در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین کش (BCH) چیست؟

0 2,946

با افزایش محبوبیت بیت کوین(BTC)، مدت زمان لازم برای پردازش مبادلات کندتر و کندتر می شود. همچنین هزینه انجام هر تراکنش برای فرستنده ارز گرانتر می شود. بیت کوین کش برای بهبود این سیستم طراحی  شد.

با این وجود به نظر می رسد که این ارز تاکنون به خوبی عمل کرده است. با وجود این که از آگوست 2017 منتشر شد، اما بیت کوین کش در حال حاضر در رتبه پنجم برترین ارزهای رمزنگاری قرار گرفته است.

در این مقاله سعی شده تا در مورد تمام چیزهایی که لازم است در مورد بیت کوین کش بدانید، صحبت شود. اما برای کسانی که قصد دارند در مورد استخراج آن نیز بدانند، توضیحاتی مختصر داده می شود. خب بیایید شروع کنیم.

چگونگی ایجاد بیت کوین کش

همه چیز با توافق ها و اختلاف نظرها در مورد چگونگی بهبود فناوری بیت کوین آغاز شد. هر چند بیشتر مردم از بیت کوین استفاده می کنند، همانطور که می‌دانید یکی از مشکلات این ارز آن است که شبکه بیت کوین برای پردازش یک تراکنش زمان زیادی لازم دارد. علاوه بر این هزینه انجام تراکنش زیاد است.

عاشقان و طرفداران بیت کوین فهمیدند که این مسئله به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است، به ویژه حالا که محبوبیت رمزنگاری و ارزهای رمزنگاری در حال اوج گرفتن است. برای کمک به یافتن راه حل، توسعه دهندگان دو ایده متفاوت ارائه دادند:

ایده اول: تغییر قالب و فرمت هر بلاک

برای درک بیشتر یک مثال در دنیای واقعی زده می شود. فرض کنید اطلاعات هر تراکنش بیت کوین را روی یک کاغذ خالی می نویسید. ابتدا لازم است آدرس کیف پول فرستنده و گیرنده را بنویسید. سپس لازم است برای هر تراکنش امضاهای فردی را بنویسید.

یک تراکنش را فرض کنید. نوشتن این اطلاعات می تواند فضای زیادی از برگه شما را اشغال کند.

پس یک گروه از توسعه دهندگان پیشنهاد دادند به جای یک برگه از دو برگه استفاده شود. در یک برگه آدرس گیرنده و فرستنده ثبت شود و در برگه دیگر امضاها.

در واقع از آنجا که فضای بیشتری روی کاغذ وجود دارد، بنابراین تراکنش های بیشتری می توانند پردازش شوند.

ایده دوم: افزایش اندازه بلاک

گروه دیگری از توسعه دهندگان معتقد بودند که ایده اول خوب نیست. زیرا اگر چه تغییر قالب هر بلاک از نظر فنی سرعت تراکنش بیت کوین را افزایش می دهد، اما این فقط یک راه حل موقتی خواهد بود. بنابراین زمانی که شبکه بیت کوین محبوب تر شود و استفاده از آن افزایش یابد، به ارتقاء دیگری نیاز خواهد داشت.

آنها معتقد بودند که بهترین راه حل مسئله سرعت بیت کوین، افزایش حداکثر اندازه بلاک است.

بازهم برای درک بیشتر به سراغ مثالی در دنیای واقعی می رویم. تصور کنید کاغذ اصلی مورد استفاده، طولی در حدود 10 میلیمتر دارد(برای بیت کوین اندازه بلاک 1 مگابایت است). پیشنهاد مبنی بر این بود که با افزایش اندازه بلاک، تراکنش های بیشتری انجام شود.

بنابراین آنها پیشنهاد دادند که می توانند اندازه کاغذ را 2 برابر کرده و به 20 میلی متر برسانند(یعنی 2 مگابایت برای بیت کوین). آنچه این ایده ارائه داد، امکان افزایش حداکثر اندازه بلاک تا 8 برابر در مواقع نیاز بود.

بحث اصلی این بود که اگر بیت کوین به یک سیستم پرداخت روزمره تبدیل شود، به اندازه های بلاک بزرگتری نیاز دارد. در غیر اینصورت بیشتر از پول به طلا شبیه است.

کدام ایده محبوب تر بود؟

خب مسلما می دانید که در مورد بیت کوین هیچکس نمی تواند تغییری در سیستم ایجاد کند، مگر این که بیشتر افراد موافق باشند. بنابراین برای تصمیم گیری در مورد انتخاب گزینه مناسب، رای گیری انجام شد. می توانید حدس بزنید که کدام گزینه برنده شد؟

ایده اول 97 درصد آرا را بدست آورد. با این حال برای ایجاد تغییر در بلاک چین بیت کوین، سیستم نیاز به انجام یک فورک نرم یا سافت فورک داشت.

البته گروه توسعه دهندگانی که راه حل دوم را ترجیح می دادند، از تصمیم نهایی راضی نبودند. بنابراین تصمیم گرفتند یک هارد فورک را انجام دهند که منجر به ایجاد بیت کوین کش شد.

نکته: زمانی که در مورد فورک صحبت می‌شود، منظور ایجاد تغییراتی در طراحی یک بلاک چین است. زمانی که یک فورک نرم یا سافت فورک اتفاق می افتد، به معنای تغییر برخی قوانین است، اما هنوز بلاک های جدید توسط نرم افزار اصلی شناخته می شوند. اما در یک فورک سخت یا هارد فورک بلاک های جدید بر روی یک زنجیره جداگانه کار می کنند. دقیقا مانند بیت کوین کش.

