در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بهترین و بدترین زمان های روز برای استفاده از شبکه اتریوم

1 3,715

هر کسی که در سال 2020 از شبکه اتریوم استفاده کرده، درباره هزینه های بالای گس چیزهایی می داند. با توجه به این که برخی اوقات هزینه های گس 100 تا 200 جیوی (gwei (واحدی برابر با یک میلیاردم اتریوم)) افزایش یافتند، بسیاری از کاربران متحمل هزینه های زیادی شدند.

در حالی که تنها استفاده گسترده از راه حل های مقیاس پذیری لایه دو و شاردینگ می تواند مشکل کارمزدهای شبکه را حل کند، اما با چند ترفند می توانید در هنگام استفاده از این بلاک چین، کارمزد کمتری پرداخت کنید.

ساعت های اوج شلوغی شبکه اتریوم

آسان ترین ترفند اجتناب از انجام تراکنش ها در ساعات مشخصی از روز است. طبق تحقیق جدید فلیپ ساید کریپتو، بلاک چین اتریوم الگوهای کاملا مشخصی از ازدحام را نشان می دهد که هر کاربر باهوشی می تواند از آنها برای پرداخت کمتر هزینه گس استفاده کند.

شبکه اتریوم
متوسط کارمزدهای ساعتی شبکه اتریوم

تحلیلگران متوسط کارمزدها در شبکه اتریوم را از 1 ژانویه سال 2020 نمونه برداری کردند. میله ها یک حد فاصل را نشان می دهند که بیشترین نقاط داده در آن قرار دارد، در حالی که نقطه ها نشان دهنده داده های پرت هستند.

نمودار بالا نشان می دهد که به طور متوسط، بلاک چین اتریوم از ساعت 1 تا حدود 6 بعد از ظهر ( از 16:30 تا 21:30 به وقت تهران) شلوغ است، که تقریبا مطابق با شروع روز معاملاتی در ایالات متحده آمریکا بین 8 صبح تا 1 بعدازظهر است.

زمان هایی که شبکه کمترین شلوغی را دارد

در مقابل، کمترین شلوغی شبکه بین ساعت 9 تا 11 بعدازظهر (00:30 تا 02:30 بامداد به وقت تهران) است. این دوره نیز با پایان یافتن روز کاری آمریکا، آماده شدن اروپایی ها برای رفتن به رختخواب و ساعات اولیه صبح در آسیا مطابقت دارد. علاوه بر نقاط پایین تر از حد متوسط، در دوره عصر UTC (به وقت جهانی) نیز شاهد تعداد کمتری داده پرت هستیم.

این اطلاعات برای منتظر ماندن برای پایان دوره های طولانی فعالیت یا ارسال یک تراکنش با کارمزد پایین تر با اطمینان از تایید آن در چند ساعت، مفید هستند. ترفند دومی مناسب برای تراکنش ها با اولویت پایین مانند انتقال توکن ها است، در حالی که برای برخی از پروتکل های خاص دیفای توصیه نمی شود.

از همه مهم تر، صرافی های غیر متمرکز معمولا هدف اصلی برای تراکنش ها با اولویت پایین نیستند. تنظیمات محافظت در برابر کاهش قیمت می تواند به این معنی باشد که تا زمان تایید تراکنش، قیمت به طور طبیعی از نقطه اولیه خود حرکت کرده و تراکنش ناموفق شده است. برخی پروتکل های دیفای همچنین برای رد تراکنش های قدیمی بیش از چند دقیقه، معیارهای داخلی خود را دارند.

برخی راه حل های موقعیتی برای پرداخت کارمزد کمتر

البته، برخی ترفندهای موقعیتی نیز وجود دارند که می توانند هزینه های گس را  به مقدار خیلی زیادی کاهش دهند. برای مثال، چی گس توکن کل گس مصرف شده توسط یک تراکنش خاص را کاهش می دهد. این توکن به عنوان یک مکانیسم ذخیره در زمان پایین بودن گس عمل می کند. کاربران باید در زمان پایین بودن گس، توکن چی را تولید کرده و در هنگام افزایش کارمزدها، از آن توکن استفاده کنند. توکن چی را می توان مانند هر توکن دیگری خریداری کرد.

بسته به نیازهای کاربر، برخی راه حل ها ممکن است به طور کامل از هزینه های بالای گس جلوگیری کنند. چندین راه حل لایه دو مانند Zk Sync، Plasma  یا xDai ، تراکنش ها را به یک دفتر کل دیگر می فرستند که پس از تعیین کردن کارمزد اولیه، امکان انتقال توکن ها را به صورت رایگان فراهم می کنند. Loopring  و DeversiFi  نیز معاملات غیر نظارتی با هزینه های صفر گس ارائه می دهند. چنین پلتفرم های جایگزینی شاهد استقبال کمتری هستند و ممکن است برای همه کاربران مناسب نباشند، اما آنها تنها راه حل واقع بینانه برای کاهش ازدحام شبکه اتریوم برای همیشه هستند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ناصر می گوید

    من چند روزه مخواهم اتریوم کلاسیک انتقال بدم از تراست ولت به صرافی با اینکه کارمزدم بالا بردم انجام نمیده و در حالت pendingنگه میداره تا لغو بشه کمک کنید لطفا.