در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

استراتژی معاملاتی چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

1 791

خریداران ارز رمزنگاری که می‌خواهند فراتر از خرید و انباشت عمل کنند، به گزینه های معاملاتی زیادی دسترسی دارند. اما در یک بازار پر از نوسان با چندین بازیگر مشکوک،رمز موفقیت داشتن یک استراتژی معاملاتی مشخص است.

افراد زیادی در بازار ارز رمزنگاری و به ویژه بیت کوین طرفدار ” هودل کردن” یا همان انباشت کردن هستند. آنها می‌گویند بخرید ولی نفروشید و استدلال آنها این است که قیمت بیت کوین همیشه در بلند مدت افزایش می‌یابد. اما برای معامله گرانی که می‌خواهند سریع تر به سود برسند، استراتژی هایی وجود دارند. در غیر این صورت، شما براساس فومو (ترس از دست دادن) خرید خواهید کرد و اگر از این رویه پیروی کنید، در سقف قیمت خرید خواهید کرد و در کف قیمت خواهید فروخت.

اگرچه یک استراتژی در هر نوع سرمایه گذاری هوشمند امری ضروری است، اما در صنعت بسیار پر نوسانی مانند ارز رمزنگاری (جایی که کاهش یا افزایش 10 درصدی در چند دقیقه معمول است و کاهش بیش از 50 درصد کاملا نادر نیست) اهمیت آن دو چندان می‌شود. فراتر از آن، اهرم موجود برای معاملات مارجین می‌تواند به طرز خطرناکی بالا باشد (در برخی از صرافی ها تا اهرم 100 برابر) و از طرفی قوانین نظارتی بسیار کمی برای محافظت از سرمایه گذاران در برابر بازیگران بد وجود دارد. بعلاوه، برخی عوامل هستند که به سادگی نمی‌توان آنها را توجیه کرد، مانند یک نهنگ که ناگهان تعداد زیادی بیت کوین وارد بازار می‌کند و قیمت ها را کاهش می‌دهد.

بنابراین، ابزاری که به شما کمک می‌کنند عبارتند از: داشتن یک استراتژی که همیشه از آن پیروی کنید، منابع داده ای که می‌توانید به آنها اعتماد کنید و صرافی با قابلیت اطمینان، سرعت و نقدینگی بالا برای اجرای به موقع سفارشات.

معاملات روزانه چیست؟

معامله گران روزانه براساس استراتژی های پیچیده در بازه های زمانی چند دقیقه ای تا چند ساعته سرمایه گذاری می‌کنند، اما در پایان روز از بازار خارج می‌شوند و برای جلوگیری از ضرر، از سود احتمالی صرف نظر می‌کنند.

در نگاه اول، معاملات روزانه کاملا ساده هستند، شما در طی یک روز بارها  ارزهای رمزپایه را خرید و فروش می‌کنید و می‌خواهید از نوسانات لحظه ای قیمت سود کسب کنید. در اصل، این استراتژی بر عکس انباشت کردن است.

در واقع، معاملات روزانه بسیار پیچیده هستند، زیرا عوامل زیادی وجود دارند که بر قیمت تاثیر می‌گذارند. بنابراین شما با تکیه به شاخص های خاص، تحلیل تکنیکال، منابع تحقیقاتی، استراتژی های مدیریت ریسک و قدرت تحمل سود و زیان، به استراتژی های خاصی برای این معاملات نیاز دارید؛ به این معنی که دستیابی به اطلاعات خوب و سرعت مناسب بسیار مهم است. اگر معاملات زیادی را در طول روز انجام می‌دهید، باید کارمزد آنها را در نظر بگیرید. 

معاملات روزانه استرس زیادی دارند، اما با یک توقف نیز همراه هستند. معامله گران روزانه معمولا یک روز در بازار 24 ساعته ارز رمزنگاری تعیین می‌کنند و موقعیت های خود را تا قبل از پایان این روز می‌بندند. اگرچه این نوع معاملات ریسک بسیار بالایی دارند، نوسانات شدید شبانه تاثیری بر آنها ندارد. این بدان معناست که سودهای بزرگی را می‌توان از دست داد، اما به همان اندازه می‌توان از ضررهای بزرگ نیز جلوگیری کرد.

معاملات روند چیست؟

معاملات روند یک استراتژی معاملاتی است که تلاش می‌کند سود را از طریق تجزیه و تحلیل حرکت دارایی در یک جهت خاص به دست آورد.  به عبارت دیگر، تجزیه و تحلیل داده ها برای پیدا کردن روندهای میان مدت و بلند مدت است که نشان می‌دهند آیا قیمت افزایش یا کاهش خواهد یافت و این که چه زمانی روند تغییر جهت می‌دهد.

معاملات روند یک استراتژی بلند مدت است که از ابزارهای مختلف تحلیلی برای پیش بینی این که آیا قیمت طی چند ماه پیش رو افزایش یا کاهش می‌یابد، استفاده می‌کند. این استراتژی با تمرکز بر تحلیل های تکنیکال مانند شاخص ها ( الگوهای داده های تاریخی مانند قیمت، حجم معاملات و قراردادهای باز) و حرکت قیمت ( بالا و پایین در طول زمان)، حرکت های کوتاه مدت قیمت را نادیده می‌گیرد.

با این اوصاف، مهم نیست که روند یک ارز رمزنگاری صعودی (زمان خرید) باشد یا نزولی (زمان فروش)، بلکه مهم نقاط معکوس شدن روند است که به شما می‌گویند چه زمانی باید تاکتیک خود را تغییر دهید یا این که چه زمانی فقط باید از موقعیت خود خارج شوید. این استراتژی مناسب معامله گران پیشرفته تر است که وقت خود را صرف تجزیه و تحلیل و مدیریت ریسک می‌کنند و همچنین قدرت تاب آوری در روند نزولی دارند.

