در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

10 فاکتوری که پروژه های ارز رمزنگاری خوب را از بد متمایز می کنند

0 89

بازار ارز رمزنگاری می تواند بازاری دلهره آور برای سرمایه گذاری باشد و با توجه به ریسک ذاتی این دارایی ها، تشخیص یک پروژه خوب از یک پروژه بد بسیار دشوار است. اما نگران نباشید، این مطلب 10 فاکتور مهم را توضیح داده که  به شما کمک می کنند تا بفهمید آیا یک پروژه ارزش سرمایه گذاری دارد یا این که از سرمایه گذاری در آن باید جدا خودداری کرد.

1. کاربردپذیری، فاکتور متمایز کننده

کاربردپذیر بودن یکی از فاکتورهای مهمی است که می تواند یک پروژه ارز رمزنگاری موفق را از یک پروژه ناموفق متمایز کند. دلیل این امر آن است که ارزش افزوده شده در طول عمر یک پروژه، تا حد زیادی بقا و پایداری آن را مشخص می کند. با این حال، اگر ارزشی به پروژه ای اضافه نشود، آن پروژه چه فایده ای دارد؟

بدون هدف و ارزش افزوده، تقاضا کاهش می یابد و در نهایت ممکن است پروژه با شکست مواجه شود، مخصوصا زمانی که شرایط بازار سخت می شود و بازار نزولی به وقوع می پیوندد.

2. درصد هولدرهای بزرگ

ممکن است این فاکتور عجیب به نظر برسد. اما این یک فاکتور مهم از لحاظ نسبت توکن های هولد شده در مقایسه با نسبت دارندگان بزرگ آن است. فرض کنید پروژه ای را پیدا کرده اید که 80 درصد توکن های آن در اختیار 100 هولدر بزرگ است. در این صورت، این احتمال وجود دارد که اکثر توکن ها بین اعضای تیم توزیع شود یا نهنگ ها حجم زیادی از توکن ها را در اختیار داشته باشند و در نتیجه به راحتی بتوانند قیمت را دستکاری کنند.

3. بازاریابی با نگاه به پاداش

توجه به یک پروژه اهمیت زیادی دارد. بازاریابی در هر زمینه ای (اعم از سرمایه گذاری یا تشکیل یک جامعه، مشارکت یا تولید یک محصول) امری ضروری است. پیگیری کردن یا مطلع شدن از اطلاعیه ها و بیانیه های یک پروژه در حال توسعه اغلب کار دشواری است. استفاده از وب سایت های گردآورنده داده ها می تواند به کاربر در مطلع شدن از اطلاعیه ها و هر گونه تغییر در پروژه ها کمک کند.

4. توزیع توکن: توجه به اعداد

توزیع درست و عادلانه توکن برای پروژه ای که می خواهد اعتماد سرمایه گذاران بالقوه را به دست آورد، اهمیت بسیار زیادی دارد. توزیع نامتعارف و نادرست توکن می تواند منجر به انباشت توکن ها در آدرس های خاص، عدم غیرمتمرکز بودن، تضاد منافع و عدم نقدینگی شود. این مسائل می توانند اعتبار پروژه را به طور قابل توجهی کاهش دهند، از رشد و پذیرش آن جلوگیری کنند و موجب دستکاری در ارزش توکن آن شوند.

5. توکنومیکس: اطلاعات توکن که باید به آن توجه کرد

عرضه، تقاضا، توزیع، بقا و پایداری و غیره، همگی از مواردی هستند که ذیل بخش توکنومیکس یک پروژه قرار می گیرند. از آنجایی که اعداد اهمیت زیادی دارند، همه این موارد می توانند در هنگام تصمیم گیری در مورد این  که آیا یک پروژه خوب است یا ضعیف، نقش مهمی داشته باشند و اگر چشم انداز بلند مدت توکنومیکس تیره و مبهم باشد، به بقا و پایداری پروژه لطمه وارد می کند.