خب حالا که داستان پشت فورک بیت کوین کش را می دانید، ببینیم بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش چطور کار می کند؟

بیت کوین کش به طور رسمی در آگوست سال 2017 عرضه شد. فناوری آن بسیار شبیه بیت کوین است و اندازه کل قابل عرضه آن نیز مشابه بیت کوین 21 میلیون است.

در زمان ایجاد بیت کوین کش هر کسی که بیت کوین داشت، به طور خودکار بیت کوین کش دریافت می کرد. افراد خوش شانسی که بیت کوین داشتند، بیت کوین کش را با نسبت یک به یک دریافت می کردند. بله درست است؛ اگر در زمان ایجاد بیت کوین کش یک بیت کوین داشتید، فورا یک بیت کوین کش دریافت می کردید.

هدف اصلی بیت کوین کش استفاده از آن به عنوان یک سیستم پرداخت است. این بدان معنا است که درست مانند خاستگاه اصلی خود یعنی بیت کوین، افراد می توانند ارزهای خود را ارسال و دریافت کنند. با این حال فناوری بیت کوین کش اجازه می دهد تا زمان انجام تراکنش بسیار سریعتر و هزینه آن کمتر باشد.

بسیاری از مردم فکر می کردند، کسانی که بیت کوین کش رایگان خود را دریافت کرده اند، به زودی آن را می فروشند. اما این اتفاق رخ نداد. از زمان عرضه بیت کوین کش در آگوست 2017، این ارز عملکرد خوبی داشته و هم اکنون در رتبه 5 برترین ارزهای رمزنگاری قرار دارد و در بسیاری از صرافی های معتبر مبادله می شود.

از آنجا که این ارز در ابتدای مسیر خود است، هنوز تاجران زیادی آن را قبول نمی کنند، به ویژه در مقایسه با بیت کوین. با این حال، با افزایش محبوبیت بیت کوین کش، مسلما پذیرش این ارز نزد تاجران افزایش خواهد یافت.

استخراج بیت کوین کش

مانند بسیاری از ارزهای رمزنگاری، بیت کوین کش نیز غیرمتمرکز است. به این معنی که هیچ شخص یا ارگان یا دولتی کنترل شبکه را در اختیار ندارد.

نکته: اگر یک شبکه توسط فرد یا ارگانی کنترل شود بدان معنا است که آن یک شبکه متمرکز است. مانند یاهو. تمام اطلاعات آنها در یک سرور متمرکز ذخیره می شود. زمانی که سرورهای آنها در سال 2015 هک شد، هکرها به بیش از 500 میلیون حساب کاربری دسترسی پیدا کردند. این امکان در یک شبکه غیرمتمرکز مثل بیت کوین کش وجود ندارد. برای عملیاتی شدن یک سیستم غیر متمرکز نیاز است تا تراکنش ها توسط نودها(رایانه ها) تایید شوند.

خب تراکنش ها چگونه تایید می شوند؟ افرادی که به عنوان استخراج کننده یا ماینر شناخته می شوند، از قدرت محاسباتی خود برای حل معادلات ریاضی پیچیده در بلاک چین استفاده می کنند. هنگامی که یک نود بتواند در شبکه این معادله را حل کند، یک بلاک تراکنش تایید می شود. سپس به ازای تایید تراکنش، پاداش دریافت می کند. این پاداش در مورد استخراج بیت کوین کش، ارز بیت کوین کش خواهد بود.

امروزه کسب درآمد از طریق استخراج سخت تر و سخت تر می شود. در واقع رقابت به قدری شدید شده که تنها کسانی می توانند کسب پاداش کنند که توان محاسباتی عظیمی در اختیار دارند. برای تبدیل شدن به یک استخراج کننده موفق و در اختیار داشتن توان محاسباتی بالا، نیاز به سرمایه گذاری دقیق و درستی است.

با این وجود گزینه های دیگری نیز برای مبتدیان ورود به این فضا وجود دارد. چیزی به نام استخر استخراج. در استخرهای استخراج شما به شبکه ای از استخراج کنندگان می پیوندید. در واقع توان محاسباتی خود برای حل معادلات ریاضی جهت کسب پاداش را به اشتراک می گذارید. اگر استخر موفق به تایید یک تراکنش بیت کوین کش شود، پاداش کسب شده بین اعضای استخر تقسیم خواهد شد.

عضو شدن در یک استخر استخراج کار ساده ای است. می توانید با مراجعه به یکی از استخرهای زیر در آنها عضو شوید:

BTC.com ،F2Pool، ViaBTC، Bitcoin.com.

اگر نرم افزار و سخت افزار درست و قدرتمندی در اختیار داشته باشید، استخراج یکی از بهترین راه های کسب بیت کوین کش است. با این حال سرمایه گذاری در بیت کوین کش نیز می تواند گزینه ای مناسب باشد.

نتیجه گیری

احتمالا تا به حال به درک مناسبی از این که چرا بیت کوین کش ساخته شد و چگونه کار می کند رسیده اید. همچنین حالا می دانید که استخراج بیت کوین کش چیست و چه اهمیتی دارد. به یاد داشته باشید که استخراج بیت کوین کش همیشه سودآور نیست و قبل از شروع نیاز به سرمایه گذاری دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.