معاملات سوئینگ یا نوسان گیری چیست؟

معاملات سوئینگ یا نوسان گیری نوعی استراتژی برای مبتدیان است که بر یافتن الگوهای میان مدت در چندین روز یا چندین هفته تمرکز دارد. (نوسان گیری یک روش معاملاتی است که هدف آن کسب سود طی چندین روز یا چندین هفته است.

معاملات سوئینگ روی بازه های زمانی تمرکز دارد که طولانی تر از معاملات روزانه و کوتاه تر از معاملات روند هستند و بین چند روز تا چند هفته طول می‌کشند. معامله گران سوئینگ شاخص های تکنیکال مانند داده های تاریخی و نمودارهای شمعی از کف و سقف روزانه یک ارز در طول زمان و همچنین شاخص های فاندامنتال را بررسی می‌کنند.

این استراتژی خوبی برای افراد مبتدی است، چون نه به دقت بالای معاملات روزانه نیاز دارد و نه به نظم و انضباط برای حفظ موقعیت در معاملات روند. در عین حال، این استراتژی هنوز هم سود زیادی را بدون نیاز به اقدام فوری ارائه می‌دهد.

معاملات اسکالپینگ

اسکالپینگ یک استراتژی معاملاتی با بسامد بالا و پیچیده است که در آن معامله گر به جای کسب سود از عملکرد دارایی ، به دنبال سودهای ناچیز (حتی در حد دهم درصد) از تغییرات بسیار کم در بازار است.

اسکالپینگ یکی از سریع ترین و پرطرفدارترین استراتژی های معاملاتی است که برای حرکت های بسیار سریع قیمت (بین چند دقیقه یا چند ثانیه) استفاده می‌شود و  برای بهره مندی از ناکارآمدی بازار جهت سود بسیار ناچیز پی در پی طراحی شده است. 

استفاده از اختلاف پیشنهاد خرید و درخواست فروش (به اصطلاح اسپرد خرید و فروش) متداول ترین شیوه در معاملات اسکالپینگ است. اختلاف پیشنهاد و درخواست، به تفاوت قیمت بین بالاترین سفارش خرید (پیشنهاد) با کمترین سفارش فروش (درخواست) در هر بازار گفته می‌شود. 

ریسک ها و سودها در این استراتژی تا حدودی ناچیز هستند، اما برای معامله گران با تجربه ای که مایل به تصمیم گیری سریع هستند، سودهای کم ولی پی در پی به ارمغان می‌آورد. از آنجا که این استراتژی بسیاری از معاملات کوچک را شامل می‌شود،  معامله گران از کارمزدهای پایین صرافی بهره مند می‌شوند.

برخی از استراتژی های ساده چه هستند؟

استراتژی هایی مانند خرید و نگهداری و سرمایه گذاری در شاخص مناسب معامله گران منفعلی هستند که به ارز رمزنگاری اعتقاد دارند و پیش بینی رشد قیمت را در بلند مدت دارند.

در مرحله اول معاملات خرید و نگهداری (هودلینگ) با استراتژی خاص است. هودلرها به جای این که همه پول خود را به یک باره وارد بازار کنند، خریدهای برنامه ریزی شده (مثلا، هفتگی یا ماهانه) انجام می‌دهند تا تاثیر نوسانات را کم کنند. ساده به نظر می‌رسد، اما نیاز به صبر و حوصله دارد.

مورد بعدی، سرمایه گذاری در شاخص است که صرفا خرید همه ارزهای رمزپایه موجود در یک شاخص بازار است (مانند خرید  سهام از همه شرکت ها در شاخص S & P 500 و  نزدک)، با این فرضیه که تعداد بسیار کمی از سرمایه گذاران بازده بیشتری نسبت به شاخص معیار بدست می‌آورند.

چگونه استراتژی معاملاتی را انتخاب می‌کنید؟

یک استراتژی معاملاتی را انتخاب کنید که مطابق با نقاط قوت شما ( از تجربه در بازار ارزهای رمزپایه گرفته تا تحمل ریسک) باشد.

فاکتورهای زیادی در انتخاب استراتژی دخیل هستند، اما به مهارت و تجربه شما خلاصه می‌شوند. آیا می‌دانید که ارزهای رمزنگاری چگونه کار می‌کنند؟ آیا با ابزارهای تحلیلی که به شما امکان پیش بینی درست بازار را می‌دهند، آشنایی کافی دارید؟ آیا از تحمل واقعی خود برای ریسک آگاهی دارید؟

وقتی این فاکتورها را مشخص کردید، به یک صرافی ارز رمزنگاری نیاز دارید که یک رابط داخلی ارائه دهد، در مواقع استرس بازار قابل اعتماد باشد، نقدینگی زیادی ارائه دهد، دسترسی به داده های بازار را فراهم کند و از امنیت بالایی برخوردار باشد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. سامان می گوید

    1-برای ماین و استخراج بیت کوین هم برید این سایته. 10 دلار ماین کنید میتونید بردارید.
    https://app.stormgain.com/friend/BNS41443413

    2-برید تو ادرس زیر یک ادرس bnb بهش بدید و لاگین کنید بعد claim را بزنید هر 15 دقیقه یک دلار ایر دراپ میکنه وقتی شد 200 دلار میتونید بردارید. کاملا واقعیه چون روششون ایردراپه:
    https://axo2moon.com/?r=540403