در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

فصل آلت‌کوین ها چه زمانی شروع خواهد شد؟

0 2,334

اتریوم و بازار آلت‌کوین ها راکد مانده اند، در حالی که بیت کوین همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد. جفت اتریوم /بیت کوین برای فصل بعدی آلت کوین ها اهمیت بسزایی دارد.

از لحاظ تاریخی، وقتی که روند حرکت بیت کوین صعودی است، آلت‌کوین ها نیز تمایل به حرکت صعودی و افزایش بیشتر قیمت دارند.

بیت کوین این بار به ویژه در ماه دسامبر عملکرد بهتری نسبت به بازار آلت کوین ها داشته است. اخیرا نرخ تسلط بازار آن به بالاترین سطح یک ساله خود در حدود 70 درصد رسید و این امر بیشتر به دلیل فشار فروش زیاد ریپل در هفته گذشته بود.

آلت‌کوین
نمودار قیمت

تفاوت در کشف قیمت بیت کوین

تفاوت بین روند صعودی فعلی با بازارهای صعودی در سال های 2018 و 2019 ورود بیت کوین به کشف قیمت است. به عبارت ساده تر، کشف قیمت زمانی است که قیمت یک دارایی از بالاترین سطح قبلی قیمت خود فراتر می رود و در منطقه ناشناخته ای به حرکت خود ادامه می دهد. معمولا، آلت کوین ها با ورود بیت کوین به کشف قیمت راکد می شوند، چون این ارز برتر بازار حجم بازار آلت کوین ها را جذب می کند.

علاوه بر این، زمانی که قیمت بیت کوین به سرعت افزایش می یابد، مستعد کاهش های کوتاه مدت می شود. با افزایش قیمت بیت کوین، آلت کوین ها از این ارز عقب می مانند و وقتی که بیت کوین اصلاح می شود، آلت کوین ها حتی اصلاحات شدیدتری را تجربه می کنند و این مشکل بزرگ آنها است.

در آینده، حرکت همزمان اتریوم با بیت کوین برای آلت کوین ها بسیار مهم است. اگر این اتفاق در کوتاه مدت رخ دهد، احتمالا فصل بعدی آلت کوین ها شروع خواهد شد.

در حال حاضر، اتریوم هنوز عملکرد ضعیفی نسبت به بیت کوین دارد. در بیشتر بازه های زمانی جفت ارز اتریوم/بیت کوین (از جمله نمودار روزانه) هنوز هیچ نشانه ای از شکست صعودی دیده نمی شود.

اتریوم
نمودار قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین

سناریوی ایده آل برای بازار آلت کوین

بنابراین، سناریوی ایده آل برای بازار آلت کوین و مشاهده حرکت جدید این است که جفت ارز اتریوم/ بیت کوین روند صعودی را از کف قیمت شروع کند.

مایکل ون د پوپ، تحلیلگر بازار ارز رمزنگاری، به این نکته اشاره کرد که  در حال حاضر معامله گران از خرید آلت کوین ها به دلیل پویایی بازار واهمه دارند. وی همچنین در آخرین تحلیل تکنیکال اتریوم خود تاکید کرد که جفت ارز اتریوم/بیت کوین هنوز از خود ضعف نشان می دهد.

وی افزود نمودار هفتگی قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین حاکی از یک شکست واضح به زیر سطح حمایت است و این نشان می دهد که احتمال ضعف بیشتر برای آلت کوین ها وجود دارد. پوپ متذکر شد که برای بازیابی حرکت صعودی، قیمت اتریوم باید به بالاتر از 0.026 بیت کوین برسد.

وی توضیح داد تا زمانی که اتریوم در بالای 0.021 بیت کوین باقی بماند، استدلال های صعودی برای افزایش بیشتر قیمت همچنان مطرح خواهند بود، چون ساختار صعودی آن هنوز سالم است:

در حالت ایده آل، رسیدن قیمت اتریوم به سطح 0.026 بیت کوین نشان دهنده قدرت و تداوم بیشتر حرکت صعودی است، بنابراین معامله گران باید ابتدا این سطح را زیر نظر بگیرند. در صورت عدم موفقیت،  باید منطقه 0.021 بیت کوین و 450 دلار را زیر نظر داشت.

چه زمانی آلت‌کوین ها مورد توجه قرار خواهند گرفت؟

در واقع، طبق یک استدلال قوی ممکن است که “فصل آلت کوین” در سه ماهه اول سال 2021 شروع نشود:

بیت کوین اکنون 25 درصد بالاتر از بالاترین سطح خود در سال 2017  است در حالی که اتریوم هنوز 50 درصد از بالاترین سطح  خود در سال 2017 پایین تر است.

برخی از تحلیلگران می گویند چون نهادهای سرمایه گذاری روند صعودی فعلی بیت کوین را هدایت می کنند، این بار افزایش قیمت این ارز برتر بازار آلت کوین ها را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

با این حال، برخی از معامله گران پیش بینی می کنند که با روند صعودی بیت کوین، آلت کوین ها بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت. یک معامله گر با نام مستعار”سالسا تکیلا” اظهار داشت که اگر بیت کوین به افزایش قیمت خود ادامه دهد، سرمایه به بازار آلت‌کوین ها سرازیر خواهد شد. او نوشت:

هر چه قیمت بیت کوین بالاتر رود، جذابیت آلت کوین ها نیز بیشتر می شود. در حال حاضر، ارزش بازار بیت کوین 6.5 برابر ارزش بازار اتریوم است. احتمال اوج گرفتن آلت کوین ها وجود دارد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.