در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

راهنمای استخراج اتریوم کلاسیک با استفاده از کارت های گرافیک

0 4,337

استخراج اتریوم کلاسیک می تواند با تغییر شبکه اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام طی مکانیسم Merge به شدت افزایش یابد. Merge فرایند استخراج فعلی را در شبکه اتریوم منسوخ خواهد کرد. این بروزرسانی شبکه اتریوم احتمالا بر درآمد میلیون ها ماینر در سراسر جهان تاثیر خواهد گذاشت.

استخراج کنندگان اتریوم با توجه به تنظیمات اثبات کار دستگاه های استخراج خود، مجبور به مهاجرت به دیگر بلاک چین های دارای اثبات کار خواهند شد. یکی از گزینه هایی که به احتمال زیاد ماینرها پس از Merge به سراغ آن می‎روند، اتریوم کلاسیک است؛ فورک قبلی اتریوم که هنوز از مکانیسم اثبات کار برای ایمن سازی شبکه خود استفاده می کند. اتریوم کلاسیک احتمالا بیشترین منفعت را از بروزرسانی Merge خواهد برد.

ویتالیک بوترین و جامعه اتریوم معتقدند که بیشتر ماینرها به سراغ شبکه اتریوم کلاسیک خواهند رفت. از سوی دیگر برخی دیگر از ماینرها ممکن است به سراغ سایر بلاک چین های اثبات کار بروند. از جمله بهترین ارزهایی که از پروتکل اثبات کار استفاده می کنند می توان به Ravencoin ،Bitcoin Gold، Ergo، Firo و Flux و غیره اشاره کرد.

در این مطلب قصد داریم که به نحوه استخراج اتریوم کلاسیک در سال 2022 بپردازیم. این راهنما نحوه استخراج، سخت افزارها، نرم افزارها، استخرها و الگوریتم مورد استفاده برای استخراج اتریوم کلاسیک را پوشش خواهد داد.
الگوریتم اثبات کار یا PoW چیست و چگونه کار می کند؟
الگوریتم اثبات سهام یا PoS چیست؟
آموزش کامل استخراج اتریوم

اتریوم کلاسیک در حال حاضر نیز یکی از ارزهای سودآور برای استخراج است. هر چند به اندازه اتریوم سودآور نیست اما هنوز هم گزینه مناسبی برای استخراج با کارت های گرافیک است. استخراج اتریوم کلاسیک روی کارت های گرافیک 4 گیگابایتی عملکرد بسیار خوبی دارد. 

قیمت اتریوم کلاسیک تنها در یک ماه بیش از 200 درصد رشد داشته و از 14 دلار به بیش از 45 دلار رسیده است. قبل از اینکه به سراغ بررسی استخراج اتریوم کلاسیک برویم، خیلی کوتاه merge اتریوم و اتریوم کلاسیک را توضیح خواهیم داد.

پس از بروزرسانی Merge اتریوم، اتریوم کلاسیک تبدیل به بزرگترین پلتفرم قرارداد هوشمند اثبات کار می شود. اتریوم کلاسیک به الگوریتم اثبات کار متعهد است و بسیاری از ماینرهای قبلی اتریوم نیز روی شبکه این ارز فعالیت می کنند.

آیا اتریوم کلاسیک بهترین انتخاب برای استخراج پس از بروزرسانی اتریوم است؟

اتریوم دومین ارز رمزنگاری از نظر ارزش بازار است و در حال حاضر ارزش بازار آن بیش از نصف بیت کوین است. بلاک چین اتریوم دارای بیش از 3000 برنامه غیرمتمرکز بوده و بیش از 40 میلیارد دلار از برنامه های دیفای روی این بلاک چین قرار دارند که به کاربران امکان انجام ترید و معامله و وام گرفتن را می دهند. اکثر NFT های محبوب مانند کریپتوپانک ها روی این بلاک چین هستند.

اتریوم کلاسیک نیز از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند و بستر مناسبی را برای ساخت اپلیکیشن های غیرمتمرکز فراهم می آورد.  با این حال نه به اندازه اکوسیستم قرارداد هوشمند اتریوم موفق است و نه به بزرگی آن است.

