در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

میم کوین پپه چیست؟ آیا می تواند از دوج کوین و شیبا اینو پیشی بگیرد؟

0 362

ارزش بازار میم کوین پپه (PEPE) یک هفته پس از رسیدن به رکورد 1.54 میلیارد دلاری، بیش از 65 درصد کاهش یافته است. به نظر می رسد که سیو سود دلیل اصلی اصلاح شدید قیمت این توکن باشد، زیرا بعد از عرضه در 14 آوریل تقریبا از نزدیک صفر به سطح 0.00000372 دلار افزایش یافت. این توکن ERC-20  سریع ترین رشد را  در تاریخ بازار ارز رمزنگاری داشته است.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟

ارزش بازار

پپه چیست؟

پپه با کپی برداری از ویژگی های میم کوین ها توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. دوج کوین معروف‌ترین این میم کوین ها است که از سگ شیبا اینو برای لوگوی خود استفاده می کند.
شیبا اینو چیست و چه تفاوتی با دوج کوین دارد؟
دوج کوین یا دوژکوین چیست؟ آموزش کامل دوج کوین

پپه براساس میم “پپه قورباغه” ایجاد شده است. مت فیوری پپه قورباغه را در سال 2005 در کارتون “بویز کلاب یا باشگاه پسران”معرفی کرد. این قورباغه انسان نما در اواسط دهه 2010 به یک میم اینترنتی شناخته شده تبدیل شد و خوانندگانی همچون کتی پری و نیکی میناژ از آن در توییت های خود استفاده کردند. پپه قورباغه در حالات گوناگونی مانند “پپه غمگین”، پپه عصبانی”، “پپه احساساتی” و “پپه خندان” به تصویر کشیده شده است.

توییتر

تایلر وارد ((بنیانگذار بارنبریج (BarnBridge)) در سال 2021 یک کلکسیون پپه NFT با وضوح پایین ایجاد و عرضه کرد که از فروش آن در پلتفرم اُپن سی بیش از 60 میلیون دلار به دست آورد.

 همچنین، تیم ناشناس پشت پپه از محبوبیت فعلی این میم در توییتر استفاده کرده است. آنها با ایجاد یک کمپین میم هماهنگ شده، پذیرش اولیه این توکن را تسریع کردند. همزمان، رسانه های خبری گزارش هایی درباره اولین سرمایه گذاران پپه منتشر کردند مبنی بر این که سرمایه گذاری هزار دلاری آنها در عرض یک هفته به میلیون ها دلار تبدیل شده است و این باعث هجوم افراد بیشتری به سمت این میم کوین شد.
افزایش قیمت پپه و میلیونر شدن برخی تریدرها

برای مثال، طبق داده های CoinCarp.com، هولدرهای پپه در ابتدا بسیار اندک بودند، اما تعداد آنها در یک ماه به بیش از 105000 هولدر افزایش یافت.

هولدرهای پپه

اما با وجود این کاتالیزورهای مثبت برای قیمت، پپه فاقد تیم شناخته شده یا یک نقشه راه مشخص است و هیچ کاربردی در دنیای واقعی ندارد و فقط برای اهداف سرگرمی ایجاد شده است. این میم کوین بی شباهت به دوج کوین نیست که محبوبیت آن در سال های اخیر بیشتر به خاطر حمایت های ایلان ماسک بوده است.

آیا پپه می تواند از دوج کوین و شیبا اینو پیشی بگیرد؟

ارزش بازار پپه در زمان انتشار این مطلب حدود 640 میلیون دلار بود، در حالی که ارزهای دوج کوین و شیبا اینو به ترتیب دارای ارزش بازار حدود 10 میلیارد و 5 میلیارد دلار بودند. با این حساب، ارزش بازار پپه هنوز 5 درصد ارزش بازار دوج کوین و 10 درصد ارزش بازار شیبا اینو است.

چیس دیونز از محققان شرکت مساری گفت:

 اکنون که پپه محبوبیت و اعتبار به دست آورده است، جای تعجب نیست که این ارز در مقطعی از زمان (هرچند به طور موقت) از دوج کوین و شیبا اینو پیشی بگیرد. دلیل اصلی افزایش سریع قیمت این میم کوین، فهرست شدن فوری آن در صرافی های بزرگ ارز رمزنگاری از جمله بایننس، بود. 

برای مثال، اولین فهرست شدن شیبا اینو در صرافی متمرکز ارز رمزنگاری بعد از گذشت 260 روز از راه اندازی آن رخ داد، در حالی که اولین فهرست شدن پپه در صرافی 6 روز پس از راه اندازی آن اتفاق افتاد و 22 دو روز بعد در صرافی بزرگ بایننس فهرست شد.

پپه

دیونز گفت که این پیشرفت ها نه تنها موانع پیش روی سرمایه گذاران خُرد را کاهش می دهند، بلکه به تامین کنندگان بزرگ سرمایه این امکان را می دهند تا خدمات بازارساز خارج از زنجیره ارائه کنند:

قراردادهای آتی دائمی پپه اکنون در صرافی هایی مانند بایننس و بای بیت در دسترس هستند و کاربران می توانند این میم کوین را تا اهرم 100 برابر معامله کنند. تنها در چند روز، حجم معاملات مشتقات پپه از حجم معاملات روزانه اسپات پیشی گرفته است.

راه اندازی پپه همچنین همزمان با افزایش 100 درصدی کاربران فعالان روزانه یونی سواپ بود که اکنون به رکورد 90000 در مه 2021 نزدیک شده است.

اکثر این کاربران در معاملات میم کوین شرکت کرده اند که شامل سایر توکن های تازه راه‌اندازی شده مانند توربو (TURBO)، ووجاک (WOJAK) و ای‌آی دوج (AIDOGE) می شود.

میم کوین
منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.