در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اتریوم کلاسیک برای دومین بار طی یک هفته مورد حمله 51 درصدی قرار گرفت

0 1,731

اتریوم کلاسیک بعد از سازماندهی مجدد 4000 بلاک در ابتدای امروز، برای دومین بار طی یک هفته مورد حمله 51 درصدی قرار گرفت. این حمله امنیت شبکه را زیر سوال برد.

Etherchain.org در 6 آگوست در توییتی نوشت که استخر استخراج وابسته به اترماین پس از سازماندهی مجدد بیش از 4000 بلاک در جدیدترین حمله به اتریوم کلاسیک، پرداخت های استخر اتریوم کلاسیک را غیر فعال کرده است.

هنوز مشخص نیست که آیا این حمله توسط هکر اولی صورت گرفته است یا نه.

زیر سوال رفتن امنیت اتریوم کلاسیک

ویتالیک بوترین در واکنش به افزایش سرعت حملات 51 درصدی به اتریوم کلاسیک در توییتی نوشت:

اتریوم کلاسیک باید به اثبات سهام انتقال یابد. حتی با توجه به ماهیت ریسک گریزی آن، تغییر الگوریتم ریسک کمتری نسبت به عدم تغییر آن خواهد داشت. 

با وجود آسیب پذیری آشکار شبکه اتریوم کلاسیک، قیمت این ارز در حال حاضر  7.10 دلار است و طی 7 روز فقط 1.5 درصد کاهش یافت.

هکر برای حمله 51 درصد 12000 دلار هزینه کرد

بر اساس برآورد crypto51، با خرید نرخ هش از NiceHash به مبلغ 12028 دلار برای هر ساعت ، حمله 51 درصدی به اتریوم کلاسیک آغاز شده است. در حالی که این پلتفرم در حال حاضر 32 درصد بیشتر از نرخ هش مورد نیاز برای شروع حمله ارائه می دهد.

اتریوم کلاسیک یکی از 45 ارز رمزنگاری است که بلافاصله پس از  خرید نرخ هش از NiceHash در برابر حملات 51 درصد آسیب پذیر می شود. اتریوم کلاسیک در ابتدای سال 2019 مورد حمله 51 درصد قرار گرفت.

حمله 51 درصدی به اتریوم کلاسیک در هفته گذشته

تحلیل ها نشان می دهند که سازماندهی مجدد اخیر بلاک چین اتریوم کلاسیک یک حمله مخرب برنامه ریزی شده بوده است.

حمله 51 درصد به اتریوم کلاسیک منجر به دوبار خرج شدن حدود 5.6 میلیون دلار از این ارز رمزنگاری شده است.

طبق برآورد شرکت Bitquery، هکر 807260 اتریوم کلاسیک به ارزش 5.6 میلیون دلار سرقت کرده است.

مشکل دوبار خرج کردن

حمله اول در 31 جولای و اول آگوست رخ داد. اما به دلیل اطلاعات و برنامه ریزی پیچیده پروتکل اتریوم کلاسیک، تا چند روز بعد مشخص نشد. هکر با انتقال اتریوم کلاسیک از یک کیف پول صرافی تحت کنترل خود حمله را آغاز کرد. 

هکر  برای خرید نرخ هش از پلتفرم Nicehash تقریبا 17.5 بیت کوین به ارزش 192000 دلار هزینه کرد. وی کنترل بخش زیادی از قدرت هش اتریوم کلاسیک را به دست گرفت و توانست طی چهار روز 4280 بلاک را استخراج کند. هکر قبل از انتشار بلاک ها، تراکنش های خصوصی ایجاد کرد و ارزهای استخراج شده را به کیف پول های خود فرستاد.


انجام تراکنش ها بین صرافی ها و کیف پول های متعلق به هکر 12 ساعت طول کشید. همین فرصتی برای انتقال وجوه به سرقت رفته از صرافی ها را بوجود آورد.

شرکت Bitquery عقیده دارد که این کیف پول احتمالا در صرافی اُککس یا یکی از شرکت های وابسته به این صرافی نگهداری می شود. شرکت بلاک چین  Anchain نیز همین نظر را دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.