با تنظیم اتریوم برای منتقل شدن به اثبات سهام، این ارز دیگر قابل استخراج نخواهد بود. به این ترتیب اتریوم کلاسیک تنها پلتفرم قرارداد هوشمند دارای الگوریتم اثبات کار خواهد بود که قابل استخراج است. بسیاری معتقدند که اتریوم کلاسیک بعد از Merge به بهترین ارز قابل استخراج با GPU تبدیل می شود.

بنابراین نه تنها تعداد ماینرهای شبکه اتریوم کلاسیک تغییر خواهند کرد، بلکه می توانیم انتظار داشته باشیم که توسعه در بلاک چین اتریوم کلاسیک بیشتر از قبل وجود داشته باشد. هر اپلیکیشن غیرمتمرکزی که روی بلاک چین اتریوم قرار دارد به راحتی می تواند به اتریوم کلاسیک منتقل شود. توسعه دهندگانی که می خواهند توکن ها و پروژه های خود را بین بلاک چین اتریوم و اتریوم کلاسیک جابجا کنند، به راحتی می توانند این کار را انجام دهند.

به هر حال آنچه داده ها در حال حاضر نشان می دهد، استخراج اتریوم کلاسیک نسبت به اتریوم چندان سودآور نیست. با این حال پس از مهاجرت ماینرها از شبکه اتریوم به اتریوم کلاسیک، سختی آن افزایش خواهد یافت و در نتیجه سودآوری آن، به شرط ثابت بودن قیمت در سطح فعلی، کمتر هم خواهد شد.

مزایای استخراج اتریوم کلاسیک

اول از همه باید گفت که استخراج اتریوم کلاسیک تقریبا مشابه استخراج اتریوم است. اگر چه که آنها از یک الگوریتم اثبات کار استفاده نمی کنند، هش هر دو ارز کاملا مشابه است. بنابراین از همان سخت افزار و نرم افزار استخراج اتریوم می توان برای اتریوم کلاسیک نیز استفاده کرد. اگر در حال حاضر اتریوم استخراج می کنید، در صورتی که قصد استخراج اتریوم کلاسیک را دارید، تنها کاری که باید انجام دهید، پیوستن به استخر استخراجی است که از استخراج اتریوم کلاسیک پشتیبانی می کند.

استخراج اتریوم کلاسیک را می توان با استفاده از کارت های گرافیک انجام داد. اتریوم کلاسیک دارای یک جامعه قوی است که طرفدار الگوریتم اثبات کار هستند. بنابراین تا زمانی که تمام 210700000 اتریوم کلاسیک عرضه شوند این ارز قابل استخراج خواهد بود. اتریوم کلاسیک دارای یک تیم توسعه دهنده اختصاصی است و یکی از قدیمی ترین ارزهای اثبات کاری است که به طور گسترده توسط صرافی های بزرگ رمزنگاری پذیرفته شده و پشتیبانی می شود. بنابراین فروش و تبدیل آن به سایر ارزها آسان خواهد بود.

استخراج اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک یک ارز اثبات کار است که برای امنیت شبکه خود به ماینرها متکی است. استخراج مهمترین عنصر ارزهایی است که دارای الگوریتم اثبات کار هستند. از جمله ارزهای مهم دیگری که الگوریتم اثبات کار استفاده می کنند، می توان به بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین اشاره کرد.

استخراج فرایندی است که از طریق آن شبکه تراکنش ها را در بلاک قرار داده و به بلاک چین اضافه می کند. استخراج یک مکانیسم غیرمتمرکز است که به نودها اجازه می دهد به توافق برسند و به حفظ امنیت شبکه کمک کنند.

اتریوم کلاسیک یک پلتفرم غیرمتمرکز متن باز بوده که تحت نظارت هیچ نهادی نیست. هر کسی در هر جای دنیا می تواند در مکانیسم اجماع شبکه، قدرت هش و تولید ارزهای جدید شرکت کند. این فرایند از طریق شبکه ای از رایانه ها به نام ماینر حاصل می شود.

