در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

روند بازار پس از به روزرسانی Merge چگونه خواهد بود

0 873

سرانجام به روزرسانی Merge در 15 سپتامبر انجام شد و  شبکه اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام منتقل شد. البته، این به روزرسانی حاشیه هایی از جمله ایجاد یک شبکه فورک به نام ETHPoW و نگرانی هایی در مورد متمرکز شدن شبکه جدید PoS به خاطر تسلط دو آدرس بر نودهای اعتبار سنج، به همراه داشت. اما این به روزرسانی سرمایه گذاران را وادار کرد تا به این فکر کنند که روند توسعه بعدی بازار چگونه خواهد بود. 
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

در یک گفتگوی توییتری کوین تلگراف با چارلز ادواردز (بنیانگذار صندوق سرمایه گذاری Capriole)، این تحلیلگر اشاره کرد که شور و اشتیاق در مورد به روزرسانی Merge و روند صعودی اتریوم قبل از این به روزرسانی، تا حدودی انتظارات را در کل بازار ارز رمزنگاری بالا برده بود. اکنون این به روزرسانی انجام شده و فشار فروش در بازار قیمت بیت کوین را به زیر 20000 دلار و قیمت اتریوم را به زیر سطح 1500 دلار رسانده است.

در نهایت روندها و شیوه های جدیدی در بازار پدیدار خواهند شد و اگر فاندامنتال ها درست باشند، معامله گران با ظهور این روندها دوباره به سمت این بازار متمایل خواهند شد. در این مطلب، مروری بر روندهای جدید احتمالی داریم که بازار ارز رمزنگاری را در دوران پس از ادغام اتریوم هدایت می کنند.

ماینرهای شبکه سابق اتریوم کجا می روند؟

شبکه اتریوم با موفقیت به اثبات سهام منتقل شد، این بدان معناست که ماینرها دیگر نمی توانند در این شبکه استخراج کنند، اما همچنان تجهیزات استخراج GPU و اسیک خود را در اختیار دارند. این امکان وجود دارد که برخی از ماینرها به جای فروش تجهیزات خود، شبکه های دیگر را برای استخراج انتخاب کنند.

در حالی که آنها هنوز شبکه خاصی را تعیین نکرده اند، به نظر می رسد اتریوم کلاسیک (ETC)، راون کوین (RVN)، فلاکس (Flux) و اِرگو (ERG) در اولویت قرار دارند. همانطور که در نمودارهای زیر نشان داده شده، نرخ هش هر یک از این شبکه ها در روزهای منتهی به بروزرسانی به بالاترین سطح های خود رسیده است. منبع همه این اطلاعات وب سایت “2miners.com” است.
راهنمای استخراج اتریوم کلاسیک با استفاده از کارت های گرافیک
نحوه استخراج راون کوین یا ریون کوین (RVN) با کارت گرافیک

اتریوم کلاسیک
نرخ هش اتریوم کلاسیک
به روزرسانی Merge
نرخ هش راون کوین

قیمت هر یک از این آلت کوین ها نیز در یک ماه گذشته افزایش یافته است. راون کوین 169 درصد، فلاکس 156 درصد و اِرگو 132 درصد افزایش داشته اند. اتریوم کلاسیک در 90 روز گذشته 135 درصد رشد کرده است.

جالب اینجاست که نرخ هش و قیمت این آلت کوین ها در 15 سپتامبر به شدت کاهش یافتند و در زمان نگارش این مطلب، راون کوین و فلاکس دوباره در حال افزایش بودند.

در هفته ها و ماه های آینده باید منتظر ماند و دید که ماینرها کدام شبکه را برای ادامه کار خود انتخاب خواهند کرد و تاثیر این انتخاب آنها بر قیمت توکن شبکه منتخب چه خواهد بود.

احساس مزایای اثبات سهام در آینده

در حالی که حامیان به روزرسانی Merge و خریداران اتریوم انتظار روند صعودی قوی داشتند، اما حرکت فعلی این ارز نشان می دهد که این اتفاق رخ نداده است. به نظر می رسد که انتقال واقعی به اثبات سهام موفقیت آمیز بوده و شاید به مرور زمان، نقاط قوت و مثبت این مکانیسم منجر به روند صعودی اتریوم شود. 

در آینده اتریوم یک شوک عرضه را تجربه خواهد کرد و احتمالا کاهش شدیدی خواهد داشت. استیکینگ شبکه را ایمن تر می کند و در عین حال امکان سود تضمین شده برای دارایی های سپرده شده را فراهم می کند. در بازاری که در یک روند نزولی قرار دارد، دریافت سود تضمین شده و قابل پیش بینی می تواند جذاب تر باشد.

البته، مدتی طول می کشد تا شور و اشتیاق پیرامون این به روزرسانی فروکش کند و سرمایه گذاران از مزایای شبکه اثبات سهام اتریوم منتفع شوند.

چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد؟

قیمت بیت کوین در سه ماه گذشته در منطقه 17600 دلار تا 24400 دلار باقی مانده و از 29 مارس تاکنون، همه روندهای صعودی در بالای سقف این منطقه توسط میانگین متحرک 200 روزه و مقاومت خط روند نزولی (که از زمان اوج 69000 دلار در ماه نوامبر 2021 تا به امروز ادامه یافته) متوقف شده اند.
معرفی شاخص های تکنیکال و چگونگی استفاده از آنها؛ میانگین متحرک
خط روند چیست و چه کاربردی در پیش بینی قیمت بیت کوین دارد؟

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

در حالی که نوسان بیت کوین در منطقه فعلی می تواند برای آلت کوین ها خوب باشد، شرایط اقتصاد کلان ممکن است همچنان بر بازار ارزهای رمزنگاری و سهام تاثیر بگذارند. انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده در 12 سپتامبر که افزایش این شاخص را برای ماه آگوست نشان داد، می تواند افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را در نشست این هفته کمیته بازار آزاد فدرال در پی داشته باشد. این می تواند منجر به کاهش قیمت در بازارهای سهام شود و بازار ارز رمزنگاری به دلیل همبستگی با این بازارها، احتمالا با کاهش قیمت ها روبرو خواهد شد.

سرمایه گذاران به خاطر ترس از شرایط اقتصاد کلان، تا حد زیادی ریسک گریز شده اند و این امکان وجود دارد که اصلاح قیمت مکرر از مقاومت خط روند نزولی بلندمدت و تست های متوالی سطح حمایت 19000 دلار در نهایت منجر به سقوط بیت کوین به زیر کف سالانه شوند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.