در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نهنگ های بیت کوین چه کسانی هستند و چگونه بر قیمت تاثیر می گذارند؟

1 1,150

طبق تعریف ارائه شده توسط اینوستوپدیا، نهنگ بیت کوین اصطلاحی است که به افراد یا نهادهایی اطلاق می شود که دارای مقادیر زیادی بیت کوین در کیف پول های خود هستند. تقریبا 1000 نفر هستند که 40 درصد ارزهای بازار را در اختیار دارند.

نهنگ ها می توانند قیمت بیت کوین را دستکاری کنند. با توجه به نوسانات این ارز در هفته های اخیر، آنها کانون توجه رسانه های خبری قرار گرفته اند.

دیلی تلگراف در روز جمعه گزارش داد که طبق داده های بدست آمده، حدود 13 درصد از کل بیت کوین های عرضه شده (یا حدود 80 میلیارد دلار) در بیش از 100 حساب فردی قرار دارند. تلگراف افزود که 40 درصد از کل بیت کوین ها (تقریبا 240 میلیارد دلار) در کمتر از 25000 حساب ناشناس نگهداری می شوند.

نهنگ ها چگونه بر قیمت ها تاثیر می گذارند؟

طبق گزارش کوین دسک، تعداد آدرس هایی که بیش از 1000 بیت کوین در آنها نگهداری می شود، به یک رکورد جدید رسیده است. 2334 آدرس.

روزنامه د سان (The Sun) گزارش داد که معاملات انفرادی انجام شده توسط چنین نهنگ هایی می توانند منجر به تغییرات عظیمی در قیمت بیت کوین شوند.

قیمت بیت کوین در تاریخ 8 ژانویه سال جاری به بالاترین رکورد در 41973 دلار رسید. سایت خبری اینسایدر( Insider) روز جمعه گزارش داد که این ارز رمزنگاری در مسیر بزرگترین کاهش هفتگی از سپتامبر سال 2020 تاکنون قرار دارد. این در حالی بود که قیمت در صبح روز شنبه به حدود 32170 دلار رسید.

کوین دسک در ماه نوامبر سال 2020 داده های صرافی اوککس را بررسی کرد تا توضیح دهد  که نهنگ ها چگونه در زمان روند صعودی این ارز، بر قیمت آن تاثیر می گذارند. در این گزارش آمده است:

در حین روند صعودی بیت کوین، نهادهای سرمایه گذاری و نهنگ ها اقدام به خرید در سطح های پایین کردند و با افزایش قیمت وارد موقعیت های فروش شدند. این باعث شد تا بسیاری از سرمایه گذاران جزئی فرصت کسب سود از این روند صعودی را از دست بدهند.

در گزارش  منتشر شده از دیوید جرارد (نویسنده کتاب حمله بلاک چین 50 فوت و یک شخص بدبین به ارز رمزنگاری) در دیلی تلگراف چنین آمده است:

بازیگران بزرگ می توانند به راحتی قیمت را تغییر دهند، زیرا بازار معاملات بیت کوین بسیار ضعیف است… هر یک از آنها می توانند قیمت را به شدت کاهش دهند. 

او گفت که حجم زیادی برای معامله وجود ندارد و افزود که انواع “حقه های معاملاتی” وجود دارند که در بازارهای سنتی و تحت کنترل شاهد آنها نیستیم.

آینده بیت کوین چیست؟

جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا، روز سه شنبه به نمایندگان مجلس پیشنهاد کرد که ارزهای رمزنگاری مهم مانند بیت کوین را به دلیل نگرانی ها در مورد استفاده از آنها در فعالیت های غیر قانونی، محدود کنند.

طبق گزارش یاهو فایننس، با توجه به انتخاب گری گنسلر به عنوان رئیس SEC، به نظر می رسد که بایدن موافق ارز رمزنگاری خواهد بود.

اینسایدر روز پنجشنبه با انتشار گزارشی اظهار داشت که سیگنال های دولت فدرال برای ارزهای رمزنگاری گیج کننده است.

این مقاله توسط جیمز لدبتر، مدیر ارشد محتوای Clarim Media سردبیر و ناشر FIN، نوشته شده است. در این مقاله آمده است:

اگر ایالات متحده آمریکا بخواهد با توسعه جهانی ارزهای رمزنگاری همراه شود، تیم بایدن باید به طور واضح به برخی از سوالات اساسی، از جمله “کدام یک به عنوان اوراق بهادار تنظیم می شود و آیا EFT مبتنی بر بیت کوین تایید می شود یا خیر”، پاسخ دهد.

البته، باید منتظر ماند و دید که آیا دولت بایدن به زودی به این سوالات پاسخ خواهد داد یا خیر.

منبع businessinsider

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. محمدحسین می گوید

    مطلب خوبی بود.ممنون