لایت کوین را کاهش می دهد و در نتیجه قیمت آن ممکن است افزایش یابد.

قیمت لایت کوین اخیرا تا حدود سطح 75 دلار کاهش یافت. این ارز در 24 ساعت گذشته 3.5 درصد افزایش قیمت داشته و در  زمان انتشار این مطلب نزدیک به سطح 79.40 دلار بود.

منبع coindesk coindesk cryptotimes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.