ماینرها از قدرت هش رایانه های خود برای پردازش تراکنش ها، اعتبار سنجی بلاک ها و ایمن کردن شبکه در برابر حمله 51 درصدی استفاده می کنند. در ازای این مشارکت به آنها پاداش پرداخت می شود.
حمله 51 درصدی چیست و چرا تهدید خطرناکی برای ارزهای رمزنگاری است؟

پاداش استخراج اتریوم کلاسیک، عرضه و تورم

اتریوم سقف عرضه ندارد. اما اتریوم کلاسیک حداکثر عرضه خود را به 210700000 توکن محدود کرده است. اتریوم کلاسیک این سیاست را در دسامبر 2017 اتخاذ کرد. تا کنون 65 درصد از کل توکن ها، عرضه شده است.

زمان  تولید هر بلاک ETC حدود  15 ثانیه است، یعنی هر 15 ثانیه ارزهای جدید وارد شبکه می شوند. پاداش ETC مانند بیت کوین کاهش می یابد. اتریوم کلاسیک هر 5 میلیون بلاک، پاداش را 20 درصد کاهش می دهد. در طی آخرین کاهش که در بلاک 15 میلیون انجام شد، پاداش از 3.2 اتریوم کلاسیک به 2.56 کاهش یافت.

ETC همچنین مانند بیت کوین دارای مکانیسم تنظیم سختی استخراج است که تضمین می کند تولید بلاک در محدوده 15 ثانیه حفظ شود. با افزایش قدرت هش ماینرها، سختی افزایش می یابد و برعکس.

اما حالا به سراغ جزئیات مربوط به سخت افزار و نرم افزار لازم برای استخراج اتریوم کلاسیک می رویم.

الگوریتم ETCHash

بهترین سخت افزار برای استخراج اتریوم کلاسیک در حال حاضر کارت های گرافیک(GPU) هستند. در ابتدا اتریوم کلاسیک از الگوریتم Ethash استفاده می کرد. مشکل Ethash برای اتریوم کلاسیک، ماینرهای ASIC هستند. ظهور و توسعه دستگاه های اسیک با الگوریتم Ethash، همراه با سرویس های اجاره قدرت هش مثل NiceHash این امکان را به مهاجمان می داد تا حمله 51 درصدی انجام دهند و امکان دوبار خرج کردن را داشته باشند.

در سال های 2019 و 2020 زمانی که نرخ هش کل شبکه اتریوم کلاسیک بسیار کم بود، مهاجمان کنترل شبکه را در دست گرفته و حملات دوبار خرج کردن را انجام دادند. تاکنون ETC دو بار مورد حمله 51 درصدی قرار گرفته است.

برای جلوگیری از حملات بیشتر مزارع اسیک و خدمات اجاره هش، توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک الگوریتم Ethash را تغییر داده و ETCHash را معرفی کردند. علاوه بر این در سال 2020 میزان DAG اتریوم از 4 گیگابایت فراتر رفت و کارت های گرافیک با ظرفیت کمتر از 4 گیگ دیگر امکان استخراج نداشتند. برای سازگاری بیشتر با ماینرها در اواخر سال 2020 طی هاردفورک Thanos که در بلاک 11700000 انجام شد اتریوم کلاسیک الگوریتم خود را از Ethash به ETChash تغییر داد. کاهش حجم فایل DAG شبکه ETC باعث شد تا کارت های گرافیک کمتر از 4 گیگ نیز بتوانند به استخراج ETC ادامه دهند.

الگوریتم ETChash هنوز مشابه Ethash است، اما تضمین می کند که کارت های گرافیک با قدرت کمتر از 4 گیگ نیز بتوانند در استخراج اتریوم کلاسیک شرکت کنند. همچنین شبکه را در برابر استخراج اسیک و اجاره دهنده های قدرت هش حفظ می کند.

به غیر از ETChash، توسعه دهندگان پروژه یکبار ECIP 1095 را برای تغییر الگوریتم اثبات کار ETC به SHA-3-256 پیشنهاد دادند. اما این پیشنهاد رد شد.

