در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اقدام صرافی بیترکس برای اعلام ورشکستگی

0 173

صرافی بیترکس (Bittrex) روز دوشنبه 8 مه، چند ماه بعد از اعلام توقف فعالیت های خود در آمریکا و هفته ها پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) از این صرافی، در ایالت دلاور برای تشکیل پرونده ورشکستگی فصل 11 اقدام کرد. 

نکته: فصل 11 نوعی ورشکستگی است که شامل سازماندهی مجدد امور تجاری، بدهی ها و دارایی های بدهکار است. شرکت ها فصل 11 را ثبت می کنند تا زمان کافی برای پرداخت بدهی های خود به دست آورند. شرکت معمولا طرحی برای سازماندهی مجدد پیشنهاد می کند تا به فعالیت خود ادامه دهد و بدهی خود را به مرور زمان بپردازد.

براساس پرونده تشکیل شده در دادگاه که راندال ریس (Randall Reese) از ردیاب ورشکستگی Chapter 11 Dockets آن را به اشتراک گذاشته، صرافی بیترکس بیش از 100000 طلبکار دارد که دارایی های آن بین 500 میلیون تا 1 میلیارد دلار و بدهی های آن نیز بین 500 میلیون تا 1 میلیارد دلار برآورد شده است.

مضاعف شدن مشکلات بیترکس با شکایت SEC

شعبه بیترکس در آمریکا تاکنون سال 2023 را به سختی پشت سر گذاشته و 80 نفر از پرسنل خود را در ماه فوریه اخراج کرده است. این صرافی در ماه مارس اعلام کرد که تا پایان آوریل به تمام فعالیت های خود در این کشور پایان می دهد. این اتفاقات بر بیترکس گلوبال (صرافی ارز رمزنگاری خارج از آمریکا) تاثیری نداشته اند.

با وجود خروج قریب الوقوع بیترکس از آمریکا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور در شکایتی که در ماه آوریل ثبت کرد، بیترکس، بیترکس گلوبال و ویلیام شیهارا (یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق صرافی) را متهم به نقض قانون اوراق بهادار و اداره یک بورس اوراق بهادار، کارگزاری و آژانس تسویه حساب کرد. الیور لینچ، مدیرعامل بیترکس گلوبال، ماه گذشته گفت که این صرافی قصد دارد با سند و مدرک به این اتهامات پاسخ دهد، اما روند ورشکستگی آن ممکن است شرایط را دشوارتر کند.

بیترکس با این اعلام ورشکستگی به جمع صرافی های اف تی ایکس و پلتفرم های وام دهی سلسیوس، بلاکفی و وویجر (Voyager) پیوست.

بحران بانکی در آمریکا

براساس یک نظرسنجی انجام شده توسط گالوپ در ماه آوریل، تقریبا نیمی از آمریکایی های شرکت کننده در مورد امنیت پول های سپرده شده خود در بانک های این کشور ابراز نگرانی کرده اند. طبق این نظرسنجی، 48 درصد از شرکت کنندگان گفته اند که نگران پول خود در بانک ها هستند و تقریبا 20 درصد آنها گزینه “بسیار نگران” را انتخاب کرده اند.

بیترکس
نگرانی در مورد امنیت سپرده ها در بانک های آمریکا

لازم به ذکر است که این نظرسنجی پس از ورشکستگی بانک های سیلیکون ولی و سیگنیچر و قبل از ورشکستگی بانک فرست ریپابلیک انجام شده است.

در ضمن، کارشناسان موسسه پژوهشی هوور ادعا کرده اند که اگر نیمی از سپرده گذاران فاقد بیمه سپرده گذاری تمام وجوه نقد خود را از بانک ها برداشت کنند، 186 بانک آمریکا در معرض ورشکستگی قرار خواهند گرفت.

همچنین، دیلی تلگراف گزارش نگران کننده تری را منتشر کرده که نشان می دهد نیمی از بانک های آمریکا ممکن است دچار ورشکستگی شوند. این گزارش به تحقیقات پروفسور آمیت سرو(کارشناس بانکی دانشگاه استنفورد) در ماه آوریل اشاره کرد که تخمین زده ارزش دارایی های بیش از 2315 بانک آمریکا کمتر از بدهی های آنها است.

منبع coindesk cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.