در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش 800 میلیون درصدی بیت کوین در یک دهه؛ گام بعدی چیست؟

0 1,596

هیچ دارایی دیگری در تاریخ به اندازه ای که بیت کوین در این مدت پیشرفت کرده و سود داشته، پیشرفت نکرده است. مکانیسم کمبود دیجیتالی آن به خوبی عمل کرده و آزمون های بازار را پشت سر گذاشته، زیرا قیمت ها با وجود نوسانات زیاد، همچنان در حال افزایش است. پیش بینی قیمت آینده همیشه ذهن ها را به خود مشغول کرده است. اما آیا قیمت بیت کوین در دهه آتی به کجا خواهد رسید؟

افزایش 800 میلیون درصدی

10 سال پیش در چنین زمانی 5000 بیت کوین در اولین تراکنش بیت کوین برای این دارایی دیجیتال، به قیمت 5 دلار فروخته شد. این تراکنش در بلاک چین ثبت شده و مشخص است و یک نقطه عطف برای بیت کوینی بود که در حال تبدیل شدن به یک کالای اقتصادی است.

سیفدین آموس، استاد اقتصاد بیت کوین، ضمن اشاره به گام اولیه قابل توجه بیت کوین، خاطر نشان کرد که از آن زمان تاکنون ارزش این ارز افزایشی حماسی داشته است. وی گفت:

ده سال پیش در چنین روزهایی در اولین تراکنش بیت کوین در بازار، 5050 بیت کوین به قیمت 5.02 دلار فروخته شد. امروز این تعداد 4217179250 دلار ارزش دارد. یعنی یک افزایش 838078685 درصدی.

وی افزود، این مدل موفق عمل کرده زیرا توانسته است مقدار کمتری از حد مورد نیاز را ارائه کند:

وقتی در مورد بیت کوین فکر می کنید، قابل مقایسه با رفتار بی رحمانه عرضه و تقاضای بازار نیست. از ده سال پیش تقاضا برای نگهداری بیت کوین نسبت به عرضه آن بسیار بیشتر شده است. به نوعی در طول ده سال، بیش از 17 میلیون بیت کوین عرضه شده و هنوز هم ادامه دارد، اما تقاضا از بین نرفته.

حتی با افت حدود 40 درصدی قیمت در سال جاری، قیمت بیت کوین هنوز هم 120 درصد بالاتر از قیمت آن در اول ژانویه است. تمام معیارهای دیگر نیز رو به افزایش هستند. مخالفانی مانند پیتر چیف، که طرفدار طلا است، ممکن است در مورد بی فایده بودن بیت کوین صحبت کنند، اما هیچ یک از فلزات گرانبها در مدت مشابه نتوانستند افزایشی بیش از 16.5 درصد را ثبت کنند.

با نگاهی به این برنامه کاهش عرضه برای دهه های آینده، مشخص می شود که این الگو برای ادامه روند طراحی شده و احتمالا قیمت را هدایت خواهد کرد.

نمودارهای لگاریتمی موجود نشان می دهد که این نوسانات و هدایت قیمت ادامه خواهد یافت و قیمت طی دهه آینده می تواند به شدت افزایش یابد. در توئیتی که در سال 2014 منتشر شد، نشان می دهد که چطور قیمت بیت کوین تا حد زیادی به پیش بینی انجام شده برای 5 سال بعد نزدیک بوده است. هر چند رسیدن قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار در سال 2021 از قیمت حال حاضر کمی تعجب آور و جالب به نظر می رسد.

نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین یا: چرا برخی قیمت 1 میلیون دلار را پیش بینی می کنند:

پیش بینی قیمت بیت کوین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.