چگونه استخراج اتریوم کلاسیک را انجام دهیم؟

استخراج اتریوم کلاسیک مانند استخراج سایر ارزهای قابل استخراج با الگوریتم اثبات کار است: 

  1. یک سخت افزار مناسب استخراج تهیه کنید.
  2. یک کیف پول بسازید.
  3. یک نرم افزار استخراج مناسب نصب کنید.
  4. تنظیمات دستگاه خود را انجام دهید و استخراج را شروع کنید.

برای شروع استخراج ETC ابتدا به یک سخت افزار مناسب نیاز دارید. بنابراین ابتدا سخت افزارهای استخراج را بررسی می کنیم.  و اینکه چه نوع تجهیزات سخت افزاری برای استخراج ETC مناسب است.

سخت افزار استخراج ETC

ETChash الگوریتم استاندارد اثبات کار برای اتریوم کلاسیک است. برای استخراج موثر اتریوم کلاسیک به یک سخت افزار کارآمد نیاز دارید که نرخ هش بالاتری را تولید کند. اگرچه الگوریتم ETCHash به گونه ای طراحی شده تا در برابر استخراج با دستگاه های اسیک مقاومت کند، اما باید گفت که کاملا در برابر استخراج اسیک مقاوم نیست. اما استخراج از طریق CPU کاملا منسوخ شده است.

1) کارت های گرافیک(GPU):

در حال حاضر محبوب ترین راه برای استخراج اتریوم کلاسیک استفاده از GPUها است. می توانید از کارت های گرافیک شرکت های NVIDIA و AMD استفاده کنید. اگر قبلا اتریوم استخراج می کردید، حالا می توانید از ریگ خود برای استخراج اتریوم کلاسیک استفاده کنید.

به طور کلی کارت های کم مصرف NVIDIA مثل RTX 3060Ti، RTX 3070، RTX 2070، GeForce GTX 1080 و GTX 1080 Ti در حال حاضر بهترین کارت های گرافیک برای استخراج اتریوم کلاسیک هستند. از جمله کارت های AMD می توان به Radeon VII اشاره کرد که تا 105 مگاهش در ثانیه قدرت هش آن است. از جمله کارت های گرافیک دیگر مناسب این شرکت می توان Rx 6900 XT، 6800 XT، 6700 XT، Rx 6600 XT، Rx 5700 را نیز نام برد.

از آنجایی که اندازه DAG کاهش یافته، به غیر از این کارت های گرافیک سطح بالا می توانید با کارت های گرافیک 4 گیگابایتی نیز استخراج موثر و سودآوری داشته باشید. به غیر از این مطمئن شوید که کارت گرافیک شما حتما 4 گیگ رم را دارد.

2) دستگاه اسیک(ASIC):

دستگاه های اسیک تنها برای استخراج و برای یک نوع الگوریتم طراحی شده اند. دستگاه استخراج اسیک سازگار با الگوریتم ETChash جهت استخراج اتریوم کلاسیک نیز موجود است.

با این حال در این راهنما استخراج اتریوم کلاسیک تنها با استفاده از کارت های گرافیک آموزش داده می شود. توصیه می شود که قبل از هر اقدامی حتما بازگشت سرمایه(ROI) خود را بررسی کنید.

کیف پول اتریوم کلاسیک

پس از اینکه تجهیزات استخراج مناسب را تهیه کردید، باید یک آدرس کیف پول نیز داشته باشید. برای دریافت و ارسال ETC از استخر استخراج به آن نیاز خواهید داشت.

