در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

6 نکته مهم که هر تریدر روزانه باید قبل از شروع معامله بداند

0 282

منشا عبارت ” معاملات روزانه” بازار سهام است. در این بازار معاملات فقط در ساعات کاری انجام می شود و تریدرهای روزانه از نوسانات قیمت در روز استفاده می کنند و قبل از بسته شدن بازار موقعیت های خود را می بندند.

تریدرهای بازار ارز رمزنگاری نیزاین استراتژی را در معاملات خود به کارمی برند. آنها حرکت های کوتاه مدت قیمت را زیر نظر می گیرند و براساس آن وارد موقعیت معاملاتی می شوند. 

آیا می توان در بازار ارز رمزنگاری معامله روزانه انجام داد؟

هدف اصلی استراتژی معاملات روزانه، سود گرفتن از نوسانات قیمت در طول روز است. نوسانات کوتاه مدتی که تریدرهای روزانه به دنبال آن هستند، در بازار پر نوسان ارز رمزنگاری به وفور پیدا می شود. برای مثال، در بازار سهام افزایش 10 درصدی قیمت یک سهام مرغوب یا سایر کالاها در یک روز غیر عادی است. اما در بازار ارز رمزنگاری چنین افزایشی طبیعی بوده و قیمت یک ارز ممکن است در یک روز چندین درصد افزایش یابد.
استراتژی معاملاتی چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

تریدرهای روزانه برای گرفتن سود از نوسانات روزانه باید تاکتیک های معاملاتی موثر را به کار گیرند و با تحلیل تکنیکال و فاندامنتال آشنا باشند. تریدرهای روزانه می توانند از شاخص های تکنیکال، مانند میانگین متحرک ها، حجم معاملات، شاخص قدرت نسبی و غیره استفاده کنند تا بتوانند نقاط ورود به موقعیت و خروج از آن را تعیین کنند. حجم معاملات، سطوح حمایت و مقاومت سه مفهوم اصلی در معاملات روزانه هستند.
تحلیل فاندامنتال چیست؟
تحلیل تکنیکال چیست و چگونه کار می کند؟

چه زمانی و چگونه معاملات روزانه را انجام دهیم؟

تریدرهای روزانه برای به حداکثر رساندن سود خود، سعی می کنند پیش بینی کنند که بازار چه زمانی بیشترین نوسان یا حجم را دارد. از آنجایی که اکثر سرمایه گذاران بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شرکت ها و سایر نهادهای سرمایه گذاری بزرگ هستند، بهتر است از معامله کردن در روزهای شنبه و یکشنبه که بازار بسته است خودداری کنید (حجم در این زمان پایین است).
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

با توجه به این که در اینجا در مورد مقادیر صحبت می کنیم، مروری بر تئوری بازار حراج (auction market) می تواند آموزنده باشد. قیمت اعلام شده دارایی، مدت زمان تعیین شده برای قیمت گذاری و حجم به موفقیت هر فروش یا بازار کمک می کند. حجم بیشترین اهمیت را دارد.

تریدرهای روزانه باتجربه معمولا ابتدا روی ارزش تمرکز می کنند، چون این مفهوم اصلی در تئوری بازار حراج است. بازارهای کم بازده (مانند بازار نزولی فعلی) با اصلاح عدم تعادلی که باعث ایجاد آنها شده، به دنبال تعادل یا کارآمدی هستند. هنگامی که فعالان بازار نظرات متفاوتی در مورد ارزش واقعی یک دارایی دارند، روند بازار صعودی یا نزولی می شود تا زمانی که به نقطه تعادل جدیدی برسد. وقتی این اتفاق می افتد، نوسانات بازار کاهش می یابد و تعادل برقرار می شود. تریدرهای روزانه موفق اغلب از تئوری بازار حراج، پویایی بازار و حجم استفاده می کنند.

اجتناب از گرفتار شدن در تله فومو در هنگام معامله

معامله گرانی که بدون در نظر گفتن نقاط ورود خود به بازار هجوم می آورند، به احتمال زیاد با مشکلاتی روبرو می شوند که می تواند منجر به ضرر و زیان آنها شود. معامله به دلیل ترس از دست دادن یا فومو ایده بدی است که باعث معاملات نامطلوب می شود. با اتخاذ استراتژی های معاملاتی و نظم و انضباط می توان از گرفتار شدن در تله فومو جلوگیری کرد.

مراقب معاملات بیش از حد باشید

تغییرات سریع در ایده و معاملات بیش از حد می توانند منجر به اشتباهات پرهزینه شوند. تریدرهای روزانه با جدا کردن معاملات منطقی از معاملات احساسی، می توانند از معامله کردن بیش از حد جلوگیری کنند. مدیریت ریسک موفق، یک استراتژی معاملاتی کارآمد و تحلیل درست به آنها در دستیابی به این امر کمک می کنند.
مدیریت ریسک چیست؟ پنج استراتژی برای به حداقل رساندن ریسک پرتفوی

همه سرمایه خود را وارد بازار نکنید

محدود کردن میزان سرمایه برای ورود به موقعیت به تریدر روزانه کمک می کند تا از ضررهای سنگین جلوگیری کند. موفقیت مستلزم ریسک های سنجیده شده است، اما باید مقداری از سرمایه خود را وارد بازار کرد که از دست دادن آن لطمه ای به زندگی عادی وارد نکند. معامله گران برای جلوگیری از ضرر سنگین، نباید بیش از 1 درصد در روز ریسک کنند.

احتیاط کردن

تریدرهای روزانه باید از تلاش برای زمان بندی بازار به صورت دستی اجتناب کنند. معاملات دستی همیشه سریع تر، پربازده تر و دقیق تر از یک ربات معاملاتی ارز رمزنگاری هستند. یک تحقیق نشان داده که معاملات الگوریتمی ممکن است یک تراکنش را در کمتر از 10 میلی ثانیه تکمیل کنند. اگرچه زمان پلک زدن تنها 300 میلی ثانیه است، از عبارت ” در یک چشم به هم زدن” برای توصیف اتفاقی که خیلی سریع رخ می دهد استفاده می شود. 

یکی از استراتژی های رایج برای کسب درآمد در بازار ارز رمزنگاری، معاملات روزانه است. اما این معاملات مستلزم مطالعه زیاد و نظارت دقیق بر استراتژی های معاملاتی و سبد سرمایه گذاری است.

منبع yahoo

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.