در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه شاخص مهم به ادامه افزایش قیمت بیت کوین اشاره دارند

0 528

قیمت بیت کوین با بیش از 6.5 درصد افزایش، در 9 فوریه به حدود سطح 48200 دلار رسید. شاخص های تکنیکال، رشد سهام ETFهای اسپات بیت کوین و داده های درون شبکه ای نشان می دهند که این ارز بزرگ بازار توانایی تست مجدد اوج پس از تایید ETFها در بالای 49000 دلار را دارد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

شاخص سوپرترند (SuperTrend) سیگنال خرید نادر را نشان می دهد

نموار ماهانه بیت کوین نشان می دهد که شاخص سوپرترند هنگامی که از قرمز به سبز تبدیل شده و در 8 فوریه به زیر 44600 دلار رسیده، یک سیگنال صعودی را به نمایش گذاشته است.

 شاخص سوپرترند روند بیت کوین را دنبال می کند و مانند میانگین متحرک ها در بالا یا پایین قیمت حرکت می کند. این شاخص میانگین منطقه واقعی را در محاسبات خود لحاظ می کند و به معامله گران کمک می کند تا روندهای بازار را شناسایی کنند.

ETFهای اسپات

تاییدیه های قبلی شاخص سوپرترند به ترتیب با افزایش 1336، 19384 و 713 درصدی قیمت بیت کوین در سال های 2013، 2017 و 2021 همراه بوده اند. تا زمانی که شاخص سوپرترند سبز باشد و زیر قیمت باقی بماند، جهت حرکت رو به بالا خواهد بود.

ادامه رشد سهام ETFهای اسپات بیت کوین

با افزایش قیمت بیت کوین به بالای سطح 47000 دلار در 9 فوریه، سهام ETFهای اسپات به طور متوسط  حدود 4 درصد افزایش یافت. طبق داده های کوین‌گلس، سهام BITS با 6.6 درصد بیشترین رشد را داشته است.

از نظر ورودی سرمایه به ETF اسپات، صندوق آی‌شیرز بیت کوین تراست (iShares Bitcoin Trust) شرکت بلک‌راک جایگاه نخست خود را حفظ کرده است. براساس داده های بلومبرگ، این صندوق تا 8 فوریه در مجموع 3.23 میلیارد دلار ورودی سرمایه داشته است.

صندوق وایز اوریجین (Wise Origin) شرکت فیدلیتی با ورودی 2.8 میلیارد دلار در رتبه دوم قرار داشت. صندوق های بیت وایز (Bitwise) و آرک 21شیرز ( ARK 21Shares) تا 8 فوریه به ترتیب با 696 و 695 میلیون دلار ورودی در  رتبه های سوم و چهارم بودند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که مجموع ورودی سرمایه به ETFهای اسپات برای 9 روز متوالی بیشتر از خروجی سرمایه از صندوق گری‌اسکیل بیت کوین تراست بوده است.

ETF اسپات

افزایش سهام ETFهای اسپات و ورودی مثبت به آنها در زمانی اتفاق افتاده که انتظار می رود بیت کوین وارد بازار صعودی شود.

منطقه حمایت بیت کوین در 42500 دلار

داده های IntoTheBlock منطقه حمایت بیت کوین را در حدود 42500 نشان می دهد. شاخص در سود/ در ضرر (IOMAP) اطلاعات آدرس هایی را ارائه می دهد که دارایی را در منطقه قیمتی خاصی خریداری کرده اند. براساس این شاخص، این منطقه قیمتی اکنون در 41526 تا 42942 دلار قرار دارد که در آن قبلا حدود 1.01 میلیون بیت کوین (حدود 2.61 میلیون آدرس) خریداری شده است.

با بررسی نمودار روزانه، متوجه خواهید شد که میانگین متحرک نمایی 50 روزه در حال حاضر در این منطقه قرار دارد و آن را به یک حمایت قوی برای بیت کوین تبدیل کرده است.
استفاده از میانگین متحرک نمایی برای شناسایی جهت روند و مناطق حمایت و مقاومت

از نظر تکنیکال، شاخص قدرت نسبی حرکت صعودی خود را حفظ کرده و عدد 71 این شاخص حاکی از تسلط خریداران در بازار است.
شاخص قدرت نسبی (RSI) چیست و چگونه می توان از آن در تحلیل قیمت استفاده کرد؟

صندوق ETF

به نظر می رسد معامله گران اهداف کوتاه مدت خود را در منطقه 48000 تا 50000 دلار قرار داده اند. هجوم نهادهای سرمایه گذاری و رویداد هاوینگ در آوریل از جمله عوامل دیگری هستند که باعث روند صعودی بیت کوین در سال 2024 خواهند شد.
هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.