لازم است از کیف پولی استفاده کنید که بتوانید با خیال راحت ETCهای استخراج شده خود را در آن ذخیره و نگهداری کنید. گزینه های امن زیادی وجود دارند. مثلا می توانید از کیف پول های نرم افزاری مثل اکسدوس، تراست والت یا کوینومی استفاده کنید. همچنین می توانید از کیف پول های آنلاین مانند مای اتروالت(MyEtherWallet) یا MyCrypto استفاده نمایید. علاوه بر این کیف پول های مبتنی بر مرورگر مثل متامسک یا بریو می توانند گزینه های مناسبی باشند. کیف پول های سخت افزاری مثل ترزور یا لجر نیز گزینه های امنی هستند.
چگونه یک کیف پول اتریوم در MyEtherWallet بسازیم
نصب، راه‌اندازی و نحوه استفاده از کیف‌پول متامسک

اگر قصد دارید بلافاصله پس از استخراج فروش یا تبدیل ارز خود را انجام دهید می توانید از آدرس کیف پول یک صرافی استفاده کنید. می توانید برداشت پاداش های خود را به صرافی هایی مثل بایننس ارسال کنید.

نکته: همیشه هنگام انتخاب کیف پول و یا صرافی دقت کنید. گزینه ای را انتخاب کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

نرم افزار استخراج اتریوم کلاسیک

می توانید از هر یک از ماینرهای محبوب GPU برای استخراج ETC استفاده کنید. همه ماینرهای اتریوم از استخراج اتریوم کلاسیک نیز پشتیبانی می کنند. از جمله می توان به GMiner، NBMiner، lolMiner، Phoenix miner و Nanominer اشاره کرد که همگی از کارت های گرافیک NVIDIA و AMD پشتیبانی می کنند و برای ویندوز و لینوکس در دسترس هستند.

نرم افزارهای استخراج زیادی به عنوان ماینر برای اتریوم کلاسیک وجود دارند. لیست کاملی از آنها به همراه سیستم عاملی که پشتیبانی می شود و لینک دانلود آنها را می توانید در لینک زیر بررسی کنید:

https://ethereumclassic.org/mining/software

دانلود نرم افزار ماینر

شما می توانید ماینر مورد نظر خود را دانلود و نصب کنید. در این راهنما فقط تنظیمات ماینرهای T-Rex، Team Red Miner، lolMiner، GMiner و NBMiner را بررسی می کنیم.

قبل از دانلود نرم افزار ماینر مطمئن شوید که از GPU شما پشتیبانی می کند و روی سیستم عامل مورد نظر شما امکان نصب دارد.

نکته: هنگام دانلود نرم افزار ممکن است مرورگر دانلود آن را مسدود کند. همچنین ممکن است در حین نصب، آنتی ویروس شما اجازه نصب را ندهد یا آن را حذف کند. در این صورت شما ادامه دانلود و یا نصب را تایید کنید.

پس از دانلود نرم افزار باید آن را از حالت فشرده یا زیپ خارج کرده و تنظیم کنید. قبل از انجام تنظیمات نرم افزار باید یک استخر استخراج انتخاب کنید.

استخر استخراج اتریوم کلاسیک

پس از اینکه نرم افزار استخراج مورد نظر خود را دانلود کردید، باید در یک استخر استخراج عضو شوید. استخراج موفق کاملا به قدرت هش شما بستگی دارد. هر چه بیشتر باشد شانس برنده شدن پاداش بیشتر است. با توجه به بالا بودن نرخ هش شبکه، استخراج انفرادی توصیه نمی شود، زیرا رقابت با استخرهای استخراج و مزارع بزرگ ماینینگ دشوار خواهد بود. بهترین راه، پیوستن به یک استخر استخراج است.

استخر استخراج جایی است که گروهی از ماینرها به هم میپیوندند و با ترکیب کردن قدرت هش محاسباتی خود با هم، شانس خود را برای یافتن بلاک و استخراج موفق ETC افزایش می دهند. پاداش های کسب شده به تناسب قدرت هش هر یک، بین ماینرها توزیع می شود.

هر چه مقدار قدرت هش شما در استخر بیشتر باشد، پاداش کسب شده بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما 5 درصد در قدرت کل هش استخر مشارکت داشته باشید، 5 درصد از پاداش 2.56 هر بلاک به شما تعلق می گیرد. علاوه براین کارمزد هر بلاک را، در صورتی که استخر پاداش بلاک ها را به اشتراک بگذارد، نیز دریافت خواهید کرد.

