در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

این هفته 18 میلیون‌مین بیت کوین استخراج خواهد شد

1 2,471

استخراج کنندگان بیت کوین این هفته 18 میلیون‌مین بیت کوین را استخراج می کنند و فقط 3 میلیون بیت کوین دیگر تا قبل از تمام شدن تمام بیت کوین های قابل استخراج در سال 2140 باقی مانده است.

3 میلیون بیت کوین برای 120 سال

داده های منابع بررسی کننده بلاک چین نشان می دهد که کل بیت کوین عرضه شده تا تاریخ 14 اکتبر به 17.92 میلیون بیت کوین رسیده است. طبق محاسبات، ارزهای باقی مانده تا 18 میلیون باید تا قبل از شروع هفته جدید(یکشنبه) وارد چرخه شوند.

یک تحلیلگر به نام ریتم(Rhythm) در رسانه های اجتماعی خاطر نشان کرد، حدود 120 سال دیگر طول خواهد کشید تا 14.3 درصد یا 3 میلیون بیت کوین از کل بیت کوین های قابل عرضه، استخراج شوند.

رقابت بین استخراج کنندگان برای کسب پاداش هرگز تا این حد بالا نبوده است. نرخ هش به بالاترین مقدار خود رسیده.

قیمت بیت کوین

استخراج کنندگان بیت کوین هر بار که موفق به تایید یک بلاک از تراکنش ها می شوند، بیت کوین جدیدی ایجاد می کنند. این امر تقریبا هر 10 دقیقه اتفاق می افتد. هر چهار سال پاداش استخراج نصف می شود، به این معنی که تولید ارزهای جدید زمان کاری بیشتر و بیشتری را لازم خواهد داشت.

بنابراین اگرچه 85 درصد از کل 21 میلیون بیت کوین قابل عرضه از سال 2009 استخراج شده است، اما مقدار بیت کوین قابل استخراج باقی مانده، به زمان بیشتری برای استخراج نیاز دارد.

طبق گزارش ها، حتی پس از استخراج تمام بیت کوین ها، بعید به نظر می رسد بیش از 75 درصد از بیت کوین ها در دسترس باشند. کاربران در حال حاضر به بخش بزرگی از 17.92 میلیون بیت کوین دسترسی ندارند. محققان معتقدند که این تعداد حدود 20 درصد از بیت کوین های قابل عرضه را در حال حاضر تشکیل می دهد.

به این ترتیب احتمالا تنها حدود 15 میلیون بیت کوین در دسترس خواهد بود.

دارندگان مقادیر زیادی را جمع می کنند

علیرغم این که رسیدن به تعداد 18 میلیون بیت کوین از نظر فنی دستاورد خاصی نیست، اما اشخاص حاضر در این صنعت هیجان زده هستند. استارتاپ Luno این هفته را هفته هیجان انگیز توصیف می کند.

در عین حال ترکیب دارندگان در حال تغییر است. داده ها نشان می دهند که دارندگان بیش از 1000 بیت کوین در سال 2019 بسیار بیشتر و محبوب تر شده اند. پیش از این سرمایه گذاران علاقه کمتری به این صنعت نشان می دادند.

پیش از انفجار و منحل شدن صرافی Mt.Gox در اوایل سال 2014، کیف پول های دارای موجودی بیش از 1000 بیت کوین، با سرعتی مشابه حال حاضر در حال افزایش بودند.

در آن زمان مفسران اظهار داشتند که انگیزه آنها کنجکاوی فنی بوده است. اما با توجه به قیمت فعلی بیت کوین، مشوق های مالی است که باعث تقویت فعالیت ها در سال 2019 شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. Mohammad می گوید

    بیت کوین هم صدرصد با شکست مواجه میشه