در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دلایل برتری ETF بیت کوین بر ETF طلا

0 159

دارین فاینشتاین، مدیرعامل کور ساینتیفیک (Core Scientific) معتقد است، ETF های بیت کوین با پشتوانه فیزیکی، مانند ETF بیت کوین بیت وایز، به دلیل سیستم حسابداری منحصربفردشان از هر ETF دیگری ایمن تر هستند.

تایید درخواست‌های ETF بیت کوین توسط SEC

به گفته یکی از ناظران صنعت، صندوق های قابل معامله در بورس (ETF)، و تجارت سنتی در ایالات متحده یک ابزار سرمایه گذاری منحصر به فرد با ویژگی هایی را به دست آورده است که قبلاً هرگز دیده نشده بود.

به گفته فاینشتاین، بنیانگذار چندین شرکت بلاک چین مانند Core ScientificوBlockcap، ای تی اف های بیت کوین نقطه ای با پشتوانه فیزیکی نسبت به سایر ETF های مبتنی بر کالا مانند ای تی اف های طلا برتری دارند، زیرا ETF بیت کوین نقطه ای به طور قابل تاییدی بیت کوین را نگهداری می کند.

فاینشتاین گفت: برخلاف هر ETF دیگری، یک ETF بیت کوین نقطه ای بر روی یک دفتر کل غیرقابل تغییر اجرا می شود که «بهترین سیستم حسابداری است که تا به حال در دسترس بشریت بوده است».

یک ETF بیت کوین از طریق شبکه بیت کوین ثابت می کند که بیت کوین را در اختیار دارد به نظر من این یک سرمایه گذاری بسیار مطمئن تر از سرمایه گذاری در هر ETF دیگری است، مانند ETF طلا، که در آن هیچ راهی برای اطلاع از آن در زمان واقعی ندارید، اینکه آیا آنها واقعاً طلا را در دست دارند یا اینکه احراز هویت شده است.

بیت کوین با پشت سر گذاشتن نقره به دومین ETF بزرگ تبدیل شد

شفافیت وامکان ردیابی تراکنش های ETF بیت کوین

او به ارائه دهندگان ETF بیت کوین مانند Bitwise اشاره کرد که چند روز پس از راه اندازی، آدرس بیت کوین زیربنایی ETF بیت کوین خود را به صورت عمومی منتشر کردند.

شبکه بیت‌کوین همچنین امکان ردیابی تمام تراکنش‌ها و آدرس‌ها را در زمان واقعی فراهم می‌کند، که به پلتفرم اطلاعاتی بلاکچین آرکام اجازه می‌دهد تا به طور مستقل آدرس‌های ETF نقطه‌ای مانند: Grayscale Bitcoin Trust ،iShares Bitcoin Trust و غیره را پیدا کند.

بر خلاف هر کالای دیگری، شبکه بیت کوین شفافیتی را در مورد مقدار کل بیت کوین در گردش و مقدار باقی مانده که هنوز استخراج نشده است، با مجموع عرضه آن به 21 میلیون سکه ارائه می دهد. این ویژگی متمایز در کالاهایی مانند طلا وجود ندارد.

به گفته Feinstein، هیچ روش قابل اعتمادی برای تأیید فرآیندهای ذخیره، تأیید، ممیزی و احراز هویت برای تمام طلاهای فیزیکی موجود، از جمله جزئیات مکان و کنترل مدیریت آن وجود ندارد.

مدافع بیت کوین گفت: «گفته می شود که 11 تریلیون دلار طلای فیزیکی در سیاره زمین وجود دارد.

سیستم حسابداری منحصربفرد ETFهای بیت کوین

فاینشتاین اظهار داشت: «سرمایه‌گذاری‌هایی که خود حسابرسی می‌کنند، خود تأیید اعتبار می‌کنند، ذخایر را اثبات می‌کنند و در 24 ساعت شبانه‌روز قابل مشاهده عمومی هستند، هرگز تا قبل از ETF بیت‌کوین وجود نداشتند.»

غیر قابل تغییر بودن دفتر کل بیت کوین

«همه دفاتر کل توسط افرادی که سوابق را نگه می‌دارند، عمداً از طریق تقلب یا تصادفاً از طریق اشتباه، خراب شده‌اند. و بنابراین، برای اولین بار در تاریخ بشر، بیت کوین ادعا کرد که دارای این دفتر کل غیرقابل تغییر است، که تا زمانی که بیت کوین وجود نداشت غیرممکن بود. دفتر کل بیت کوین غیرقابل تغییر است.»

نظرات دیگر تحلیلگران صنعت

علیرغم اینکه شبکه بیت کوین سطح بالایی از شفافیت را ارائه می دهد، برخی از ناظران صنعت قبلاً ابراز نگرانی کرده بودند که ETF های بیت کوین به طور بالقوه می توانند “میلیون ها بیت کوین بدون پشتوانه” ایجاد کنند.

از سوی دیگر، اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، ابراز اطمینان کرد که نگهداری بیت کوین به نفع صادرکنندگان ETF نقطه ای است و بیان کرد که ETF های بیت کوین نقطه ای اساساً «همان چیزی» هستند که ETF های طلا با پشتوانه فیزیکی دارند.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.