استخرهای استخراج درصد مشخصی از کارمزدها را از سود شما دریافت می کنند. استخرهای مختلف، ساختار پاداش و طرح های پرداخت متفاوتی دارند. به عنوان مثال طرح PPS در مقابل PPLNS. قبل از شروع، درک عوامل مختلفی مانند سختی استخراج و نرخ هش مهم است. همچنین هنگام جستجو برای یک استخر استخراج موارد زیر را در نظر بگیرید:

هش کل شبکه در مقابل هش کل استخرها، مکان سرورها، کارمزد استخر و تعداد ماینرهای فعال.

از جمله برخی از استخرهای استخراج محبوب اتریوم کلاسیک می توان به Ethermine.org، 2Miners.com، f2pool،  Hiveon pool و Nanopool اشاره کرد. استخرهای Miningpoolhub و Flexpool نیز استخرهای مناسبی هستند.

برای دریافت پاداش به صورت منظم به یک استخر استخراج معتبر بپیوندید. مهمتر از همه اینکه اطمینان حاصل کنید استخر دارای تعداد مناسبی از ماینرها و هش ریت است تا پرداخت پاداش منظمی داشته باشید. همچنین اگر استخر بیش از 40 درصد از کل هش ریت شبکه را دارد، برای کمک به تمرکز زدایی به یک استخر دیگر ملحق شوید.

در حال حاضر کل هش ریت شبکه اتریوم کلاسیک حدود 50 تراهش بر ثانیه است. چند هفته قبل تر این مقدار کمتر از 7 تراهش بر ثانیه بود. به نظر می رسد با نزدیک شدن به بروزرسانی اتریوم، ماینرهای بیشتری به شبکه اتریوم کلاسیک می پیوندند.

تنظیمات نرم افزار استخراج

برای کارت های گرافیک NVIDIA نرم افزارهای T-Rex و GMiner پیشنهاد می شوند. برای کارت های گرافیک AMD نرم افزارهای lolMiner و GMiner توصیه می شوند. در ادامه تنظیمات لازم برای این نرم افزارها آورده شده است. همچنین در اینجا از 2 استخر 2Miners و Ethermine استفاده خواهیم کرد. در عین حال تنظیمات برای تمام استخرها تقریبا یکسان است. فقط باید جزئیات اتصال سرور که در صفحه استخر استخراج نمایش داده می شود را تغییر دهید.

استخر استخراج
استخر استخراج

پس از دانلود نرم افزار استخراج مورد نظر خود، فایل آن را از حالت فشرده یا زیپ خارج کنید. در پوشه ماینر، فایل start.bat یا etc.bat و یا start.cmd را پیدا خواهید کرد. در نرم افزار GMiner این فایل mine-etc.bat و در T-Rex نام فایل ETC-2miners.bat است. نام این فایل ها در نرم افزارهای مختلف متفاوت است.

روی فایل بچِ ETC راست کلیک کرده و edit را انتخاب کنید. دستورات آن را با دستوراتی که در زیر آمده است جایگزین کنید. در زمان انتخاب دقت کنید که حتما دستورات مربوط به نرم افزار خود را انتخاب نمایید.

دستورات نرم افزارها:

نرم افزار Gminer  در استخر 2Miners :

miner.exe –algo etchash –server etc.2miners.com:1010 –user YOUR_WALLET_ADDRESS.x pause

نرم افزار GMiner در استخر Ethermine:

miner.exe –algo etchash –server eu1-etc.ethermine.org:4444 –user YOUR_WALLET_ADDRESS.x Pause

نرم افزار T-Rex در استخر 2Miners:

t-rex.exe -a etchash -o stratum+tcp://etc.2miners.com:1010 -u YOUR_WALLET_ADDRESS -w RIG_ID -p x pause

نرم افزار T-Rex در استخر Ethermine:

t-rex.exe -a etchash -o stratum+tcp://eu1-etc.ethermine.org:4444 -u YOUR_WALLET_ADDRESS -w RIG_ID -p x pause

نرم افزار NBMiner در استخر 2 Miners:

nbminer.exe -a etchash -o stratum+tcp://etc.2miners.com:1010 -u YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID pause