6. جامعه مهم است

یک جامعه قوی می تواند موجب بیشتر شدن ارزش یک پروژه شود. جامعه پشتیبان اصلی پروژه است و برای آن ثبات، اعتماد و پذیرش بیشتر به ارمغان می آورد. جامعه ضعیف یا فقدان جامعه نشانه عدم اعتماد یا علاقه به پروژه است که می تواند یک شاخص بد برای سرمایه گذاری باشد. یک جامعه بسیار مشتاق و علاقمند می تواند بر احساسات مثبت پیرامون یک پروژه بیفزاید و باعث بقا و پایداری و ارزش افزوده آن شود.

7. تیم پروژه چه کسانی هستند

تیم توسعه از دیگر فاکتورهایی است که باید در هنگام انتخاب یک پروژه، آن را در نظر گرفت. پشت هر پروژه موفق یک تیم قوی است. هر چه تیم قوی تر باشد، پروژه قوی تر می شود. یک تیم متشکل از افراد با استعداد، سرشناس و با تجربه، بقا و پایداری پروژه را تضمین می کند و همچنین می تواند به ایجاد اعتماد در بین جامعه کمک کند.

8. نقشه راه: اطلاع از اهداف پروژه

همه می دانیم که یک نقشه درست و قابل اعتماد در هنگام گم شدن در جاده چقدر اهمیت دارد. اکنون تصور کنید که این نقشه مسیر اصلی را نشان نمی دهد و از آن منحرف شده است. این می تواند باعث عدم اطمینان و ایجاد مشکلاتی شود. 

همین در مورد نقشه راه پروژه های ارز رمزنگاری صدق می کند. دست نیافتن به اهداف تعیین شده یا محقق نشدن وعده ها، نه تنها بر سرمایه گذار تاثیر می گذارد، بلکه اعتماد به پروژه را از بین می برد. برای این که بفهمیم یک پروژه ارزش سرمایه گذاری دارد یا نه، باید دید که آیا آن پروژه نقشه راه خود را دنبال کرده و به اهداف تعیین شده رسیده است یا خیر.

9. آدرس های فعال

تعداد آدرس های فعال یک پروژه ارز رمزنگاری می تواند اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار دهد. آدرس های فعال نشان دهنده آدرس های منحصر به فردی است که در یک بازه زمانی خاص تراکنش هایی را از یک بلاک چین خاص دریافت کرده یا به آن ارسال کرده اند. تعداد آدرس های فعال بیشتر به معنای مشارکت بیشتر کاربران شبکه است.
بلاک چین چیست؟ یک راهنمای کامل برای مبتدیان

تعداد کم آدرس های فعال می تواند نشانه عدم علاقه یا اعتماد باشد و به مشکلی بزرگ در پروژه اشاره کند. این یک فاکتور بسیار مهم است که در هنگام انتخاب یک پروژه باید به آن توجه کرد.

10. فهرست شدن در صرافی های بزرگ و قدیمی

پروژه های ارز رمزنگاری با عمومی شدن و در دسترس عموم قرار گرفتن، جلب توجه بیشتری می کنند و فهرست شدن در صرافی دقیقا آنها را در معرض دید همگان قرار می دهد. هر چه تعداد صرافی های فهرست کننده توکن یک پروژه بیشتر باشد، احتمال موفقیت آن توکن بیشتر خواهد بود. چون صرافی های بیشتر باعث دسترسی، ثبات، رشد و مشارکت بیشتر می شوند. هر چه صرافی بزرگ تر باشد، بهتر است. بنابراین، در زمان انتخاب یک پروژه باید به صرافی های فهرست کننده توکن و رتبه آنها توجه کرد.

به طور کلی، فاکتورهای زیادی وجود دارند که باید هنگام تفکیک یک پروژه خوب از بد، آنها را در نظر گرفت و در این مطلب فقط به 10 مورد اشاره شد که می توانند به شما در فرایند تصمیم گیری و انتخاب پروژه هایی که ارزش سرمایه گذاری دارند، کمک کنند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.