نرم افزار NBMiner در استخر Ethermine:

nbminer.exe -a etchash -o stratum+tcp://eu1-etc.ethermine.org:4444 -u YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID pause

نرم افزار lolMiner در استخر 2Miners:

lolMiner.exe –algo ETCHASH –pool etc.2miners.com:1010 –user YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID Pause

نرم افزار lolMiner در استخر Ethermine:

lolMiner.exe –algo ETCHASH –pool eu1-etc.ethermine.org:4444 –user YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID pause

نرم افزار TeamRedMiner در استخر 2Miners:

teamredminer.exe -a ethash -o stratum+tcp://etc.2miners.com:1010 -u YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID -p x pause

نرم افزار TeamRedMiner در استخر Ethermine:

teamredminer.exe -a ethash -o stratum+tcp://eu1-etc.ethermine.org:4444 -u YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID -p x pause

توجه: در هنگام انجام تنظیمات، دقت داشته باشید که باید به جای “YOUR_WALLET_ADDRESS ” آدرس کیف پول خود را وارد کنید. همچنین به جای آدرس URL قرار داده شده در این دستورات می توانید آدرس استخر استخراج خود را وارد کنید. به این ترتیب پاداش دریافتی به آدرس کیف پول شما واریز می‎شود.

برای مثال اگر از نرم افزار T-Rex استفاده می کنید و می خواهید روی استخر استخراج 2Miners استخراج اتریوم کلاسیک را انجام دهید از تنظیمات T-Rex 2miners استفاده کنید. دقت کنید که باید آدرس کیف پول را با آدرس کیف پول اتریوم کلاسیک خود جایگزین کنید. همچنین می توانید مکان سرور را به جایی که به شما نزدیکتر است تغییر دهید.

پس از انجام این تنظیمات، آنها را ذخیره کرده و فایل را ببندید. سپس روی فایل bat. ویرایش شده 2 بار کلیک کنید تا استخراج اتریوم کلاسیک شروع شود.

آمار استخراج و پاداش

هنگامی که دستگاه شما شروع به استخراج کرد، منتظر پیام تایید ماینر بمانید. پس از اینکه پیام تایید موفق هش ریت را مشاهده کردید. به استخر استخراج رفته و آدرس کیف پول اتریوم کلاسیک خود را وارد کنید. تا زمانی که هش ریت با موفقیت تایید می شود، پرداخت را از استخر دریافت خواهید کرد.

برای مشاهده پاداش های اتریوم کلاسیک در هر لحظه و برای بررسی آمار هش و استخراج خود به صفحه استخر مراجعه کنید. در بخش داشبورد(dashboard) حساب کاربری خود در استخر، آدرس کیف پول اتریوم کلاسیک خود را وارد کنید. به این ترتیب استخر آمار استخراج شما را نمایش خواهد داد.

خب حالا تنها باید منتظر بمانید تا استخر به آدرس کیف پول شما ETC ارسال کند. توجه داشته باشید که حداقل مقدار قابل برداشت در استخرهای مختلف، متفاوت است و باید منتظر باشید تا به حداقل مقدار قابل برداشت برسید.

ماشین حساب استخراج

در صورتی که قدرت استخراج دستگاه خود را می دانید، می توانید به راحتی و با استفاده از ماشین حساب های استخراج پاداش و سود استخراج خود را تخمین بزنید. تمام ماشین حساب های استخراج اتریوم کلاسیک دائما با شبکه بروز رسانی می شوند.

برای محاسبه باید قدرت هش دستگاه استخراج، میزان مصرف برق دستگاه و همچنین میزان هزینه نگهداری دستگاه استخراج خود را داشته باشید.

استخراج اتریوم کلاسیک می تواند سودآور باشد، اگر سخت افزار مناسب و با قدرت هش کافی در اختیار داشته باشید. از آنجایی که ETChash انرژی کمتری مصرف می کند، در حال حاضر یک لپ تاپ بازی قوی می تواند برای استخراج اتریوم کلاسیک مناسب باشد.

منبع coinguides.org

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.